rozwińzwiń

Wszystko da się naprawić

Okładka książki Wszystko da się naprawić Zbigniew Lew-Starowicz
Okładka książki Wszystko da się naprawić
Zbigniew Lew-Starowicz Wydawnictwo: Czerwone i Czarne poradniki
poradniki
Czerwone i Czarne
2015-09-23
2015-09-23
związek kryzys

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Psychiatrzy twórcy. Wywiady Marcin Jabłoński, Hanna Jurczak, Marek Krzystanek, Zbigniew Lew-Starowicz, Sławomir Murawiec, Katarzyna Szaulińska, Maciej Żerdziński
Ocena 0,0
Psychiatrzy tw... Marcin Jabłoński,&n...
Okładka książki Jak nie zostać moim pacjentem Zbigniew Lew-Starowicz, Krystyna Romanowska
Ocena 7,0
Jak nie zostać... Zbigniew Lew-Starow...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Oswoić narkomana Robert Rutkowski, Irena A. Stanisławska
Ocena 8,0
Oswoić narkomana Robert Rutkowski, I...
Okładka książki Bez cukru, proszę Danuta Kondratowicz, Katarzyna Miller
Ocena 7,1
Bez cukru, proszę Danuta Kondratowicz...
Okładka książki Seksownik, czyli mądrze i pikantnie Katarzyna Miller, Beata Pawłowicz
Ocena 6,4
Seksownik, czy... Katarzyna Miller, B...
Okładka książki Życie jest fajne Katarzyna Miller, Małgorzata Szcześniak
Ocena 6,3
Życie jest fajne Katarzyna Miller, M...
Okładka książki Daj się pokochać dziewczyno Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk
Ocena 7,0
Daj się pokoch... Katarzyna Miller, J...

A mnie się podobała. Przyznam, że jedna z lepszych książek w temacie związków jakie do tej pory przeczytałam. Lekka, szybko się czyta, a udowadnia, że związki nie muszą się kończyć z byle powodu. Z chęcią sięgnę po inne książki tego autora.

Bardzo nie polecam. Nie da się tego słuchać ani czytać. Rady typu, gdy mężczyzna cię zdradził wybacz mu, gdy kobieta zdradziła mężczyznę to jakby nasienie tamtego zostało w niej na zawsze, wybaczyc nie można. Nie wolno się rozwodzić, choćbyś był bardzo nieszczęśliwy, bo trzeba dla dzieci udawać, że jest super. Gdy mężczyzna cię zdradził, ale nie będzie w tym emocji z jego strony, to super, małżeństwo może trwać dalej, bo on zaspokoił tylko potrzebę cielesna. Wymiotować się chce. Mam wrażenie, że pisał to człowiek z ciężkim katolickim betonem pod kopułą. NIE. NIE. NIE.

Czyta się bardzo szybko i niby z zaciekawieniem, ale stereotypowe do bólu przedstawienie płci i patriarchalna perspektywa sprawia, że część porad kompletnie nie pasuje do mojego życia i pojęcia współczesnego związku. Profesor w swoich przekonaniach utknął gdzieś w latach 90.

Szkoda, że nie przeczytałam jej na początku małżeństwa... ale przecież początki są cudowne i człowiek ma klapki na oczach na wady partnera ;).
Warto po nią sięgnąć, gdy w związku zaczyna coś się psuć, zaczyna wiać nudą, zaczyna nas drażnić zachowanie partnera, czujemy że jest inaczej niż kiedyś.
Mnóstwo odpowiedzi doktora na przeróżne pytania ( z codziennego życia, jak i łóżkowego). Po przeczytaniu dałam ją mężowi, żeby chociaż przejrzał i przeczytał wybrane interesujące go pytania.

Mnóstwo odpowiedzi doktora na przeróżne pytania ( z codziennego życia, jak i...

Warto poznać opinie specjalisty i dostrzec inne punkty widzenia, inne aspekty konfliktowej sytuacji. Nauczyć się, jak dobrze się kłócić. Przydatne informacje mogą uratować niejedną sytuację.

Polecam. Tak jak w tytule, w dzisiejszych czasach zbyt łatwo się poddajemy, zostawiamy siebie nawzajem i idziemy dalej szukać ideału, a przecież „Wszystko da się naprawić".

Według autora kiedy kobieta mówi 'nie' może to oznaczać 'być może'. Po tym fragmencie skończyłam lekturę książki. Nie zgadzam się na promowanie kultury gwałtu.

Przyjemna książka nie tylko dla tych, co mają kryzys w związku.
Książka w formie wywiadu. Pytanie-odpowiedź.

Przyjemna książka nie tylko dla tych, co mają kryzys w związku.
Książka w formie wywiadu. Pytanie-odpowiedź.

Ksiazka warta przeczytania przez każdego człowieka będącego w trakcie kryzysu zwiazkowego i w sumie dla celej reszty ludzi, którzy tworzą lub chcą tworzyć związki damsko -meskie

Sięgnęłam po książkę z nadzieją na kilka odpowiedzi. Zastałam poglądy zdziadziałego psychologa (wydawało mi się dotychczas, że go cenię .. ) wychowanego w patriarchacie. Zalecenia: głaskaj delikatne ego mężczyzny, doganiaj, dogadzaj, ustępuj, dostosuj się. Dla "równowagi" kilka porad dla panów: poklep czasem swoją kobietę jak psa po łbie, żeby pomerdała ogonem, puść na BABSKI wieczór (bo w drugą stronę są MĘSKIE sprawy) i niech się cieszy, że pozwoliłeś kupić kieckę. Przepraszam za wyjątkową dosadność, ale naprawdę skończyłam ten wywiad mocno zdegustowana, zawiedziona, a nawet oburzona. Dla mnie do kosza, bo na tyle stwierdzeń, ile tam padło, ledwie kilka miało dla mnie jako kobiety i żony wartość.

• Psychologia
  • 2020