Grobowiec cesarza

Steve Berry Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Cotton Malone (tom 6) powieść przygodowa
The Emperor's Tomb
powieść przygodowa
2014-11-12
Adam Olesiejuk
powieść amerykańska przygoda historia Chiny Wietnam Adam Olesiejuk

Książka, która najciężej mi się czytało, ale to z powodu tego, ze dotyczy Chin, ich historii, kultury. Sama w sobie książka ciekawa, głowni bohaterowie świetnie wykreowani

Książka pisana na zasadzie „łatwo, szybko i przyjemnie” na leniwy dzień gdy nie wiemy co czytać albo nie chcemy brać czegoś poważniejszego. Momentami autor mógł mniej lać wody.

Lubię książki pana Berry’ego ze względu na umiejętność wyłapywania i wplatania w fabułę pewnych zaskakujących teorii, hipotez , przypuszczeń oraz faktów. Tym razem na tapetę wziął ropę naftową i jej pochodzenie. W „Grobowcu cesarza” koncept o abiotycznym charakterze ropy zostaje potwierdzony i ta wiedza (oraz dowód na to) staje się katalizatorem całej serii wydarzeń, takich...

To pierwsza książka tego autora po którą sięgnęłam i przyznam że choć się nie zachwyciłam jest tu jednak małe ale. Niestety może mieć na to również wpływ lektor audiobooka P. Tyniec który strasznie irytowal mnie swoją interpretacją..
Na minus akcja w stylu filmu przygodowego ,, zabili go i uciekł,, Dużo pogoni ucieczek i strzelania ..... Przedłużające się dialogo...

Kolejna książka autora mnie nie zawiodła. Czyta się jednym tchem. Autor zabiera nas do Chin, do grobowca pierwszego cesarza. Równocześnie z czytaniem książki przeglądałam encyklopedię żeby sprawdzić jak było naprawdę. Ciekawa i wciągającą.

Kolejna porcja rozrywki z solidną dawką wiedzy, tym razem o Chinach. Niezmordowany agent Malone po raz kolejny włącza się międzynarodową intrygę i tylko on może uratować świat. Brzmi ironicznie? Może tak, jednak to właśnie lubię w tej serii - akcja, ciekawa oprawa i superhero. Polecam!

Mistrzostwo! Dawno nie czytałem tak ciekawej książki. Wciąga i można sie jednocześnie z niej wiele nauczyć/dowiedzieć. Polecam wszystkm żądnym wiedzy i przygód.

Tradycyjnie Steve Berry nie zawodzi. Kolejna książka o przygodach Cottona Malone tym razem rozgrywa się w Antwerpii ( Belgia) po czym ma swój finał w Chinach. Książka naszpikowana fantastycznymi szczegółami z historii Chin, niezwykłości tego kraju, autor przyprawia ją niesłabnącą akcją, konfliktem politycznym, walką o władzę i niezwykłą teorię o pochodzeniu ropy naftowej....

Bardzo fajnie napisana książka. Szczegółowo opisany grobowiec a raczej to jak sobie go wszyscy wyobrażają. Główny wątek pozostawia po sobie takie odczucie - a może to jednak tak jest i oczywiście byłem jednym z tych, którzy potem musieli "Ten" temat, tą teorię sprawdzić w internecie :)

Za twórczość Pana Berry’ego już kiedyś próbowałam się zabrać. Trzymałam książkę z biblioteki i próbowałam się zmusić, ale w końcu się poddałam. „Grobowiec Cesarza” dostałam jakieś 2 lata temu i tak sobie egzystowała na półce, bez jakiejś głębszej chęci na czytanie, mimo sympatii do tego typu książek. Pewnie stałaby dalej, gdyby Mąż mi jej nie wybrał, kiedy nie wiedziałam za...

Dyskusje

• Steve Berry