rozwiń zwiń

Chcę być kochana tak jak chcę

Okładka książki Chcę być kochana tak jak chcę
Ewa KonarowskaKatarzyna Miller Wydawnictwo: Zwierciadło poradniki
poradniki
Zwierciadło
2015-12-11
2008-01-01

Okładka książki Kasia na kryzys. Jak wyjść na prostą z życiowych zakrętów? Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk
Ocena 0,0
Kasia na kryzy... Katarzyna Miller, J...
Okładka książki Znaleźć faceta i nie zwariować Suzan Giżyńska, Katarzyna Miller
Ocena 6,4
Znaleźć faceta... Suzan Giżyńska, Kat...
Okładka książki Być córką i nie zwariować Anna Bimer, Katarzyna Miller
Ocena 6,7
Być córką i ni... Anna Bimer, Katarzy...

Okładka książki Być kobietą i nie zwariować. Opowieści psychoterapeutyczne Katarzyna Miller, Monika Pawluczuk
Ocena 6,6
Być kobietą i ... Katarzyna Miller, M...
Okładka książki Jak pies z kotem czyli o radości i złości w miłości Miłosz Brzeziński, Katarzyna Miller
Ocena 6,5
Jak pies z kot... Miłosz Brzeziński,&...

Książka ta otworzyła mi oczy na wiele spraw, o których dotąd nie miałam pojęcia, dotyczących relacji z mężczyznami, z samym sobą i w ogóle z ludźmi. Polecam przeczytać.

Odnalazłam nieco zrozumienia w tej książce, ciekawie napisana w formie wywiadu. Niektóre rozdziały bywaly irytujące lub nudne ale całość oceniam na interesująca.

Uwielbiam p. Kasię Miller i jej książki. Przeczytałam już kilka, lubię jej podejście do tematu, choć nie zawsze łatwo mi się jest z nią zgodzić. Co podobno też zdarza się w pracy terapeutycznej. Psychoterapia nie jest przecież łatwa i przyjemna, a to, co przekazuje psychoterapeutka też takie nie jest, nawet w formie książki.
Niestety, prawdopodobnie przez współautorkę akurat tego wydania, nie czyta mi się tej pozycji dobrze. Dialog między p. Miller, a p. Konarowską układa się niby poprawnie, ale dużo tutaj jakiś dziwnych porównań, metafor, odejścia od tematu, bajeczek dla dzieci, jakiegoś dogadywania, a jakby mało pani Miller w ogóle, która przecież powinna mieć tu najwięcej do powiedzenia. Grzeczność drugiej autorki, jakieś infantylne podejście do tematów, ciągłe wywlekanie jej życia prywatnego...Nie, nie podoba mi się to tak, jak w innych pozycjach, które współtworzy p. Miller.
Dobrnęłam do połowy i na razie odstawiłam.
Dam sobie jeszcze szansę, może po prostu to nie jest jeszcze czas dla mnie, na tą akurat tematykę.
Choć przyznaję, będzie trudno wrócić, przez obecność p. Konarowskiej.

Niestety, prawdopodobnie przez współautorkę...

Jestem fanką twórczości Pani Katarzyny Miller i ta pozycja spełniła moje oczekiwania. Znakomita pozycja, czytanie jej to swoista podróż w głąb siebie.

Babskie gadanie, kobiecy tok rozumowania i kobiece dylematy. Sporo ważnych i trudnych w relacjach zagadnień podanych w przystępnej, lekkiej formie, w postaci przyjacielskiej rozmowy.
Jak z przyjaciółką przy kawie, czy winie... a sporo z tego wynika ;)

Jak z przyjaciółką przy kawie, czy winie... a sporo z tego wynika ;)

Polecam każdemu kto bardzo potrzebuje miłości i ciągle jej poszukuję zapominając w tym wszystkim o sobie. Najpierw musimy pokochać siebie zanim będziemy w stanie stworzyć pełną miłości, zdrową relacje z drugim człowiekiem. Samotność to nie jest nic złego - lepiej być samemu aniżeli męczyć się i być w nieszczęśliwym w związku.

Książka porusza kwestie toksycznych związków, głodu miłości. Dlaczego nie potrafimy być sami, co wiąże się z nawiązaniem do dzieciństwa, rodziców - ile dostaliśmy miłości będąc dziećmi. Dlaczego, będąc w wymarzonym związku wciąż jestem nieszczęśliwa bądź szukam dziury w całym.

Książka porusza kwestie toksycznych związków,...

Dobra, ale wolę inne książki Pani Miller ;-)

Dobra, ale wolę inne książki Pani Miller ;-)

W mojej opinii, jedna z lepszych książek Katarzyny Miller. Odpowiada mi forma dialogu. W tej książce dialogi trzymały się tematu rozdziału.
Rozjaśniła parę kwestii, których mi brakowało po rozstaniu. Jest też oczywiście skierowana typowo do kobiet. Okazała się dobrym nawiązaniem w temacie wewnętrznego dziecka, do kolejnej książki o tym.

Gdybym przeczytała ją wcześniej mogłabym uniknąć tyłu życiowych wpadek i wielu rozczarowań. Tłumaczy wiele zachowań, w trakcie czytania tej książki dojrzewa się.

Przeczytałam kilka rozdziałów i odpuściłam... książka w formie rozmowy, ale właśnie - rozmowy, a nie wywiadu. Przez to ciężko się czytało, a i mnogość metafor chyba do mnie nie przemawia. Nie wątpię, że przemyślenia zawarte w książce są godne uwagi, ale moim zdaniem powinny być podane w inny sposób.

Katarzyna Miller Chcę być kochana tak jak chcę Zobacz więcej
Katarzyna Miller Chcę być kochana tak jak chcę Zobacz więcej
Katarzyna Miller Chcę być kochana tak jak chcę. Rozmowy terapeutyczne Zobacz więcej