Mentalizacja w kontekście przywiązania. Zdolność do rozumienia siebie i innych u osób z osobowością borderline

Monika Marszał Wydawnictwo: Difin nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Difin
psychologia osobowość psychoterapia borderline zaburzenia osobowości mentalizacja
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2015-01-01

Końcowe trzy rozdziały, to opis badań przeprowadzonych przez autorkę - modelu, wyników oraz wniosków. Jeśli ktoś nie jest zainteresowany danymi statystycznymi można je spokojnie opuścić; ewentualnie zajrzeć do ostatniego podsumowania.

Natomiast dwa pierwsze rozdziały to świetny opis teorii przywiązania i mentalizacji w ogóle oraz w odniesieniu do osób z osobowością...

Książka typowo naukowa. Wymaga większej wiedzy aby zrozumieć jej treść. Co prawda przerwałem psychoterapie, a raczej zawiesiłem na jakiś czas, ale sądząc po treści tej książki mogę mieć poważny problem ze zmianą mojej osobowości z pogranicza. Możliwe że jest to nieosiągalne samemu.

Książka podzielona na dwie części teorię i część empiryczną. Właściwie całość dotyczy tylko...

• Psychologia
  • Psychologia i okolice
  • Psychologia: pogranicze
  • Psychologia
  • Wyzwanie książkowe 2016
  • Fragmentarycznie, pojedyncze rozdziały itp.
  • Borderline
więcej mniej