Długie lato w Magnolii

Okładka książki Długie lato w Magnolii Grażyna Jeromin-Gałuszka Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Długie lato w Magnolii
Grażyna Jeromin-Gałuszka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Magnolia [Prószyński i S-ka] (tom 2) literatura piękna
Magnolia [Prószyński i S-ka] (tom 2)
Prószyński i S-ka
2014-05-20
2014-05-20
magnolia bieszczady pensjonat

Pensjonat, w którym dzieją się cuda

"Długie lato w Magnolii" to kolejna część opowieści o szalonych mieszkańcach małego, bieszczadzkiego pensjonatu Magnolia. Cześka, Marlena, Doris i mała Tuśka, a także nowy gość pisarz kryminałów Maurycy Murawski wplątują się w kolejne przygody, niewyjaśnione sprawy kryminalne, awantury i bójki przez co ubarwiają cichą i pozornie spokojną wieś w dalekich Bieszczadach.

Na początku miałem wrażenie, że autorka ze swoimi bohaterkami drepcze w miejscu. Trochę przypomnień, nie za wiele się działo, ale później doszły nowe postacie, wyodrębnił się dość mocno wątek kryminalny i było coraz lepiej.
Oczywiście osią książki są cały czas relacje międzyludzkie i dialogi lekko podszyte humorem.

Przez pierwsze kilkadziesiąt stron miałam poczucie, że odrobinę pomyliłam się co do talentu autorki... Powtórzenia... może celowe, ale słabo się to czytało.
Na szczęście później jest już dobrze i ciekawie. Praktycznie niczego się nie spodziewałam. Niezłe zwroty akcji.

Na tym tomie jednak zakończę przygodę z "Magnolią". Niech pozostanie lekki niedosyt.

1982

Coraz ciekawsze powieści pani Grażyny. Kilka wątków prowadzonych jednocześnie świetnie się uzupełnia. Czyta się z przyjemnością, fajne postacie. I oczywiście zaskakujące zakończenie :-)

Wytrwałam do końca, choć dawno nie czytałam nic tak nudnego.

Wytrwałam do końca, choć dawno nie czytałam nic tak nudnego.

Tak jak w pierwszej części- intryga trzyma czytelnika w ciekawości i napięciu. Wątek zupełnie inny, choć miejsce i większość postaci ta sama.I znowu czytelnik "wkręcony"w zupełnie zaskakujący finał! Super!

Od tej książki zaczęła się moja "znajomość" z Autorką. Trochę nie po kolei zaczęłam serię Magnolii, ale mnie wciągnęło i przepadłam. Książka z klimatem, pozostawiająca niezwykłe wrażenie.

Kontynuacja "Magnolii", której się bardzo bałam,bo autorka podniosła wysoko poprzeczkę w pierwszej części,ale okazało się,że jest zachowany ten sam poziom, także cudownie się ją czytało!!!

Po przeczytaniu streszczenia nie miałam absolutnie pojęcia czego się po tej książce spodziewać. Sam tytuł wskazywał raczej na książkę obyczajową, w której poznamy rozterki bohaterów i ich świat. To może i po części prawda, jednak w dużej mierze książka jest zupełnie o czym innym.
Po przeczytaniu kilkudziesięciu stron nie myślałam, że w ogóle skończę ją czytać. Mnogość bohaterów, wątków i niejasnych sytuacji sprawia, że początkowo ciężko się połapać. Gdzieś w połowie okazuje się, że bohater, Maurycy Murawski, od którego wszystko się zaczęło, zostaje zatrzymany w związku z awanturą, która wywiązała się na przyjęciu. Jak do tego doszło dowiadujemy się jednak dopiero później, a dzięki temu akcja nabiera tempa. Zakończenie to jednak coś, czego się nie spodziewałam i totalnie mnie zaskoczyło, choć nie do końca w pozytywnym sensie. Polubiłam jednak Czesię, Doris, Małgośkę, Marlenę i Tuśkę, a wyjątkowy charakter Magnolii nadaje całej książce smaku.

Bardzo urocza,piękna,cudowna i poruszająca książka.Wspaniale się czyta,zachwycona jestem,pisarka ma styl ciekawy,fajnie pisze.

• Przeczytane 2014
  • 2015