Paryska wendeta

Okładka książki Paryska wendeta
Steve Berry Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Cotton Malone (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Cotton Malone (tom 5)
The Paris Vendetta
Sonia Draga
2015-09-09
2011-10-19
Katarzyna Petecka-Jurek
Katarzyna Petecka-Jurek

Czytam dalej przygody Malone'a. Są super :)

Czytam dalej przygody Malone'a. Są super :)

Napoleon.
Mały Wielki Człowiek.
Kawał historii do opowiedzenia.
Tym razem nieco zawiedziona.
Więcej tu sensacji niż historii.
Ciekawie ukazane kolejne "elyty"
trzymające władze.
Dla samej ciekawości polecam.

Napoleon.
Mały Wielki Człowiek.
Kawał historii do opowiedzenia.
Tym razem nieco zawiedziona.
Więcej tu sensacji niż historii.
Ciekawie ukazane kolejne "elyty"
trzymające władze.
Dla samej ciekawości polecam.

Fajnie się słuchało ale to wszystko już było, no prawie wszystko. Było poszukiwanie skarbów, tajemnicze zaszyfrowane wskazówki, a nawet samolot do którego wsiada się w biegu. Nie było poszukiwania skarbu Napoleona we Francji, raczej mówiło się o Białorusi i jeziorze Semlewskim, o którym tu Autor milczy. Biegamy sobie z głównym bohaterami często niecnej konduity po Paryżu, pływamy po Sekwanie i dowiadujemy kilku ciekawych rzeczy o Napoleonie. Cotton Malone, jak zawsze sympatyczny, reszta ... no.

Jest tajemnica, jest zaginiony skarb, jest spisek czyli wszytsko czego potrzeba fajnej książce przygodowej.

Jestem w trakcie przerwy w czytaniu, zbyt dużo jednoczesnych wątków. Jak dla mnie zbyt zagmatwana w czasie i przestrzeni.

Trochę nie na mój gust, historia fajna ,ale jakoś ciężko się czyta, może trochę źle napisana, ale wina tłumaczenia

Znajdziesz w tej książce dosłownie wszystko. Zemsta, zdrada, terroryzm, namiętność. Jest super agent Secret Service, luksusowy świat multimilionerów, dziejowa teoria spiskowa, płatny zabójca, pościgi w stylu Jamesa Bonda a nawet prezydent USA w roli dyspozytora. Do tego przegląd zabytków Paryża i geneza akcji sięgająca czasów złego Napoleona. Taram!
Autor prowadzi nas od A przez B i C aż do Z i pomimo tego że ciągle dużo się dzieje to jednak nie jest w stanie niczym Cię zaskoczyć.
To wszystko poszatkowane jak kapusta na 77 rozdziałów i drugie tyle podrozdziałów.
Nie dziękuje, nigdy więcej.

Autor prowadzi nas od A...

Wiele faktów historycznych, ciekawe motywy fabuły i sam pomysł powieści.
Z drugiej strony książka nie jest zbyt wciągająca (przynajmniej dla mnie). Autor nie za bardzo potrafi wykorzystać te ciekawe wątki

Wiele faktów historycznych, ciekawe motywy fabuły i sam pomysł powieści.

Moja pierwsza książka Steve Berry i do tej pory wspominam ją ciepło bo dla mnie to jego najlepsza pozycja jak do tej pory. Idealnie wpasował historię w to niesamowite miasto i czytając człowiek drży żeby czasem czegoś nie zburzono.... Ehh brawo.

Kolejna porcja historii , sensacji i wyobraźni autora . Do tego napisana w bardzo dobrym stylu . Cotton Malone tym razem na tropie spisku możnych i skarbu Napoleona Bonaparte . Co z tego wyszło ? Dobra powieść i tyle .