Doskonałe

Okładka książki Doskonałe Sara Shepard
Okładka książki Doskonałe
Sara Shepard Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Pretty Little Liars (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pretty Little Liars (tom 3)
Perfect
Otwarte
2011-10-05
2011-10-05
2017-09-01
Mateusz Borowski
Pretty Little Liars

Aż mi brak słów.
Piękne i przerażające, jak zawsze.

Aż mi brak słów.
Piękne i przerażające, jak zawsze.

Podobna do poprzedniczek i równie dobra. Dalsze losy Arii, Emily, Hanny i Spencer. Polecam!

Im dalej tym ciekawiej. Jestem zaskoczona ile przyjemności sprawia mi czytanie książek, mimo dobrej znajomości serialu, a więc i odpowiedzi na wiele zagadek. "Kłamczuchy" mają mnóstwo uroku, typowego dla dziewczęcej literatury młodzieżowej, ale i podejmują wiele uniwersalnych, mocnych wątków, takich jak tożsamość seksualna, zakazana miłość, odrzucenie przez rodziców. Obecnie na półce czekają tomy do 12 włącznie!

Kolejne różnice w książce i serialu negatywnie mnie zaskakują 😳
Ale i ciekawią. W czym jeszcze odbiega jedno od drugiego?

Kolejne różnice w książce i serialu negatywnie mnie zaskakują 😳
Ale i ciekawią. W czym jeszcze odbiega jedno od drugiego?

Końcówka bardzo emocjonująca i zdecydowanie działo się najwięcej w porównaniu do poprzednich części. Polecam!

Książki z serii Pretty Little Liars są odskocznią od rzeczywistości. Mają nie wiele stron, nie są literaturą wysokich lotów więc czyta się je bardzo szybko. Potrafią niesamowicie wciągnąć. Uważam, że bez problemu można przeczytać jedną książkę dziennie.
Całe życie czterech kłamczuch staje pod znakiem zapytania. Przez swoją nie uwagę ich sekrety wychodzą na jaw. Nie wiedzą komu tak naprawdę mogą ufać i obwiniają wszystkich o bycie A. Końcówka totalnie mnie zaskoczyła. W serialu nie było kilku wątków, które tutaj były bardzo ciekawe więc szkoda, że je pominięto.

Trzyma poziom względem poprzednich części. Sentyment do tej serii w dalszym ciągu ogromny, mimo że targetem byłam kilka lat temu. Bawię się doskonale i nie mogę oderwać.
Jak najbardziej polecam :)

Jak najbardziej polecam :)

Dwa pierwsze tomy przeczytałam ponad siedem lat temu. Pamiętam, że byłam bardzo wciągnięta w świat Słodkich kłamstewek, a serial chłonęłam odcinek po odcinku. Postanowiłam wrócić do czytania całej serii i muszę przyznać, że była to bardzo przyjemna lektura.
Jest to bez wątpienia świetna seria młodzieżowa. Bardzo wciągająca pozycja, pełna zwrotów akcji i zaskoczeń. Czyta się ją szybko, a sam pomysł z postacią A nadaje książkom charakteru i dynamiki. Każda z dziewcząt jest inna, dzięki czemu czytelnik nie gubi się w akcji. Zdecydowanie polecam, bardzo uniwersalne książki, które bez wątpienia mogą spodobać się starszym osobom.

Seria jest na tyle nietuzinkowa i niezwykła, że ciężko znaleźć odpowiednie słowa by ją opisać. Mogę tylko powiedzieć, że polecam.

Seria jest wciągająca, idealna na wakacje, szybko się czyta.
ALEEEE jak ktoś czyta tomy w krótkim odstępstwie czasu, te przypominajki, co się zdarzyło w poprzednich tomach- mogą, i dla mnie są, bardzo irytujące. Zamiast pisać tomy po około 300 stron, autorka mogła zrobić tomy dłuższe, zamiast marnować strony na tłumaczenie, co się działo poprzednio, w i tak krótkiej formie.
Czasami czułam się jak w tureckim serialu, gdzie nagle mamy flashbacki z tego, co było kilka stron wcześniej. XD
Mam też wrażenie, że w książkach, w przeciwieństwie do serialu, dziewczyny jest dużo trudniej polubić. Wydają się dość bezwzględne w tym co robią. W serialu tego nie odczuwałam.
Ciągle czekam na wątek Hanny i Caleba, ale chyba w książkach zamiast niego jest Lucas. Który też jest bardzo fajny, ale Caleb, to mój największy crush z czasów gimnazjum/liceum. :(((

Seria jest wciągająca, idealna na wakacje, szybko się czyta.

• Pretty Little Liars