Grobowiec cesarza

Okładka książki Grobowiec cesarza
Steve Berry Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Cotton Malone (tom 6) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Cotton Malone (tom 6)
The Emperor's Tomb
Sonia Draga
2014-11-12
2012-06-27
Adam Olesiejuk
powieść amerykańska przygoda historia Chiny Wietnam Adam Olesiejuk

Berry tym razem przenosi nas do Chin . Zagadka ropy i pierwszego cesarza Chin . Ktoś pomyśli absurd ? U Berrego wszystko jest możliwe . Były agent Cotton Malone , który od dwóch lat jest na emeryturze znów zostaje wplątany w gry polityczne . Wartka , trochę absurdalna akcja , ale czyta się dobrze . Nie jest to arcydzieło , ale nie o to w tym gatunku chodzi .

Czasem po tygodniu pełnym
wrażeń mam ochotę,
by przenieść się gdzieś bardzo daleko.
Wtedy właśnie sięgam po książkę.
Tak trochę anonimowo,
ale dzięki talentowi autora
uczestniczę w cudzych kłopotach.
Tym razem jednak trochę przesadziłam.
Nie dosyć że Chiny,
to jeszcze 2000 lat wstecz.
Oj nie nie wiem czy chciałabym wtedy tam być.
A może byłam?

Dobra książka.
Jak to Steve Berry.

Czasem po tygodniu pełnym
wrażeń mam ochotę,
by przenieść się gdzieś bardzo daleko.
Wtedy właśnie sięgam po książkę.
Tak trochę anonimowo,
ale dzięki talentowi autora
uczestniczę w cudzych kłopotach.
Tym razem jednak trochę przesadziłam.
Nie dosyć że Chiny,
to jeszcze 2000 lat wstecz.
Oj nie nie wiem czy chciałabym wtedy tam być.
A może byłam?

Dobra książka.
Jak to Steve...

Popełniłam błąd biorąc się za audiobooka, książkę czyta Pan Krzysztof Tyniec i musiałam słuchać na przyśpieszeniu, bo inaczej się nie dało, tak to się czyta bajkę dziecku do snu. A książka tak ogólnie średnia, jak dla mnie to strasznie przegadana, zdecydowanie za mało się dzieje, a mogło być tak ciekawie, bo pomysł super

Książka, która najciężej mi się czytało, ale to z powodu tego, ze dotyczy Chin, ich historii, kultury. Sama w sobie książka ciekawa, głowni bohaterowie świetnie wykreowani

Książka pisana na zasadzie „łatwo, szybko i przyjemnie” na leniwy dzień gdy nie wiemy co czytać albo nie chcemy brać czegoś poważniejszego. Momentami autor mógł mniej lać wody.

Lubię książki pana Berry’ego ze względu na umiejętność wyłapywania i wplatania w fabułę pewnych zaskakujących teorii, hipotez , przypuszczeń oraz faktów. Tym razem na tapetę wziął ropę naftową i jej pochodzenie. W „Grobowcu cesarza” koncept o abiotycznym charakterze ropy zostaje potwierdzony i ta wiedza (oraz dowód na to) staje się katalizatorem całej serii wydarzeń, takich jak: porwanie, tortury, spiski, pościgi, ucieczki oraz walka o władzę i życie.
Teoretycznie więc mam tu wszystko to, co lubię, ale pewien niesmak wzbudził we mnie wątek romansowy. Niby delikatny i nienachalny, ale jakoś tak nie za bardzo pasujący mi do całej intrygi. Szczególnie, że kwestia uczuciowa jakby miejscami przyćmiła zdolność racjonalnego myślenia i sensownego postępowania Cottona Malone’a i zakończenie tj. regularna bójka ze sprzymierzeńcem o dziewczynę na oczach prawdziwego wroga (i zapewne ku jego uciesze) wydało mi się absurdalnie słabe. Takie zachowanie bardziej pasuje do kilkunastoletnich chłopców nabuzowanych hormonami, a nie do dorosłych facetów, do tego ponoć znakomicie wyszkolonych agentów. I to nawet nie to, że chciałabym w nich widzieć ludzi o sercach z kamienia, ale to naprawdę nie był ani czas, ani miejsce na taką walkę...
Nie spodobał mi się też los, jaki autor zgotował Viktorowi Tomasowi, bo w sumie to polubiłam gościa. Gra na wszystkie fronty wydaje mi się trudniejsza i bardziej wymagająca niż służba jedynej, słusznej sprawie (jakakolwiek by ona nie była).
Z jednej strony więc fajny pomysł i ciekawa lokalizacja akcji (Antwerpia i Chiny), z drugiej wykonanie z elementami, które ewidentnie nie trafiły w mój gust.

To pierwsza książka tego autora po którą sięgnęłam i przyznam że choć się nie zachwyciłam jest tu jednak małe ale. Niestety może mieć na to również wpływ lektor audiobooka P. Tyniec który strasznie irytowal mnie swoją interpretacją..
Na minus akcja w stylu filmu przygodowego ,, zabili go i uciekł,, Dużo pogoni ucieczek i strzelania ..... Przedłużające się dialogo -monologi w których po raz kolejny powtarzają się te same tezy. Trochę nudy.
Ale na plus praca autora która została włożona w rys historyczny, polityczny i obyczajowy Chin. I za to należy docenić tą książkę, że choć w lekkiej formie , ale przybliża czytelnikowi kulturę i specyfikę tego kraju.

Kolejna książka autora mnie nie zawiodła. Czyta się jednym tchem. Autor zabiera nas do Chin, do grobowca pierwszego cesarza. Równocześnie z czytaniem książki przeglądałam encyklopedię żeby sprawdzić jak było naprawdę. Ciekawa i wciągającą.

Kolejna porcja rozrywki z solidną dawką wiedzy, tym razem o Chinach. Niezmordowany agent Malone po raz kolejny włącza się międzynarodową intrygę i tylko on może uratować świat. Brzmi ironicznie? Może tak, jednak to właśnie lubię w tej serii - akcja, ciekawa oprawa i superhero. Polecam!

Mistrzostwo! Dawno nie czytałem tak ciekawej książki. Wciąga i można sie jednocześnie z niej wiele nauczyć/dowiedzieć. Polecam wszystkm żądnym wiedzy i przygód.

Steve Berry Grobowiec cesarza Zobacz więcej