Mentalizacja w kontekście przywiązania. Zdolność do rozumienia siebie i innych u osób z osobowością borderline

Monika Marszał
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.) 192 str.
Difin
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
psychologia osobowość psychoterapia borderline zaburzenia osobowości mentalizacja

Difin
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

Kup książkę

Końcowe trzy rozdziały, to opis badań przeprowadzonych przez autorkę - modelu, wyników oraz wniosków. Jeśli ktoś nie jest zainteresowany danymi statystycznymi można je spokojnie opuścić; ewentualnie zajrzeć do ostatniego podsumowania.

Natomiast dwa pierwsze rozdziały to świetny opis teorii przywiązania i mentalizacji w ogóle oraz w odniesieniu do osób z osobowością bor...

Książka typowo naukowa. Wymaga większej wiedzy aby zrozumieć jej treść. Co prawda przerwałem psychoterapie, a raczej zawiesiłem na jakiś czas, ale sądząc po treści tej książki mogę mieć poważny problem ze zmianą mojej osobowości z pogranicza. Możliwe że jest to nieosiągalne samemu.

Książka podzielona na dwie części teorię i część empiryczną. Właściwie całość dotyczy ty...