Hanka

Lucyna Olejniczak Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Kobiety z ulicy Grodzkiej (tom 1) literatura piękna
9788379612024
Prószyński i S-ka
Literatura polska
Kobiety z ulicy Grodzkiej (tom 1)
literatura piękna
9788379612024
Literatura polska

Taka tam sobie obyczajówka. Niby fajny temat, niby ciekawa akcja, ale słabiutki język i styl narracji. Czyta się nieźle, plusem dla mnie jest też to, że akcja powieści toczy się przed I Wojną Światową, a ja jeśli chodzi i książki z tłem historycznym wymagająca nie jestem.
Serię skończę, dla zasady, ale oczekiwałam czegoś lepszego po tak wielu dobrych i bardzo dobrych opiniach.

Książka bardzo mi się spodobała. Jest ona bardzo wciągająca i do przeczytania praktycznie jednym tchem. Czyta się ja lekko, bez męczarni, co uważam także się przydaje w przerwie od jakiejś cięższej tematyce. Jak najbardziej polecam i z pewnością sięgnę po kolejne tomy.

bardzo lubię sagi rodzinne, super książka, polecam serdecznie

Serdecznie polecam cały cykl "Kobiety z ulicy Grodzkiej". Oczywiście części są nierówne: jedne lepsze, inne słabsze. Ale można się wciągnąć i zżyć z bohaterkami, które doskonale radzą sobie z przeciwnościami losu. "Hanka" to, moim zdaniem, jedna z najlepszych części: wartka akcja, nieoczekiwane zwroty, które powodują, że czytając zadajmy pytanie: "Ale jak to?...

Bardzo miło się czyta książkę o swoim mieście:) Przyjemna lektura

Czyta się przyjemnie. Piękna opowieść, będę czytać kolejne tomy.

Język słabiutki, takie słodkie pitu pitu. Niby fabuła fajna, ale temat nie udźwignięty zupełnie. Kiepsko się czyta taką prościznę. Dla mało wymagających.

Zdecydowałam się na "Hankę", bo akcja toczy się w Krakowie i książka ma raczej wysokie oceny. Tuż po rozpoczęciu czytania skojarzyłam nazwisko autorki z bardzo nieudanym "Wypadkiem na ulicy Starowiślnej". Na szczęście "tylko nie to!" przerodziło się w "hmmm, nie jest źle".

"Hanka" arcydziełem literatury nie jest, ale czyta się ją szybko i przyjemnie, bohaterowie nie są...

Historia ciekawa, ale trochę błędów w zakresie spójności tekstu. Przeskoki do różnych czasów - czasem ciężko się zorientować.

Nudna i infantylna. Po dalsze części na pewno nie sięgnę.

Dyskusje

1 091