Ona i On o seksie

hobby
Bertelsmann Media
2007-01-01
2007-01-01

Okładka książki Psychiatrzy twórcy. Wywiady Marcin Jabłoński, Hanna Jurczak, Marek Krzystanek, Zbigniew Lew-Starowicz, Sławomir Murawiec, Katarzyna Szaulińska, Maciej Żerdziński
Psychiatrzy tw... Marcin Jabłoński,&n...
Okładka książki Jak nie zostać moim pacjentem Zbigniew Lew-Starowicz, Krystyna Romanowska
Jak nie zostać... Zbigniew Lew-Starow...

Okładka książki O miłości Zbigniew Lew-Starowicz, Krystyna Romanowska
O miłości Zbigniew Lew-Starow...
Okładka książki Chcę być kochana tak jak chcę Ewa Konarowska, Katarzyna Miller
Chcę być kocha... Ewa Konarowska, Kat...
Okładka książki Zatrzymaj się Renata Dziurdzikowska, Wojciech Eichelberger
Zatrzymaj się Renata Dziurdzikows...

Książka ma swoje momenty, naprawdę ciekawe przypadki, w które aż trudno uwierzyć, ale niestety, nie to pióro i nie ten język. Gdyby autor polecił opisanie przypadków jakiemuś pisarzowi, mogłaby być perełka, a tak jest wymęczenie. W dużej mierze książka jest nudna, naprawdę nie rozumiem po co do jednego przypadku podawać kilka historii. Swoją drogą, historia historii nierówna, uważam, że powinny tu być tylko te nietypowe, bo jakieś tam standardowe historie zdrady, które i ja mogę zaraz wysmarować (w oparciu o życie, filmy, literaturę) są jednak mało porywające.

Książka podzielona jest na części, niektóre są nudne jak z flaki z olejem, a inne spodobają się fanom sensacji. "Unikanie seksu" jest znośne, chociaż te historie niczym się nie wyróżniają, pewnie sama mogłabym wymienić je wszystkie. Podobnie "Zmiana relacji partnerskich w związku" i "Mity i stereotypy seksualne". Bardzo fajne i wciągające są zaś "Tajemnice partnerów", spokojnie można kręcić na ich podstawie filmy, "Nietypowe związki" trochę mniej, ale też da się przeczytać i nie umrzeć z nudy. Natomiast reszta, a więc rozdziały poświęcone zdradzie, zazdrości i innym podobnym tematom była tak przewidywalna, że aż niemożliwe, że to się tu znalazło. Trochę jak artykuliki z wątpliwej jakości prasy kobiecej. Nie wiem czy w ogóle istnieje dobra prasa kobieca, ale jeszcze się nie natknęłam.

Taka sobie ta książka, bez szału.

Specyficzny język, ale bardzo przystępny. Czyta się szybko i przyjemnie. Całkiem ciekawa pozycja książkowa. Myślę, że warta przeczytania jako wstęp do własnych rozważań na temat bliskości i związków z drugą osobą. Dla mnie dobra książka, wartościowa, bo opisuje relacje, a nie sam akt czy problemy z seksem.

Takie tam czytadełko.

Takie tam czytadełko.

To jest moja kolejna pozycja tego autora. I poraz kolejny się nie zawiodłam. Bardzo dobrze wprowadza w tematykę seksualności wśród polaków. Niekiedy śmieszna, niekiedy zaskakująca. Przyjemna lektura w której opisane są prawdziwe historie opowiadane na kanapie Lwa-Starowicza.

Sądząc po fragmentach książki umieszczonych na okładce, miałam wrażenie, że książka jest nastawiona na czytelników szukających sensacji, ale gdy ją przeczytałam, pozytywnie się zaskoczyłam. Lew-Starowicz we wciągający sposób opisuje typowe i mniej typowe problemy, z jakimi zgłaszają się do niego pacjenci. Polecam.

Dawno dawno temu całkiem przypadkowo wpadła mi w ręce.Objawienie i miłość!!!Kocham tego faceta!Kocham to,że jest tym kim jest!Kocham jego wiedzę i sposób w jaki nam zwykłym śmiertelnikom ją przekazuje.Okazuje się,że zachodzą w nas takie procesy,o których nie mamy nawet pojęcia,co ja mówię nie posiadamy bodajże świadomości niektórych naszych poczynań w sferze seksualnej.Jeden z najlepszych poradników!Wydaje Ci się,że wiesz wszystko o sobie?!Partnerze?!Partnerce?!Mylisz się,och jak bardzo się mylisz!Wiedza jest kluczem a świadomość siebie niezbędna do jak najlepszego funkcjonowania.

Moim zdaniem lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce poznać meandry ludzkiej seksualności. Narracja lekka i zrozumiała, ciekawe przypadki i tematy tabu.

Ten sam cykl co zawsze, ino w inszym opakowaniu.

Ten sam cykl co zawsze, ino w inszym opakowaniu.

Szokowała, powodowała, że się przy niej śmiałam. Poszerzyła horyzonty. I przede wszystkim czegoś nauczyła.

Kopalnia wiedzy o związkach i relacjach międzyludzkich.

Kopalnia wiedzy o związkach i relacjach międzyludzkich.

• Psychologia
  • Seks/Seksuologia