Księga ciąży

2014-06-07
9788393901968
poradnik ciąża zdrowie macierzyństwo

Okładka książki Sen twojego dziecka Martha Sears, William Sears
Sen twojego dz... Martha Sears, Willi...
Okładka książki HIGH-NEED BABY. JAK SKUTECZNIE ZADBAĆ O SZCZEGÓLNE POTRZEBY TWOJEGO WYMAGAJĄCEGO DZIECKA? Martha Sears, William Sears
HIGH-NEED BABY... Martha Sears, Willi...
Okładka książki Twoje WYMAGAJĄCE DZIECKO. High-need baby od narodzin do piątego roku życia. Martha Sears, William Sears
Twoje WYMAGAJĄ... Martha Sears, Willi...
Okładka książki Księga snu. Kompleksowy przewodnik rodzica: usypianie, spokojny sen i odpoczynek całej rodziny Martha Sears, Robert Sears, William Sears
Księga snu. Ko... Martha Sears, Rober...

Moim zdaniem bardzo przydatna książka dla kobiet szczególnie w pierwszej ciąży.
Bardzo przydatne porady jak sposób odżywiania czy rodzaj aktywności fizycznej. Mnóstwo informacji o tym jak w danym miesiącu rozwija się maleństwo. Bardzo dużym plusem jest to, że mimo iż autorami są amerykanie to jednak są wtrącenia od wydawnictwa jak to wygląda w Polsce.

Moim zdaniem bardzo przydatna książka dla kobiet szczególnie w pierwszej ciąży.

Na początku bardzo mi się podobała - w pierwszych tygodniach ciąży zaczęłam czytać tę książkę i przydaje się wiedza zawarta we wstępie: dokładnie opisano w niej co powinno się suplementować, jak jedzenie wpływa na ciążę i dziecko, jakie ćwiczenia wykonywać itd).
Spodobała mi się również forma - ciąża opisana miesiąc po miesiącu, a więc co miesiąc można czytać aktualną część.
Niestety dla mnie jest po prostu "rozwleczona". Za dużo tam paplaniny o tym "jak możesz się czuć", historii i anegdot innych kobiet, które, jak dla mnie, są tylko zapychaczami i wydłużają tę książkę, która i tak jest bardzo gruba.
Czarę przelał opis pozycji seksualnych, jakie może kobieta w ciąży przyjmować i ich opisy - serio? Ludzie potrzebują takich informacji? Czy nie wiemy tego intuicyjnie?
Minusem jest też fakt, że jest to książka wydana dla Amerykanek, więc część rzeczy jest dla Polek po prostu nieadekwatna (opieka medyczna, urlopy macierzyńskie).

Gdyby uciąć 1/3 niepotrzebnych rzeczy byłaby naprawdę fajną pozycją prowadzącą przez ciążę.

Solidna porcja wiedzy, ale jakoś nie mogłam dobrnąć do końca. Ogrom informacji, na pewno przydatna lektura dla kobiet w ciąży.

Przydatny poradnik dla kobiet w ciąży, dużo cennych wskazówek, szczególnie dla mam, które spodziewają się pierwszego dziecka i nie bardzo wiedzą, z czym to się je :) dla mnie szczególne cenne okazały się porady dotyczące zasad zdrowego odżywiania się, na pewno będę z nich korzystać. Opisy popularnych ciążowych dolegliwości to również ciekawy temat. Ogółem fajna pozycja, po którą można sięgać przez całą ciążę.

Tej książce w moim odczuciu można zaufać, bo jak coś zalecają to argumentują dlaczego i często na jakich badaniach się opierają.
Realia przygotowania do porodu oczywiście odbiegają od polskich, ale temat prywatnej położnej, douli nie jest już nam obcy więc też można znaleźć tu coś dla siebie.
Nie przeczytałam tej książki od deski od deski, nie czułam takiej potrzeby :),często czytałam same nagłówki(czysty konkret) i omijałam tematy które mnie nie interesowały. Jak dla mnie zbyt rozwlekle napisana i za dużo powtórek.

Ta książka to kompendium wiedzy!!!

Składa sie z III części:
1) Plan zdrowej ciąży
2) Twoja ciąża miesiąc po miesiącu
3) Ciąża bardziej wymagająca

Póki co przeczytałam Część I i znalazłam tam wiele nowych, ciekawych informacji i zaleceń, o których nie wiedziałam podczas I ciąży 8 lat temu.

Część I Planowanie zdrowej ciąży składa się z 9 rozdziałów:

1) Motywacja przekłada sie na zdrowie (zmiana złych nawyków przed ciążą)
2) Jak jeść: podjadanie, popijanie i maczanie
3) Co jeść: 12 najważn. superproduktów (warto juz przed ciążą zacząć dobrze sie odzywiać, żeby gromadzić potrzebne składniki)
4) Właściwa waga w ciąży
5) Ćwicz dla dwojga
6) Uśmiechnij się, jesteś w ciąży (czyli unikaj stresu, relaksuj się)
7) Spokojny sen w ciąży
8) Pokochaj zieleń (zdrowe, naturalne życie bez chemii)
9) Korzystaj z wew. apteki (uwaga na niektóre leki w ciąży)

Bardzo dużo przydatnych informacji, przedstawionych w duchu empatii, z poszanowaniem kobiety ciężarnej.

Te recenzje pomogły mi zdecydowac się na kupno tej ksiązki:

Edit: Obecnie jestem w ciąży i czytam sobie spokojnie Część II - miesiąc po miesiącu. W tej części tez znajduję wiele przydatnych informacji, które albo zapomniałam, albo nie wiedziałam, np. jakie badania powinien zlecić lekarz w danym miesiącu, jak rozwija sie dziecko w danym tygodniu w tobie, sposoby na mdłości w ciąży, na zgagę, na swędzenie skóry, na skurcze łydek, wiele wskazówek co może mnie niepokoić, a nie powinno, dobór staników ciąży i do karmienia; seks w czasie ciąży, zdrowe dziąsła - zdrowe dziecko, zwiększone upławy w ciąży, "maminy mózg", pierwsze ruchy dziecka, informacje o aktywnym porodzie, połogu, karmieniu dziecka....jest tu tak dużo przydatnych informacji, że nie jestem w stanie wszystkiego wymienić ;-)

W każdym razie rzetelna wiedza uspokaja kobietę w ciąży ;-)

Ta książka to kompendium wiedzy!!!

Składa sie z III części:
1) Plan zdrowej ciąży
2) Twoja ciąża miesiąc po miesiącu
3) Ciąża bardziej wymagająca

Część I Planowanie zdrowej ciąży składa się z 9 rozdziałów:

1) Motywacja przekłada...

Zamiast szukać po internetach, jak powinna przebiegać ciąża i jak sobie radzić z bólem porodowym - można przeczytać książkę. Z internetu i tak każda przyszła mama będzie korzystać, nie ma się co łudzić :) Ale moim zdaniem warto trochę oswoić sobie temat ciąży, jej poszczególnych etapów i porodu. Aha, trzeba pamiętać, że poradnik pisany przez Amerykanów, więc są trochę inne realia.

• Macierzyństwo
  • Ciąża
  • 2017
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Księga ciąży