Wiem, że masz duszę

I Know You Got Soul - Machines with That Certain Something
satyra
Tomasz Brzozowski, Maria Brzozowska
angielski humor motoryzacja felietony top gear

Motoryzacja to nie mój konik, jednak wyjątkowa osobowość Clarksona sprawia, że chce się go oglądać i czytać chociażby ze względu na samo poczucie humoru.

Uwielbiam Jeremy'ego Clarksona.
Za łagodność, cierpliwość, brak dumy i buty, wyrozumiałość i gołębie serce nieskalane złośliwością.
Żartowałam!
Clarkson żadnej z tych cech nie posiada.
I właśnie za to go uwielbiam.
Lektura jego felietonów to świetna rozrywka której główne składowe to: ogrom wiedzy i poczucie humoru, które odpowiada mi bardzo.
Zaręczam, że nie trzeba...

Świetna książka! W sposób prosty a zarazem dowcipny Jeremy Clarkson przedstawia maszyny (łodzie, broń, samochody, samoloty), które mają duszę. I choć jestem kobietą, jestem nią zachwycona i z dużą przyjemnością czytałam każdy, nawet techniczny fragment. Jedyną rzeczą, która mnie odrobinę w niej razi, to, że książka jest jakby z góry skierowana do mężczyzn, a szkoda.

„Wiem, że masz duszę” stanowi ciekawy zbiór felietonów Jeremy’ego Clarksona na temat unikatowych jego zdaniem konstrukcji i maszyn, które z uwagi na swą oryginalność i/lub rewolucyjność powinny pozostać w naszej pamięci.
Dla mnie to też ciekawe źródło wiedzy, szczególnie o niektórych z nich (np. „Latający Szkot”), o których wcześniej nie słyszałem lub miałem ogólne...

Rewelacyjna książka o tym, jak można pałać miłością do motoryzacji! Świetnie wybrane wybitne przykłady, rewelacyjnie opisane ich piękno, wyjątkowość i wybitność. Świetnie przekazane uczucia, których autor doznał "dotykając" niektóre z tych wspaniałych maszyn. No i oczywiście, typowy "Clarksonowy" humor!

Dobra pozycja poprawiająca humor. Jednak nie wszystko można zamaskować śmiesznymi komentarzami. Widać braki w wiedzy technicznej Jeremiego, co można też zaobserwować w programie TopGear.

Temat niezbyt do mnie przemawiający. Aczkolwiek autor zawsze urzekła mnie swoim specyficznym humorem. Dlatego książkę uważam za dobrą, ale niekoniecznie każdemu poleciła. Bardzo osobiste spostrzeżenia co do wynalazków ludzkości. Jednak dzięki humorowi samego Clarksona przyjemnie się czyta o maszynach, samolotach i samochodach itp. czym szczerze powiedziawszy, kobietę ciężko...

Kupiona w dniu premiery :)

Książka pokazująca, że niektóre maszyny również posiadają duszę.

Dyskusje

• Chcę w prezencie