Życie w rodzinie. Wartości w rodzicielstwie i partnerstwie

Okładka książki Życie w rodzinie. Wartości w rodzicielstwie i partnerstwie
Jesper Juul Wydawnictwo: MIND poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
MIND
2013-03-21
2013-03-21
Dariusz Syska
wychowanie rodzicielstwo rodzina wartości

Pierwszy i dotychczas jedyny poradnik dla rodziców/wychowawców po jaki sięgnąłem i przyznam szczerze, że jestem miło zaskoczony, gdyż dowiedziałem się z niego dużo cennych rzeczy, które z miejsca zacząłem wypróbowywać/stosować w swoim środowisku rodzinnym. Polecam!

Podobają mi się proponowane dialogi w książce. Zgadzam się z proponowanymi przez autora wartościami. Treść w książkach J.Juula sporo się powiela, jest napisane innymi słowami. Oczywiście każda z tych książek ma swój wiodący temat. Czytając je utrwalają się główne przesłania, które dopełniane są w każdej z tych książek.
Książka "Życie w rodzinie" jest nie tylko o...

Książka rewelacyjna. Nie jest to typowy poradnik, a przynajmniej ja nie odebrałam tego w ten sposób. Za to, skarbnica wiedzy zachowań w rodzinie: z partnerami i dziećmi. Pięknie i prosto napisana, uświadamiająca, że tylko prawda
i autentyczność w człowieku są najważniejsze. Uważam, że książka jest godna uwagi nie tylko rodziców. Powinien po nią sięgnąć każdy.
Jestem...

Treść tej książki omawia wszystkie te duże tematy, którymi zajmuje się Juul - takie jak godność która przysługuje każdemu członkowi rodziny, integralność którą u każdego człowieka musimy uszanować, autentyczność którą musimy w sobie odnaleźć, odpowiedzialność i co jest potrzebne do jej rozwoju. Tym razem jednak wszystko to zostało omówione w kontekście nie relacji rodzic -...

Uwielbiam wszystkie poradniki Jespera Juula. Bije od niego szacunek, zrozumienie, zwykła ludzka życzliwość. Nie ma w nim moralizatorstwa ani wywyższania się, ale potrafi doradzić i pokazać co robić w kryzysowych sytuacjach. W moim odczuciu Juul przedstawia bardzo naturalny model rodziny, w której wszyscy współpracują, szanują się i akceptują indywidualność każdego członka...

Ciekawa książka, pokazująca jak w paru sytuacjach można na wiele sposobów zareagować w kontaktach z mężem, dzieckiem. Przedstawione są konkretne sytuacje i dialogi.
Dla mnie zbyt cienka i zbyt mało przykładów. Ciekawy temat na książkę ale czy w 70 stronach można to przedstawić, zdecydowanie za mało.

Książka porusza wiele istotnych kwestii związanych z życiem w rodzinie, niestety opisane są one w zbyt ogólnikowy sposób. Po jej przeczytaniu miałam jeszcze większy mętlik w głowie, ponieważ nie była poparta odpowiednią ilością przykładów lub też pewne element nie zostały wystarczająco rozwiniętę. W moim odczuciu nie da się jedynie rzucić jakiegoś hasła, żeby człowiek był w...

"Nie chodzi więc tylko o to, kim jesteśmy jako jednostki, ale także o to, kim jesteśmy razem."
Prostota i łatwość z jaką pisał Juul o sprawach niełatwych dla tysięcy rodziców jest niespotykana. Juul to Juul - nikt Go nie zastąpi.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny mam dla Was recenzję Życia w rodzinie Jespera Juula – obowiązkową lekturę dla świadomych, postępowych rodziców. Jesteście ciekawi? No to zaczynajmy.

Od 6 lat jestem mamą i muszę przyznać, że długo szukałam książki, która nie byłaby kolejnym typowym poradnikiem, a jednocześnie w sposób kompetentny poruszała tematy bliskie...

Polubiłam rodziców, których rysuje w swojej książce Juul. Wygląda na to, że są pogodzeni ze sobą, świadomi swoich czynów, empatyczni i otwarci na drugiego człowieka. Rozmawiają, nie rozkazują. Przewodzą, nie rządzą. Po prostu wiedzą, co robią!

• Chcę w prezencie
  • 2019
  • Rodzicielstwo
  • Psychologia
  • Dziecko

Jesper Juul Życie w rodzinie. Wartości w rodzicielstwie i partnerstwie Zobacz więcej