Kup kochance męża kwiaty

Okładka książki Kup kochance męża kwiaty
Katarzyna Miller Wydawnictwo: Zwierciadło poradniki
rodzina związki małżeństwo

Patronaty LC

Okładka książki Poczuj życie. Karty symboli Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk
Ocena 0,0
Poczuj życie. ... Katarzyna Miller, J...
Okładka książki Kasia na kryzys. Jak wyjść na prostą z życiowych zakrętów? Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk
Ocena 6,4
Kasia na kryzy... Katarzyna Miller, J...
Okładka książki Znaleźć faceta i nie zwariować Suzan Giżyńska, Katarzyna Miller
Ocena 6,0
Znaleźć faceta... Suzan Giżyńska, Kat...
Okładka książki Być córką i nie zwariować Anna Bimer, Katarzyna Miller
Ocena 6,7
Być córką i ni... Anna Bimer, Katarzy...

Mogą Ciebie zainteresować

Okładka książki Życie jest fajne Katarzyna Miller, Małgorzata Szcześniak
Ocena 6,4
Życie jest fajne Katarzyna Miller, M...
Okładka książki Instrukcja obsługi faceta Suzan Giżyńska, Katarzyna Miller
Ocena 5,8
Instrukcja obs... Suzan Giżyńska, Kat...
Okładka książki O miłości Zbigniew Lew-Starowicz, Krystyna Romanowska
Ocena 6,9
O miłości Zbigniew Lew-Starow...

Zdrada - jak ją przepracować i nie zwariować. Jak pokochać siebie i wrócić na dobre tory. Na końcu jak to zaakceptować, być ponad tym, wysłać kochance męża kwiaty.
Było tu parę dobrych rad i wskazówek jak poznać bliżej siebie. To było warte 7 gwiazdek.

Kontrowersyjny tytuł przykuł moją uwagę i pióro Pani Katarzyny. I to była mikstura godna 7 gwiazdek. Multum ważnym informacji, i wiele więcej do przemyśleń. Polecam każdemu, kto chce dowiedzieć się o sobie.

Poradnik jak przepracować zdradę. Jak pokochać siebie na tyle, by wysłać za jakiś czas kochance kwiaty.

Poradnik napisany przez kobietę dla kobiet. Trochę ukierunkowane przeciwko nam mężczyznom, którzy zostają wystawieni do obicia a chyba statystycznie nie wychodzimy zawsze na tych najgorszych. Jednak całość bardzo mądrze i ze zrozumieniem wyjaśnione co zrobić, aby nie ulegać emocjom i nadgorliwym myślom, które w konsekwencji nie służą za dobre rady. W końcu temat zdrady opowiedziany z poziomu dwóch stron. Polecam pozycję zarówno kobietom jak i mężczyznom. Bardzo lekko się czyta jakże ciężki temat.

Kilka dobrych porad tam się znalazło, ale zirytowało mnie usprawiedliwianie zdrady i takie wmawianie kobietom naiwności.

Musimy być silniejsze, naprawdę nasze być albo nie być nie zależy od niedojrzałych emocjonalnie facetów.

Ktoś Cię zdradził - odwróć się na pięcie i odejdź - SZANUJ SIEBIE!

Ktoś Cię zdradził - odwróć się na pięcie i odejdź - SZANUJ SIEBIE!

Książka Pani Kasi zawsze dobrze robi na głowę :)) Mimo, że początkowo czytając ją czułam, że "już to wiem" to i tak potem było mnóstwo treści nowej dla mnie i odkrywczej. A raczej, warto to co się już wie, czytać nawet kilkanaście razy spisane słowami różnych autorytetów, żeby sobie "wbić do łba" :).

Przeczytałam tę książkę, ale w drugim wydaniu. Błędów nie zauważyłam.
Ale jeśli chodzi o samą książkę, to nie oceniam jej dobrze. Miala z dwa dobre rozdzialy. Reszta to walkowanie dziecinstwa i usprawiedliwianie zdrady. Rozumiem, ze jest to zawsze jakieś doswiadczenie, ale bez przesady, ze wszystko fajnie, bo facetowi się zachcialo nowosci, bo same bylysmy kiepskie, bo sie zakochal... Jesli ludzie umawiaja sie na zwiazek otwarty to spoko, ze ktos ma kogos na boku. Ale w przeciwnym razie usprawiedliwianie tego i fajnie, ze "mial Was obydwie naraz" to nie moje klimaty. Wolalabym poswięcic ten czas na jakas ksiazke z prawdziwego zdarzenia.

Przeczytałam tę książkę, ale w drugim wydaniu. Błędów nie zauważyłam.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Gdyby ktoś zapytał mnie, co sądzę o osobach, które zdradzają, powiedziałabym, że to niedojrzali emocjonalnie ludzie, którzy nie mają odwagi porozmawiać ze swoją drugą połówką, że coś się dzieje, tylko wolą uciec w zdradę. Dojrzali emocjonalnie ludzie ze sobą rozmawiają, próbują zmierzyć się z kryzysem, a nie udają, że go nie ma i decydują się na pakowanie się w romans, szukając pocieszenia, zrozumienia, podziwu i akceptacji u kogoś innego, nie męża czy żony. Często nie mają odwagi przyznać się do tego, że to zrobili, a kiedy to wyjdzie na jaw, czują ulgę, że ktoś rozwiązał sytuację za nich.

Sama byłam kiedyś zdradzona. I paradoksalnie, chociaż na moment świat totalnie mi się zawalił, wpadłam w dołek, z którego nie było mi łatwo wyjść, mogłabym podziękować swojemu eks za to, że jego słabość dała mi siłę. Paradoksalnie gdyby nie to, co się stało, nie wyrypałabym się na twarz, nie zorientowała się, że hej, coś jest nie tak, nie nabrałabym pewności siebie i nie wiem, czy byłabym w tym miejscu, w którym teraz jestem. Wiele zdradzonych osób ma poczucie, że ich świat przestał istnieć. Że ich życie się skończyło, bo kim są teraz bez swojej drugiej połówki. Ta książka pokazuje, że wcale tak nie musi być. Zdrada owszem, jest zła, boli, burzy znany porządek, ale nie musi oznaczać końca świata.

Wiele niedojrzałych emocjonalnie osób zawiera związki małżeńskie, bo tak trzeba. Bo co ludzie powiedzą, bo przecież co kobieta jest warta bez męża itd. Często takie osoby pakują się w zdrady, żeby udowodnić sobie swoją atrakcyjność. Wiele z nich nie zdaje sobie sprawy z kalibru czynu, którego się dopuścili. Takie osoby są też często zdradzane. Autorka pokazuje, jakie mechanizmy tym kierują. Opisuje rodzaje osobowości kobiet, mówi o tym, jak poszczególne z nich zachowują się, gdy zostaną zdradzone.

Książka jest podzielona na kilka rozdziałów. Wszystko jest przedstawione w przejrzysty sposób i co najważniejsze - pojawiają się tutaj historie z życia wzięte. Nie ma więc tylko suchego klepania psychologicznych formułek, ale czytelnik może przekonać się, gdzie pewne wydarzenia zaprowadziły zdradzone kobiety. Z własnego doświadczenia wiem, że to bardzo może pomóc. Duży nacisk został położony na relacje, które panowały w domu rodzinnym i przekonania, które się z niego wyniosło.

Uwielbiam Katarzynę Miller i jej poczucie humoru. Kilka razy zaśmiałam się na głos, czytając tę książkę. Fakt, niektóre jej spostrzeżenia mogą u kogoś wywołać postawę obronną, że jak to ona może biednej i zdradzonej kobiecie mówić, żeby się nad sobą zastanowiła, bo przecież chłop ją zdradził i ta pinda jej go zabrała. Mnie to nie dziwi. Łatwo jest postawić się w sytuacji biednej ofiary, bo wtedy dużo osób ojojoja, pogłaszcze po plecach, powie, że jest przykro. I to na pewnym etapie radzenia sobie z całą sytuacją jest potrzebne. Autorka zwraca uwagę na to, żeby nie ukrywać swoich emocji, poprosić o pomoc, jeśli jest potrzeba, ale żeby zrobić to u właściwych osób, które faktycznie podadzą rękę i pomogą wstać, a nie jeszcze swoje 3 grosze dołożą, żeby człowieka dobić.

Myślę, że ta książka może pomóc zdradzonym kobietom podnieść się po tym, co się stało. Pozbierać się i może nawet zawalczyć o związek. Autorka pokazuje, gdzie tkwi problem związany ze zdradą. Uświadamia, że zdradzać można na wiele sposobów, nie tylko idąc z kimś do łóżka. Czasem nieświadomie powielamy schematy wyniesione z domu. Siedzimy spokojnie za płotem, który wybudowali dla nas rodzice, teoretycznie nas chroniąc, zamiast wygryźć w nim dziurę. Jeśli jesteście w trudnym momencie swojego życia, niesiecie ze sobą ciężar zdrady, polecam tę książkę. Daje do myślenia, nawet jeśli na początku odrzucicie to, o czym mówi autorka.

Do książki podchodziłam kilka razy, finalnie czytana na raty. Z pewnością nie jest to pozycja, która wciąga. W książce spotkamy się z ciekawym, skłaniającym do refleksji punktem widzenia autorki, natomiast Katarzyna Miller ma wiele lepszych tytułów w swoim dorobku.

Bardzo dobra książka opowiadająca nie tyle o zdradzie męża, ale generalnie o zdradach, które zmieniają każdego człowieka.
Warto przeczytać, chociaż wiem po innych czytelniczkach, że nie wszyscy są zadowoleni z lektury. No ale nie trzeba się zawsze zgadzać ze wszystkim.