Noc nad Samborzewem

Patronat LC
Wiesława Bancarzewska Cykl: Powrót do Nałęczowa (tom 3)
literatura piękna 448 str.
Nasza Księgarnia
literatura piękna
rodzina wojna kobieta przetrwanie

Nasza Księgarnia
literatura piękna
rodzina wojna kobieta przetrwanie

Kup książkę

Ostatnia i najlepsza część o przygodach Anny Duszkowskiej- Obryckiej.
Tym razem razem z Anią, jej rodziną i przyjaciółmi przeżywamy ciężkie wojenne czasy. Dzięki magicznej tajemnicy wszystkim wokół Anki jest ciut lżej.
Tak bardzo zżyłam się z bohaterami, że już za nimi tęsknię.Gdy zobaczyłam słowo "koniec" ogarnął mnie smutek, iż ciąg dalszy już nie nastąpi 😔

Dla mnie najlepsza i najpiękniejsza książka z cyklu " Powrót do Nałęczowa"

2022

Na półkach: , , , ,

3 ostatnia część sagi W.B. Losy Ani w ogarniętym wojną świecie. No i rozwiązanie->w jaki sposób autorka zakończyła podwójne życie bohaterki? Polecam Noc nad Samborzewem!

Ostatnia cześć także super tylko szkoda że ostatnia bardzo fajna tak jak pozostałe. Polecam

Wraz z ukończeniem tej powieści poczułam, jakby z mojego życia odeszła bardzo dobra koleżanka, zrobiło mi się zwyczajnie smutno. Opowieść była przepiękna bardzo emocjonalna kobieca wzruszająca.

Chyba najlepsza część cyklu. Przygody Anny w pogrążonym wojną Samborzewie i współczesnym Toruniu pochłaniają całkowicie. Wielka szkoda, że to już koniec opowieści o Ani i jej życiu w dwóch światach.

Noc nzd Samborzewem wpadłam do rąk przypadkowo, ani autorki nie znałam a tytuł książki zachęcił mnie. Po przeczytaniu stwierdzam, że jest wspaniała. Polecam bardzo, pierwszy raz trafiła mi się taka opowieść z wontkiem, wojennym i fantasyki.

Cudna, ciepła, lekka do czytania.
Najbardziej w tej części ujęły mnie pięknie opisane stosunki międzyludzkie, pomoc, życzliwość, bezinteresowność, które wywiązywały się między ludźmi.
Żal było rozstawać się z bohaterami :(

Zdecydowanie wolałam poprzednie części, bo miały w sobie czar beztroski i spokoju. Tu mamy wojnę, rozstania, brakuje Nałęczowa i "domu kobiet". Mimo wszystko, trudno jest rozstać się z Anną i z niecierpliwością będę czekała na kolejną powieść pani Bancarzewskiej. Apel do autorki: Proszę pisać!!!!!

'' Zaufanie jest jak zapałka , drugi raz już jej pan nie zapali ''

Stało się ! nastał oto koniec tej uroczej trzyczęściowej bajki . Trzecia i ostatnia część bardziej smutna , nostalgiczna i mniej zabawna . Ale przecież to nic dziwnego , wszak tym razem przeżywamy razem z Anną Obrycką vel Duszkowską , II wojnę światową . Anna została z córeczką , podczas gdy jej mąż...

Dyskusje

• 2016