Długie lato w Magnolii

Okładka książki Długie lato w Magnolii Grażyna Jeromin-Gałuszka Patronat LC
Okładka książki Długie lato w Magnolii
Grażyna Jeromin-Gałuszka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Magnolia [Prószyński i S-ka] (tom 2) literatura piękna
literatura piękna
Magnolia [Prószyński i S-ka] (tom 2)
Prószyński i S-ka
2014-05-20
2014-05-20
magnolia bieszczady pensjonat

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Pensjonat, w którym dzieją się cuda

Link do recenzji

5729 633 406

Coraz ciekawsze powieści pani Grażyny. Kilka wątków prowadzonych jednocześnie świetnie się uzupełnia. Czyta się z przyjemnością, fajne postacie. I oczywiście zaskakujące zakończenie :-)

Wytrwałam do końca, choć dawno nie czytałam nic tak nudnego.

Tak jak w pierwszej części- intryga trzyma czytelnika w ciekawości i napięciu. Wątek zupełnie inny, choć miejsce i większość postaci ta sama.I znowu czytelnik "wkręcony"w zupełnie zaskakujący finał! Super!

Od tej książki zaczęła się moja "znajomość" z Autorką. Trochę nie po kolei zaczęłam serię Magnolii, ale mnie wciągnęło i przepadłam. Książka z klimatem, pozostawiająca niezwykłe wrażenie.

Kontynuacja "Magnolii", której się bardzo bałam,bo autorka podniosła wysoko poprzeczkę w pierwszej części,ale okazało się,że jest zachowany ten sam poziom, także cudownie się ją czytało!!!

Po przeczytaniu streszczenia nie miałam absolutnie pojęcia czego się po tej książce spodziewać. Sam tytuł wskazywał raczej na książkę obyczajową, w której poznamy rozterki bohaterów i ich świat. To może i po części prawda, jednak w dużej mierze książka jest zupełnie o czym innym.
Po przeczytaniu kilkudziesięciu stron nie myślałam, że w ogóle skończę ją czytać. Mnogość...

Na półkach: , , , ,

Bardzo urocza,piękna,cudowna i poruszająca książka.Wspaniale się czyta,zachwycona jestem,pisarka ma styl ciekawy,fajnie pisze.

Po długiej przerwie od pierwszego tomu wracam do Długiego lata w Magnolii. Od tej książki bije niewyobrażalne ciepło i taka zwyczajność. Świetnie się ją czyta. Bohaterowie są wyraziści i charyzmatyczni. Uwielbiam Tuśkę, Czesię i wszystkich pozostałych bohaterów.
W książce przedstawiono kilka przeplatających się ze sobą historii: główny, podstawowy wątek związany z życiem...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

2002

''Jedno małe zdarzenie może odwrócić ludzki los. Może to być śmierć ciotki z Ameryki, ale równie dobrze nic z pozoru nieznacząca pierdoła, która w jakimś momencie powiąże się z inną''

Znawcy bieszczadzkich szlaków twierdzą, iż Bieszczady są piękne zawsze, ale najpiękniejsze jesienią. Wprawdzie do kalendarzowej jesieni zostało jeszcze kilka dni i bieszczadzkie kolorki...

• 2014
  • Literatura polska