Poza granicą solidarności. Stosunki polsko-żydowskie 1939-1945

Bollinari Publishing House
historia
Żydzi

Kup książkę

Książka kanoniczna dla zrozumienia stosunków polsko - żydowskich podczas wojny. Rzetelna analiza przyczyn i skutków, hipokryzji i tchórzostwa. Autorka jest profesjonalistką co czyni jej pracę uczciwą, bez pochlebstw, wybielania i pomijania faktów. Oparta w 80% na źródłach żydowskich

Doskonałe uzupełnienie wcześniejszej przeczytanej pozycji Pani Ewy Kurek. Obie książki doskonale przekazują fakty historyczne od kilku dziesięcioleci, niestety skutecznie, zafałszowywanych. Warto przeczytać aby wiedzieć.

Książka, którą każdy, kto chce zrozumieć różnice między Polakami a żydami i złożoność naszych relacji powinien przeczytać.

Rewelacyjna książka. Może nie jest to lektura, która całkowicie wyczerpuje temat, może czasami wydaje się chaotyczna ale warto po nią sięgnąć jeśli ktoś chce poznać i zrozumieć główne aspekty dziejowe i kulturowe relacji polsko-żydowskich.

Dr Kurek idzie na przekór wielu współczesnym historykom, ale nie boi się budować spójnego obrazu relacji polsko-żydowskich. Jest to głos odważny, silny, przekonujący. Klasyczny must-have w biblioteczce Człowieka myślącego.

Historia zagłady Żydów - pisana bez końca. Zaklęta, niewymowna, wyjątkowa i niedotykalna. Aż powoli zginęła pod stosem półprawd, rytualnych zaklęć i gestów. Bo przesunięto akcenty, zamazano niewygodne szczegóły, współwinnymi zbrodni uczyniono Polaków, a oczywiste dowody własnej winy i zbrodni wyparto. Dziś świat już nic nie wie o ponad 3 milionach Polaków zamordowanych w...

Ewa Kurek zrobiła kawał rzetelnej roboty. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce zrozumieć relacje polsko-żydowskie w sposób obiektywny a nie tylko na podstawie sloganów propagandowych.

• Historia
  • Chcę w prezencie