Wiem, że masz duszę

Insignis
satyra
angielski humor motoryzacja felietony top gear

Kup książkę

Świetna książka! W sposób prosty a zarazem dowcipny Jeremy Clarkson przedstawia maszyny (łodzie, broń, samochody, samoloty), które mają duszę. I choć jestem kobietą, jestem nią zachwycona i z dużą przyjemnością czytałam każdy, nawet techniczny fragment. Jedyną rzeczą, która mnie odrobinę w niej razi, to, że książka jest jakby z góry skierowana do mężczyzn, a szkoda.

„Wiem, że masz duszę” stanowi ciekawy zbiór felietonów Jeremy’ego Clarksona na temat unikatowych jego zdaniem konstrukcji i maszyn, które z uwagi na swą oryginalność i/lub rewolucyjność powinny pozostać w naszej pamięci.
Dla mnie to też ciekawe źródło wiedzy, szczególnie o niektórych z nich (np. „Latający Szkot”), o których wcześniej nie słyszałem lub miałem ogólne...

Rewelacyjna książka o tym, jak można pałać miłością do motoryzacji! Świetnie wybrane wybitne przykłady, rewelacyjnie opisane ich piękno, wyjątkowość i wybitność. Świetnie przekazane uczucia, których autor doznał "dotykając" niektóre z tych wspaniałych maszyn. No i oczywiście, typowy "Clarksonowy" humor!

Dobra pozycja poprawiająca humor. Jednak nie wszystko można zamaskować śmiesznymi komentarzami. Widać braki w wiedzy technicznej Jeremiego, co można też zaobserwować w programie TopGear.

Temat niezbyt do mnie przemawiający. Aczkolwiek autor zawsze urzekła mnie swoim specyficznym humorem. Dlatego książkę uważam za dobrą, ale niekoniecznie każdemu poleciła. Bardzo osobiste spostrzeżenia co do wynalazków ludzkości. Jednak dzięki humorowi samego Clarksona przyjemnie się czyta o maszynach, samolotach i samochodach itp. czym szczerze powiedziawszy, kobietę ciężko...

Kupiona w dniu premiery :)

Książka pokazująca, że niektóre maszyny również posiadają duszę.

Nie jest to z pewnością pozycja o jakiejś szczególnej wartości literackiej, ale mnie Clarkson nieodmiennie bawi. Jego zgryźliwy, złośliwy, angielski humor zawsze wywołuje mój uśmiech. Jak tu nie uwielbiać faceta, który twierdzi, że na widok GT 40 serce waliło mu jak pralka wypełniona kaloszami, a na domiar złego do owego Forda Clarkson się nie zmieścił, bo jest za wysoki. I...

Nie sądziłem, że książka o statkach, pociągach i samolotach może mnie zaciekawić, a jednak.

Jestem fanka Clarksona, trudno mi wiec pozostac obiektywna. Ksiazka zabawna, napisana w charakterystycznym dla Clarksona stylu.
Ksiazka opisuje nie tylko samochody ale rozne maszyny, ktore wg niego maja dusze. Duzo faktow, humoru, anegdot, i wszystkiego co dla tego autora typowe :)

Dyskusje

• Chcę w prezencie