Piękno bez konserwantów. Sekrety urody naszych prababek

Okładka książki Piękno bez konserwantów. Sekrety urody naszych prababek Aleksandra Zaprutko-Janicka
Okładka książki Piękno bez konserwantów. Sekrety urody naszych prababek
Aleksandra Zaprutko-Janicka Wydawnictwo: Znak Horyzont Seria: Ciekawostki historyczne.pl zdrowie, medycyna
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
zdrowie, medycyna
Seria:
Ciekawostki historyczne.pl
Wydawnictwo:
Znak Horyzont
Data wydania:
2016-09-19
Data 1. wyd. pol.:
2016-09-19
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324041633
Tagi:
uroda makijaż kosmetologia bez konserwantów naturalna
Średnia ocen

6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Przedwojenna Polska w liczbach Kamil Janicki, Dariusz Kaliński, Rafał Kuzak, Aleksandra Zaprutko-Janicka
Ocena 6,8
Przedwojenna P... Kamil Janicki, Dari...
Okładka książki Okupowana Polska w liczbach Martyna Grądzka-Rejak, Kamil Janicki, Dariusz Kaliński, Rafał Kuzak, Sebastian Pawlina, Aleksandra Zaprutko-Janicka
Ocena 7,6
Okupowana Pols... Martyna Grądzka-Rej...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
196 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
245
56

Na półkach:

Ciekawym było się dowiedzieć, w jakiś sposób kobiety kilkadziesiąt lat temu o siebie dbały. Jednocześnie widziałam w tej książce to, co widzę również teraz, chociaż już w coraz mniejszym stopniu, a mianowicie: kobieta nieumalowana, to kobieta zaniedbana, a za bardzo umalowana, to już też coś nie teges. Niektóre sposoby naszych prababek, w świetle dzisiejszej wiedzy, są totalnie nie do pojęcia, niektóre ja sama dzisiaj stosuję. Baaardzo fajna pozycja do przeniesienia się w czasie.

Ciekawym było się dowiedzieć, w jakiś sposób kobiety kilkadziesiąt lat temu o siebie dbały. Jednocześnie widziałam w tej książce to, co widzę również teraz, chociaż już w coraz mniejszym stopniu, a mianowicie: kobieta nieumalowana, to kobieta zaniedbana, a za bardzo umalowana, to już też coś nie teges. Niektóre sposoby naszych prababek, w świetle dzisiejszej wiedzy, są...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1733
744

Na półkach: , , ,

"Piękno bez konserwantów, czyli sekrety urody naszych prababek" to zapis najpopularniejszych sztuczek urodowych, z których czerpały inspiracje nasze przodkinie. Zauważyłyście jak ładne i zadbane były kobiety na przedwojennych zdjęciach? I to nie tylko gwiazdy kina!🎭 Ja zawsze zachwycam się urodą, makijażem, czy fryzurami naszych prababek😍 One nie miały pod ręką preparatów z połową tablicy Mendelejewa, którymi my dziś zapełniamy łazienki. Jednak wyglądały olśniewająco!

Mi nie podoba się obecna moda na powiększane usta, sztuczny biust, czy wycinanie policzków. Dla mnie większymi pięknościami, od obecnie wybieranych Miss i influencerek - były Greta Garbo, Rita Hayworth czy polskie aktorki: Helena Grossówna, Ina Benita, Hanka Ordonówna, Hanna Karwowska, czy Jadwiga Smosarska...

"Piękno bez konserwantów, czyli sekrety urody naszych prababek" to zapis najpopularniejszych sztuczek urodowych, z których czerpały inspiracje nasze przodkinie. Zauważyłyście jak ładne i zadbane były kobiety na przedwojennych zdjęciach? I to nie tylko gwiazdy kina!🎭 Ja zawsze zachwycam się urodą, makijażem, czy fryzurami naszych prababek😍 One nie miały pod ręką preparatów z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
228
73

Na półkach:

Całkiem przyjemna. :)

Całkiem przyjemna. :)

Pokaż mimo to

avatar
376
116

Na półkach:

Książka to po prostu zbiór przepisów w czasopism/książek z dwudziestolecia, czy są skuteczne? Trudno powiedzieć, niektóre mogą wyrządzić większą krzywdę niż ta straszna chemia, która jest we współczesnych kosmetykach. Ciekawe ilustracje - reklamy a ówczesnych czasopism.

Najgorsza w tej książce jest całkowita antynaukowość i "bioszuryzm" autorki, która chyba na zajęciach biologii i chemii w szkole w ogóle nie uważała, i co chwilę straszy nas tą straszną chemią, która jest wszędzie. Otóż WSZYSTKO jest substancjami chemicznymi (skład chemiczny ananasa jest dłuższy niż wielu syntetycznych kremów i uwaga TEŻ ma konserwanty!),a kosmetyki "naturalne" ze względu na to, że nie są standaryzowane tak jak syntetyczne częściej wywołują alergie i ich działanie za każdym razem może być inne (bo jest zależne np od tego, w jakich warunkach rosły rośliny),konserwanty chronią przed niebezpiecznymi chorobami wywołanymi przez bakterie itd.

Książka to po prostu zbiór przepisów w czasopism/książek z dwudziestolecia, czy są skuteczne? Trudno powiedzieć, niektóre mogą wyrządzić większą krzywdę niż ta straszna chemia, która jest we współczesnych kosmetykach. Ciekawe ilustracje - reklamy a ówczesnych czasopism.

Najgorsza w tej książce jest całkowita antynaukowość i "bioszuryzm" autorki, która chyba na zajęciach...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1285
795

Na półkach: , ,

Ja się rozczarowałam - myśląc, że przeniknę w świat natury... no tak tylko nasze prababki nie spisywały swych receptur, a przekazywały ustnie pewne zalecenia ...To cóż my tu mamy - pełen wachlarz specyfików i teorii na temat urody w świecie arystokracji i firm na przełomie między wojennym. Autorka przeczytała wiele publikacji i na ich podstawie (choć receptury pochodzą z jednej książki) stworzyła tę książkę. Fajnie jest dowiedzieć się praktycznych ciekawostek ;)

Ja się rozczarowałam - myśląc, że przeniknę w świat natury... no tak tylko nasze prababki nie spisywały swych receptur, a przekazywały ustnie pewne zalecenia ...To cóż my tu mamy - pełen wachlarz specyfików i teorii na temat urody w świecie arystokracji i firm na przełomie między wojennym. Autorka przeczytała wiele publikacji i na ich podstawie (choć receptury pochodzą z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
976
454

Na półkach: , ,

Mam pewne zastrzeżenia co do warstwy merytorycznej w zakresie kosmetyki, ale autorka sama podkreśla, że jest historyczką, nie kosmetolożką, zatem wybaczam. :)
Książka jest wartościowa dzięki wyczerpującym materiałom czasopiśmienniczym z początków XX wieku o tematyce urodowej. Możemy się z niej dowiedzieć, jakie były rytuały pielęgnacyjne i makijażowe naszych prababek. Dowiemy się, jak dbały o swoje ciało czy włosy, mimo że nie miały dostępu do takich nowinek jak my. W wielu przypadkach korzystały ze składników, które znajdują się w każdej kuchni, by przygotować sobie kosmetyk. W związku z tym autorka przywołuje liczne przepisy na kosmetyki DIY, które każda z czytelniczek może wykorzystać.
Polecam, można wyczytać w tej książce sporo przydatnych ciekawostek.

Mam pewne zastrzeżenia co do warstwy merytorycznej w zakresie kosmetyki, ale autorka sama podkreśla, że jest historyczką, nie kosmetolożką, zatem wybaczam. :)
Książka jest wartościowa dzięki wyczerpującym materiałom czasopiśmienniczym z początków XX wieku o tematyce urodowej. Możemy się z niej dowiedzieć, jakie były rytuały pielęgnacyjne i makijażowe naszych prababek....

więcej Pokaż mimo to

avatar
722
152

Na półkach: ,

Książka pełna ciekawych faktów dotyczących tego jak dbano o urodę w Polsce w dwudziestoleciu międzywojennym. Mówi o tym jak zwykłe kobiety radziły sobie z brakiem kosmetyków, jakie domowe sposoby stosowały żeby wyglądać pięknie. Dodatkowo opowiada o różnych ciekawych postaciach przemysłu kosmetycznego i nowinkach z tej dziedziny, jakie pojawiły się przed II wojną światową. Zawiera również przepisy na różne kosmetyki, np. na szminkę domowej roboty.

To ciekawa książka popularnonaukowa, chociaż niektóre tematy traktuje zbyt skrótowo. Z kolei przepisy, które podaje są niekoniecznie do zrobienia dla przeciętnej kobiety, bo zawierają niekoniecznie dostępne składniki... Ponadto, jak sama autorka przyznaje, ona je stosowała, ale nie mają one opinii lekarza, więc nie wiadomo jakie mogą wywołać efekty uboczne. Myślę, że z tych przepisów można by zrezygnować na rzecz większego zagłębienia się w niektóre poruszane w tej książce tematy ;).

Książka pełna ciekawych faktów dotyczących tego jak dbano o urodę w Polsce w dwudziestoleciu międzywojennym. Mówi o tym jak zwykłe kobiety radziły sobie z brakiem kosmetyków, jakie domowe sposoby stosowały żeby wyglądać pięknie. Dodatkowo opowiada o różnych ciekawych postaciach przemysłu kosmetycznego i nowinkach z tej dziedziny, jakie pojawiły się przed II wojną światową....

więcej Pokaż mimo to

avatar
483
109

Na półkach: , ,

Szybko się czyta, dużo ciekawostek historycznych i "urodowych", sporo 100 letnich prawie receptur, lekka, łatwa i przyjemna opowieść o dawnych czasach. Myślę, że chętnie kupię i przeczytam pozostałe książki autorki.
Brakowało mi nieco takiego naukowego zacięcia, weryfikacji, czy te dawne składniki i receptury mogły naprawdę pomagać i dlaczego, ale rozumiem, że to nie temat dla historyka, tylko raczej kosmetologa.

Szybko się czyta, dużo ciekawostek historycznych i "urodowych", sporo 100 letnich prawie receptur, lekka, łatwa i przyjemna opowieść o dawnych czasach. Myślę, że chętnie kupię i przeczytam pozostałe książki autorki.
Brakowało mi nieco takiego naukowego zacięcia, weryfikacji, czy te dawne składniki i receptury mogły naprawdę pomagać i dlaczego, ale rozumiem, że to nie temat...

więcej Pokaż mimo to

avatar
996
465

Na półkach: ,

To drugie, celowe spotkanie z tą autorką, aby naprawić opinie po przeczytaniu "Okupacji od kuchni". Udało się! Ta książka jest naprawdę fajna! W środku jest mnóstwo przepisów na magiczne receptury, z których korzystały nasze matki, babki. Urzekły mnie ilustracje-reklamy z dawnych lat. Pełna nostalgia.

To drugie, celowe spotkanie z tą autorką, aby naprawić opinie po przeczytaniu "Okupacji od kuchni". Udało się! Ta książka jest naprawdę fajna! W środku jest mnóstwo przepisów na magiczne receptury, z których korzystały nasze matki, babki. Urzekły mnie ilustracje-reklamy z dawnych lat. Pełna nostalgia.

Pokaż mimo to

avatar
216
134

Na półkach:

Pozycja ciekawa, wciągająca, lecz w stylu "mam ochotę zrobić sobie krem, lecz tego nie zrobię". A dlaczego? Po pierwsze bałabym się tego co mogłoby powstać i czy to co stworzyłam jest w 100% bezpieczne dla mojej cery i mnie nie uczuli. Po drugie myślę o tych półproduktach i zakupach, które z pewnością przewyższyłyby normalną cenę gotowego produktu drogeryjnego, zwłaszcza jeśli w planach raczej nie miałabym ochoty na masową produkcję kremów dla całej rodziny. A po trzecie chyba jestem zbyt leniwa i mało cierpliwa, żeby tak długo (nieraz kilka miesięcy, tygodni) czekać na jakiś półprodukt/produkt i doglądać, by nie wylądował w koszu na śmieci. Myślę, że dla ludzi którzy są zafascynowani naturalnymi kosmetykami, są kosmetologami, chemikami, lubią eksperymenty i mają do tego potrzebne składniki/chęci to jest to strzał w dziesiątkę. Dla mnie to trochę za dużo zachodu.

Pozycja ciekawa, wciągająca, lecz w stylu "mam ochotę zrobić sobie krem, lecz tego nie zrobię". A dlaczego? Po pierwsze bałabym się tego co mogłoby powstać i czy to co stworzyłam jest w 100% bezpieczne dla mojej cery i mnie nie uczuli. Po drugie myślę o tych półproduktach i zakupach, które z pewnością przewyższyłyby normalną cenę gotowego produktu drogeryjnego, zwłaszcza...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    362
  • Przeczytane
    252
  • Posiadam
    65
  • 2018
    9
  • Teraz czytam
    8
  • Chcę w prezencie
    7
  • Poradniki
    4
  • 2019
    3
  • Historia
    3
  • Z biblioteki
    3

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Piękno bez konserwantów. Sekrety urody naszych prababek


Podobne książki

Przeczytaj także