Czary Marigold

Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Kolekcja z Zielonego Wzgórza literatura piękna
Magic for Marigold
2015-05-05
9788308042052
Magdalena Koziej
Kolekcja z Zielonego Wzgórza

Urocza Marigold jakoś nie skradła mego serca. Niby jest sympatyczną postacią, niby nic jej nie brakuje, jak to u Montgomery jest naznaczona piętnem sieroctwa, ma bujną wyobraźnię i czuje się najlepiej w swoim domu wśród swoich bliskich, ale mimo to nie ma charakteru.
Miałam wrażenie, że autorka stworzyła ją jakby na siłę i na siłę próbowała uczynić ją "interesującą". W...

Jak wszystkie książki Montgomery piękna, wzruszająca. I znów brak ojca i znów niezwykła dziewczynka o bogatej wyobraźni.

Książkę tą czytałam jakoś w podstawówce. Fajna, chociaż początek jest trochę nudnawy i przeczytałam ją w całości dopiero za drugim podejściem.

Na półkach: , , , , , , , , , , , , , ,

Świetna książka, ciekawa, śmieszna i dynamiczna. Główna bohaterka jest inteligentną i ciekawą świata dziewczynką, której nie brak fantazji. Przeżywa liczne przygody. Polecam serdecznie, ta książka na pewno spodoba się nastolatkom 😊

Jak ja kocham klimat książek Montgomery. Ta powieść po prostu mnie urzekła. Oczywiście książka jest dobrze napisana, a główna bohaterka jest uroczą małą dziewczynką, której nie da się nie pokochać. Świat widziany oczami tego dziecka był bardziej kolorowy (rozmawiające ze sobą koty, albo magiczna kraina za wzgórzem) i dużo ciekawszy (no choćby wymyślona przyjaciółka), a...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Powrót do twórczości Montgomery był jak ożywczy powiew. Dał mi wytchnienie i poprowadził ścieżkami dziecięcej wrażliwości, ofiarowując czystość myśli. Będę sięgać po te powieści, których wcześniej nie czytałam, bo kto mi zabroni wejść do bibliotecznego działu dla dzieci i młodzieży, choć dawno skończyłam lat "dzieści"?:) Myślę, że dobra literatura nie ma również wiekowych...

Zdecydowanie dla mniejszych dziewczynek, ale urocza.

Dziesiąta woda po rudym kisielu z Zielonego Wzgórza.

Chyba najsłabsza książka Lucy Maud Montgomery... Owszem, bohaterowie przez nią stworzeni jak zawsze barwni i ciepli ale sama Marigold nie przypadła mi jakoś do gustu. Może dlatego, że na początku to mała, sześcioletnia dziewczynka.

Na półkach: , , , ,

Przeniosłam się w magiczny świat pełen czaru i pięknym marzeń razem z główną bohaterką Marigold
Bardzo lubię Lucy Maud Montgomery opowieści mają w sobie magię,urok czyta się przyjemnie.Lubię się oderwać się od szarej rzeczywistości,zrelaksować się przy tych książkach mojej ulubionej pisarki.
Marigold jest radosną, wrażliwą dziewczynką z niezwykłą wyobraźnią
Na Świerkowej...

• Lucy Maud Montgomery