Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 29.90 zł

Hanka

Lucyna Olejniczak Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Kobiety z ulicy Grodzkiej (tom 1) literatura piękna
9788379612024
Prószyński i S-ka
Literatura polska
Kobiety z ulicy Grodzkiej (tom 1)
literatura piękna
9788379612024
Literatura polska

33/20k/52/2021

Przyjemnie i szybko czytająca się rodzinna saga i takie właśnie lubię.Dziewiętnasty wiek ,tajemnice rodzinne miłość i akcent kryminalny.Ciekawa jestem kontynuacji sagi.

Mroczna, smutna ale z nadzieją na dobre zakończenie.

Polecam

Dosyć ciekawa książka, chociaż nie jestem fanką literatury kobiecej. Jestem za to fanką odważnych i walecznych kobiet i takie tu znalazłam. Czytam już koleją książkę z serii, niestety idzie ona w stronę zwykłego romansidła.

Zachęca do tego, aby sięgnąć po kolejną część. Wprowadza w epokę, dzięki czemu mogłam poczuć się jak mieszkanka XIX-wiecznego Krakowa

Hanka to lekkie, babskie czytadło. Opowiada losy rodziny aptekarskiej na początku XX wieku. Książka pełna jest ludzkich dramatów, klątw i opisów "rzemiosła" aptekarskiego :) Myślę, że powieść jest cudną pozycją wśród literatury młodzieżowej. Co prawda pobieżnie opowiada o ówczesnym Krakowie, ale przemyca też wiele ładnych widoczków z miasta. Mówi o wielu miejscach na mapie...

Witaj na ulicy Grodzkiej 👩

Sagi, to nie jest ten typ literatury, który jakoś szczególnie lubię, dlatego nie czytuję ich za często. Jednak czasami dla czytelniczej higieny psychicznej, wypada jakąś '' zaliczyć '', by choć trochę urozmaicić kulinarne menu literackie. Tym razem padło na '' Kobiety z ulicy Grodzkiej '' Lucyny Olejniczak, autorki zupełnie mi nieznanej....

Potrzeba czasu, żeby się wczytać. Początek wydaje się naiwny, ale warto dla głównej bohaterki, z która chce się zostać na dłużej.

Na półkach: , , , , ,

Uwielbiam takie sagi,
pełne tajemnic, w których wiele się dzieje.
Pierwsza część w dużej części poświęcona jest aptekarzowi, człowiekowi, który uwielbiał seksualne przygody ze służącymi.
Nie chciał on jednak ponosić konsekwencji swoich skoków w bok.
Co działo się z urodzonym dziećmi, a w szczególności z jednym, dowiecie się po przeczytaniu tej książki.
Ja jestem nią...

1 272