Morderca z Fryzji Wschodniej

Klaus Peter Wolf Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Ann Kathrin Klaasen (tom 1) Seria: Gorzka Czekolada kryminał, sensacja, thriller
Ostfriesenkiller
Media Rodzina
Ostfriesenkiller
Ann Kathrin Klaasen (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Gorzka Czekolada
Eliza Pieciul-Karmińska

Zacznę od tego, ze polecam ta książkę każdemu kto ma pierwszą styczność kryminałem.
Nie jest to wielkie arcydzieło, przy którym spędzimy godziny, nie wywiera dużo emocji podczas czytania. Brak opisów otoczenia i bohaterów na 5 zdań. Fabuła też nie jest skomplikowana. Nie ma za dużo akcji, nie ma 'tego czegoś' co sprawia, że musimy ją jak najszybciej przeczytać bo umrzemy z...

Dzień dobry w piatek!
Cykl z Fryzji Wschodniej - no cóż był plan na całą serię, ale skończyłam na trzecim rozdziale drugiej części.
——
Co na okładce?
Miasteczko Aurich we Fryzji. Domy w wypielęgnowanych ogrodach, sielska atmosfera, do tego niesamowity krajobraz Morza Wattów – akwenu wód przybrzeżnych odsłanianych całkowicie podczas przypływów. Pierwsze morderstwo spada na...

Kupiłem w Biedronce,za 10 zł.Podobała mi się,że akcja toczy się w Niemczech.
Akcja,jest spokojna.
A,ja jestem niepełnosprawny.Stąd,kupiłem tę powieść.

Przeciętny kryminał, który czyta się dość płynnie, ale bez emocji. Sprawca znany od połowy książki, a samo przestępstwo nieprawdopodobne. Dobry pomysł, aby bohaterką była policjantka, jednak jak to ostatnio modne, bohaterka musi mieć i roztrząsać rodzinne problemy, która mnie akurat w ogóle nie interesują.

„Morderca z Fryzji Wschodniej” to pierwszy tom trylogii Klausa-Petera Wolfa. Akcja wszystkich części rozgrywa się w malowniczym miasteczku, które co roku przeżywa najazd turystów. W tym pozornie spokojnym miejscu dochodzi jednak do zbrodni (i to niejednej).

Główną bohaterką cyklu jest pani komisarz Ann Kathrin Klassen, która już w pierwszej części podbija serca...

Początek nuży i męczy, środek nawet wciąga, ale z kolei koniec rozczarowuje. Całkiem przyzwoity pomysł na kryminał, jednak rozwiązanie zagadki mało prawdopodobne w realnym świecie. No i wykonanie - napisane jest to "na odwal się", bez jakiejkolwiek dbałości o styl, prowadzenie narracji. Tłumacz też się nie za bardzo przyłożył. Ale najbardziej denerwowało mnie lansowanie się...

Kolejna kryminalna seria, z której można się dowiedzieć co nieco o ciekawym miejscu w Europie. Przyznaję, że nazwa Fryzja Wschodnia praktycznie nic mi dotąd nie mówiła.
Dla mnie to na razie taki kryminalny średniak. Głównej bohaterki nie pokochałam miłością bezwarunkową, ale nić sympatii się zawiązała. Największe zastrzeżenia mam do zakończenia. Pozostaje nadzieja, że w...

Nieźle zawiązana wielowątkowa akcja i wielka porażka na końcu. Tak nie można kończyć kryminału. Zagadka wyjaśniana jest ni stąd ni zowąd i potem nie bardzo jest sens czytać dalej bo całe powietrze uchodzi z nadmuchanego balonu... Pierwsze 2/3 książki ok, ostatnia tercja to porażka.

Bardzo nierówna książka. Ciekawy temat, zaskakujące zakończenie, ale o ile początek jest bardzo dopracowany, fabuła starannie prowadzona, to mniej więcej po 2/3 autor jakby nagle postanawia wszystko szybko zakończyć i rozprawia się ze swoją historią w stylu "szast-prast".

Uwielbiam Wolfa, dobrze się czuję we Fryzji Wschodniej. Książka do ppochłonięcie w jeden wieczór, zaskakująca!

• Kryminały
  • 2018