Hanka

Okładka książki Hanka
Lucyna Olejniczak Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Kobiety z ulicy Grodzkiej (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Kobiety z ulicy Grodzkiej (tom 1)
Prószyński i S-ka
2015-04-14
2015-04-14
9788379612024
Literatura polska

Sięgnęłam po tę książkę z polecenia koleżanki, raczej z nastawieniem, że to nie dla mnie. Jakież było moje zaskoczenie, gdy okazało się, że nie mogę się oderwać i skończyłam ja w 2 dni, od razu sięgając po kolejny tom sagi.
Niby prosta historia, ale tak pięknie napisana. Pewnie ckliwa, może schematyczna, ale sprawiająca, że przeniosłam się do innego świata. Autorka ma...

Uwielbiam sagi.Takie wędrówki w przeszłość i śledzenie historii rodzin na przestrzeni dziesiątków lat to dla mnie zazwyczaj fajna przygoda.Hanka to pierwsza cześć opowiadajaca o skomplikowanej hostorii rodziny Bernatów.Wydaje się, ze jest tu wszystko:miłość,klątwa, zdrady,zbrodnie .Mam jednak wrażenie, ze tych watkow jest troche za dużo .Mnie męczyły. Zobaczymy jak bedzie...

Chociaż niechętnie świętami po tego typu książki (wolę literaturę faktu) cieszę się, że przeczytałam książkę i nie umiem się doczekać, kiedy kolejny tom wpadnie mi w ręce.

Lekka, przyjemnie się czyta, choć potrafi zaskoczyć.

Super. Przystępnym językiem napisana. Czyta się szybko i z zainteresowaniem. Nie jestem zwolenniczką sag ze względu na to, że bardzo często są na siłę przedłużane o kolejny tom. Ale tu muszę przyznać, że ciekawy pomysł na sage i czyta się bardzo przyjemnie.

Bardzo dobrze się czyta. To książka o silnych kobietach, jest wątek kryminalny, jest romans, no i te realia życia w Krakowie na przełomie wieków. Sięgam po następny tom cyklu z dużym zainteresowaniem.

Klasyczne czytadło, trudna historia rodzinna z wielką miłością w tle, zresztą ta historia dla mnie była trochę za bardzo wydumana. Plus natomiast za krakowskie realia z przełomu XIX i XX wieku (choć daleko tej książce do powieści o profesorowej Szczupaczyńskiej).

Uwielbiam powieści kostiumowe, a przełom wieków jest
odzwierciedlony fantastycznie - fin du siècle!

Rodzinne sagi mają to do siebie że przedstawiają wydarzenia na przestrzeni kilku pokoleń. Tak, podejżewam, jest i w tym cyklu.

Akcja książki toczy się w Krakowie na przełomie XlX I XX wieku. Tytuowa Hanka nie jest główną bohaterką, a tak naprawdę umiera na samym początku powieści. Ale od niej wszystko się zaczyna. Młodziutka dziewczyna, wykożystana przez pracodawcę, umiera...

Dawno nie czytałam tak świetnie napisanej książki, lekką ręką o moim ukochanym Krakowie z cudowną fabułą.
Sprawdza się powiedzenie " cudze chwalicie swego nieznacie" nie wiem jak to się mogło stać ?

1 358
  • 2019