Vogue. Za kulisami świata mody

Wydawnictwo Literackie
Agnieszka Sobolewska poradniki moda

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Moda, jaka jest, każdy widzi

7 Link do recenzji

Zgadzam się w zupełności z oficjalną recenzja Anny W.
Niestety w mojej opinii nie moge odnieść sie do całości książki ponieważ z powodu wkradającej się po kilkudziesięciu pierwszych stronicach nudy nie pamietam już o czym traktowały wszystkie rozdziały, czytałam je czekając na zapowiadane szumnie w opisie książki pikantne plotki i nowinki z hermetycznego świata mody i...

Trochę nudna, zaznaczam od razu. Ni to powieść, ni reportaż. Trochę się wszystko przeplata, ja jestem raczej umiarkowaną fanką mody w stronę anty-fanki, więc dla mnie świat przedstawiony w książce jest po prostu śmieszny. Nie rozumiem wielkiego fenomenu gazety Vogue i nie rozumiem dlaczego pracujący tam ludzie są tacy wow.

Podoba mi się styl autorki, lekki, krytyczny, ale...

Ciekawa, miła książka. Napisana bez zadęcia w swobodnym tonie. Nic specjalnie ambitnego, ale niczego takiego nie oczekiwałam ani nie chciałam od tej książki. Autorka przedstawia wiele ciekawych anegdotek i historii które ją spotkały podczas pracy. Razem tworzą spójny i zlorzony obraz świata wydawniczo - modowego. Przyjemna lektura na jesienne wieczory.

,,Vouge. Za kulisami świata mody" to naprawdę przyjemna lektura.
Przypomina trochę amerykańskie filmy i ciężko było mi uwierzyć, że ktoś może mieć życie jak Miranda z ,,Diabeł ubiera się u Prady". Jednak, może mieć.
Książkę czytało się naprawdę przyjemnie. Uzmysłowiła mi jak wiele pracy wkłada się w sesje.
Polecam, szczególnie osobą, które ciekawi ten temat.

Autorka wprowadza za kulisy świata mody i pokazuje, co tam tak naprawdę się dzieje. Myślę, że i tak jest to ocenzurowany obraz "backstage'u", ponieważ fashion world bywa surowy i okrutny.
Książkę czyta się jak jakąś powieść - z zaciekawieniem od pierwszej do ostatniej strony. Bardzo dobrze napisana.
Pozycja obowiązkowa dla miłośników mody!

Raczej dla osób zainteresowanych modą ale nie tylko.

Książka jest optymistyczna ale też realistyczna. Czyta się szybko, lekko co nie znaczy że od razu zapominasz o treści jak to się czasem zdarza.

Poza ciekawostkami na temat świata mody, możemy zaczerpnąć z tej książki dużo więcej.

Miałam wrażenie, że autorka chce przekazać czytelnikom którzy sięgną po jej historię...

Przyjemna, lekka, lektura, w sam raz na wyjazd czy wakacje. :) Kirstie Clemens obrazuje, jak NAPRAWDĘ wygląda praca w tak prestiżowym magazynie o modzie.

"Vogue. Za kulisami świata mody" jest książką o hipnotyzującej okładce, która od razu zwraca uwagę i powoduję chęć sprawdzenia o czym dokładnie jest ta książka. Kristie Clements, autorka tej autobiografii pokazuje rąbek swojego życia przed i w trakcie odkrywania "Vogue". Pokazuje jak się pracuję w tak wielkiej redakcji jak "Vogue Australia", plusy i minusy bycia naczelną i...

Najlepsza książka o świecie mody, haute couture, jaką do tej pory czytałam. Nie jest nudna, szybko się czyta. Polecam.

Tak jak wskazuje tytuł w książce znajdziemy kulisy świata mody. Nie będzie tam pikanterii, sensacyjnych doniesień. Książkę czyta się bardzo dobrze, pięknie wydana a okładka bardzo przyciąga do lektury.

Dyskusje

• Moda