O dziewczynie która poślubiła lwa

Okładka książki O dziewczynie która poślubiła lwa Alexander McCall Smith
Okładka książki O dziewczynie która poślubiła lwa
Alexander McCall Smith Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
The Girl Who Married a Lion
Prószyński i S-ka
2007-01-01
2007-01-01
978-83-7469-405-6
Krzysztof Masłowski
dziewczyna ślub

książkę tę bardzo dobrze czyta się w podróży (tramwaj, autobus, pociąg itp.). nie wymaga od czytelnika zbyt dużego skupienia, a w podróży zbytnio nie ma ku temu możliwości.
są to krótkie opowiadania niosące za sobą motto i refleksję.
muszę przyznać, że bawiły mnie trochę ich zakończenia. były takie... niewiarygodnie proste. trzeba przeczytać, żeby zrozumieć co mam na myśli ;) nie chcę tu zdradzać tej jakże ciekawej techniki zastosowanej przez pisarza.
autor nie zgłębia się zbytnio w uczucia bohaterów tych opowiastek. rzetelnie zdaje relacje z przebiegu wydarzeń niczym obserwator, a nie wszechwiedzący pisarz. ciekawy zabieg, ale z drugiej strony brakuje mi w tych tekstach jakiejś głębi, wzruszenia, uśmiechu. jest prosto, konkretnie.
pomimo tego serdecznie polecam dzieciom, młodzieży i dorosłym, ponieważ myślę, że każdy z nas znajdzie w tej książce opowieść zadedykowaną specjalnie dla siebie.

są to krótkie opowiadania niosące za sobą motto i refleksję.

Zbiór bardzo ciekawych opowiastek z przesłaniem. Było o ludziach, zwierzętach i roślinach żyjących zgodnie -lub czasem niezgodnie- razem.
Poczułam się jakbym znowu była dzieckiem i odkrywała świat poprzez czytanie bajek.

👍👍👍👍👍👍👍👍

👍👍👍👍👍👍👍👍

• Biblioteka
  • 3 (słabe)
  • F 1
  • Literatura szkocka

Dodaj cytat z książki O dziewczynie która poślubiła lwa