Nie mów nikomu

Okładka książki Nie mów nikomu
Harlan Coben Wydawnictwo: Albatros Seria: W labiryncie kłamstw kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2001-11-01
Zbigniew A. Królicki
Nie mów nikomu Harlan Coben Powieść

Okładka książki Aż śmierć nas rozłączy Jeff Abbott, Charles Ardai, Jay Brandon, Lee Child, Harlan Coben, Brendan DuBois, Jim Fusilli, Bonnie Hearn Hill, Steve Hockensmith, William Kent Krueger, Laura Lippman, Tim Maleeny, Rick McMahan, P.J. Parrish, Ridley Pearson, Tom Savage, R.L. Stine, Charles Todd, Tim Wohlforth
Ocena 6,6
Aż śmierć nas ... Jeff Abbott, Charle...
Okładka książki KSIĄŻKI WYBRANE: W głębi lasu, Żona siodlarza, Adwokat, Sen szamana Harlan Coben, Michael Connelly, Earlene Fowler, William Kent Krueger
Ocena 7,1
KSIĄŻKI WYBRAN... Harlan Coben, Micha...
Okładka książki Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 2011 Brock Adams, Eric Barnes, Lawrence Block, Harlan Coben, Max Allan Collins, David Corbett, Brendan DuBois, Loren D. Estleman, Beth Ann Fennelly, Ernest J. Finney, Tom Franklin, Ed Gorman, James Grady, Chris F. Holm, Harry Hunsicker, Richard Lange, Joe R. Lansdale, Charles McCarry, Dennis McFadden, Christopher Merkner, Andrew Riconda, S. J. Rozan, Mickey Spillane, Luís Alberto Urrea
Ocena 5,6
Najlepsze amer... Brock Adams, Eric B...

Czytałam książkę, widziałam film.
O ile pamiętam, film złagodził nieco okoliczności całej tajemnicy, przez co historia stała się łagodniejsza. W sumie to nie miało większego znaczenia, choć w książce obraz lepiej układał się w całość.

Fabuła interesująca, książka przyjemna. Zakończenie mocne, choć było to dawno temu, więc na dzień dzisiejszy, byłoby ono może przewidywalne.

Czytałam książkę, widziałam film.

Trochę nudne, przewidywalne

Trochę nudne, przewidywalne

Ciężko się to czytało, zwłaszcza na samym początku. Duże rozczarowanie.

Ciężko się to czytało, zwłaszcza na samym początku. Duże rozczarowanie.

Bardzo polecam.
Wg opisu z tyłu książki:
Nieoczekiwane zwroty akcji, fałszywe tropy prowadzące donikąd, niemożliwe do wyjaśnienia zagadki pojawiają się niemal na każdej stronie.
Wg mnie to mało powiedziane, choć to przecież mocny opis.

Bardzo polecam.
Wg opisu z tyłu książki:
Wg mnie to mało powiedziane, choć to przecież mocny opis.

Szybka, spójna i pochłonięta w jeden dzień - tak mogłabym opisać tą książkę :) i choć pewien moment ... spotkania po latach był trochę zbyt mało emocjonujący według mnie, to jako całość określam na duży plus. Dodatkowy za to, że autor sprytnym zabiegiem wykiwał mnie na sam koniec i mimo tego, że zakończenie w pewnym momencie było oczywiste, to dałam się zaskoczyć.

Dobra książka. Szybka akcja, bez zbędnych opisów, przemyśleń bohaterów. Tak konkretnie napisane. Było napięcie, była ciekawość. No i zaskakujące zakończenie.

Wciągająca jak każdy Coben którego do tej pory przeczytałam. Uwielbiam jego styl pisania, budowania postaci oraz akcji. Szybko sięgam po kolejną część.

Ogólnie pozycja jest napisana na prawdę fantastycznie. Barwne postaci, nieustająca, wartka akcja. Nie jest to jednak poczytadło tramwajowe, ale pozycja na której należy się skupić. Ja chyba nie poświęciłam jej tyle uwagi ile by wymagała, bo lekko się pogubiłam w bohaterach, pistoletach i trupach. Dla kogoś z większa dozą cierpliwości, czasu i uważności - bardzo polecam :)))

Czytając to, miałam wrażenie, że skądś znam podobną historię. Właściwie z początku kropka w kropkę. Mróz. Tylko, że ta historia była o wiele ciekawsza, bardziej realna, bardziej wciągająca i starsza. To moje drugie spotkanie z tym autorem i na pewno nie ostatnie.

To niewątpliwie klasyk w swej kategorii, powieść ciekawa, wciągająca, dobrze skonstruowana i opowiedziana.
To dopiero druga powieść tego Autora, którą przeczytałem, nie mniej ponownie miałem wrażenie, że poruszam się w dosyć znanych schematach. Być może wynika to z faktu wielu ekranizacji, zapożyczeń i naśladownictwa tego niewątpliwie płodnego Autora. Z pewnością sięgnę po kolejne jego powieści mając ochotę na niezobowiązujący, aczkolwiek wciągający thriller.
Historia lekarza, który kilka lat po śmierci bliskiej osoby zostaje wciągnięty w wir brutalnych wydarzeń, nakazujących raz jeszcze powrócić do chwil, które zmieniły jego życie.