L'assassinio di Roger Ackroyd

Okładka książki L'assassinio di Roger Ackroyd
Agatha Christie Wydawnictwo: Mondadori Cykl: Herkules Poirot (tom 4) Seria: Scrittori del Novecento kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
1999-01-01
włoski
Giuseppe Motta
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

Książka trochę mnie zawiodła. Słyszałam wiele dobrego o tej powieści, może miałam zbyt wysokie oczekiwania i stąd mój zawód.

Zacznę od końca, ale jest to dla mnie najbardziej istotna sprawa - jest to pierwsza książka Christie, w której udało mi się zagadkę i o ile zazwyczaj mam z tego satysfakcję, jeśli uda mi się coś przewidzieć, tak tutaj... czułam zawód. Chyba...

King's Abbot, to małe miasteczko, gdzie wszyscy mieszkańcy bardzo dobrze się znają, a głównym zainteresowaniem i "byciem na językach" cieszą się rodziny pani Ferras oraz Rogera Ackroyda. Kiedy dochodzi do tajemniczej śmierci pani Ferras w mieście aż huczy od plotek. Pojawia się nawet podejrzenie, że owa kobieta popełniła samobójstwo. Dlaczego jednak ciesząca się...

„Zabójstwo Rogera Ackroyda” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Agathy Christie i na pewno nie ostatnie. Bardzo zgrabnie zarysowana intryga, fantastycznie przedstawione postacie i zaskakujące zakończenie. Zdecydowanie warto przeczytać, aby osobiście wczuć się w atmosferę King’s Abbot i sprawdzić zdolności detektywa Herkulesa Poirot’a.

Mistrzowska intryga i genialny suspens. Jak to u Królowej. Oczywiście polecam.

Absolutna topka Christie. Zakończenie to mistrzostwo świata.

Herkules Poirot tym razem zajmuje się sprawą morderstwa tytułowego Rogera Ackroyda, a partneruje mu w dochodzeniu miejscowy lekarz, Dr. Sheppard.
Ktoś zabił Ackroyda w jego gabinecie, ale drzwi do środka były zamknięte. Pozostaje tylko otwarte okno, przez które prawdopodnie wszedł morderca i zostawił ślady, ale czy na pewno wszystko jest takie proste?
Odpowiedź brzmi nie....

W miasteczku King’s Abbot doszło do morderstwa, o którym popełnieniu wiedział tylko Roger Ackroyd i jego szantażysta. Pewnego dnia Ackroyd dostaje list z informacją, kto jest tym szantażystą, a następnie zostaje zadźgany i list znika. Herkules Poirot staje przed zadaniem dowiedzenia się, kto go zabił. Całą akcję widzimy z perspektywy doktora Shepparda, który w tej historii...

"Zabójstwo Rogera Ackroyda"
Opis od wydawnictwa:
Atmosfera w King’s Abbot jest daleka od sielanki. Plotki, samobójstwo, śmierć tytułowego Rogera Ackroyda... Herkules Poirot podejmuje grę z wyjątkowo perfidnym mordercą. Jego asystentem zostaje doktor Sheppard – miejscowy lekarz, który świetnie zna tajemnice niewielkiej społeczności.

Powieść wywołała wiele kontrowersji,...

"Zabójstwo Rogera Ackroyda" wydane nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego, to kolejna pozycja z jak dotąd 14 jubileuszowych książek Agathy Christie opublikowanych z okazji setnej rocznicy debiutu Herkulesa Poirota. To świetna powieść kryminalna z wciągającą intrygą, fantastycznymi postaciami i bardzo dobrą fabułą. Do tego dochodzi świetne zakończenie. Po 80 stronach byłem...

Od początku: fabuła opiera się na postaci sławnego detektywa Herkulesa Poirota, będącego już na emeryturze.
Kolejną ważną postacią jest narrator dr. Sheppard, w tej sprawie pomocnik Poirota.
Dr. Sheppard po dziwnym telefonie do siebie odnajduje ciało Rogera Ackroyda. Kto mógł zabić? Dlaczego zabił? Właśnie tę pytania były cały czas ze mną podczas czytania.
Akcja rozgrywa...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to