Długie lato w Magnolii

Patronat LC
Grażyna Jeromin-Gałuszka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Magnolia [Prószyński i S-ka] (tom 2) literatura piękna
Prószyński i S-ka
magnolia bieszczady pensjonat
Magnolia [Prószyński i S-ka] (tom 2)
literatura piękna
magnolia bieszczady pensjonat

Oficjalne recenzje i

Pensjonat, w którym dzieją się cuda

[ 17 ] Link do recenzji

Kontynuacja "Magnolii", której się bardzo bałam,bo autorka podniosła wysoko poprzeczkę w pierwszej części,ale okazało się,że jest zachowany ten sam poziom, także cudownie się ją czytało!!!

Po przeczytaniu streszczenia nie miałam absolutnie pojęcia czego się po tej książce spodziewać. Sam tytuł wskazywał raczej na książkę obyczajową, w której poznamy rozterki bohaterów i ich świat. To może i po części prawda, jednak w dużej mierze książka jest zupełnie o czym innym.
Po przeczytaniu kilkudziesięciu stron nie myślałam, że w ogóle skończę ją czytać. Mnogość...

Na półkach: , , , ,

Bardzo urocza,piękna,cudowna i poruszająca książka.Wspaniale się czyta,zachwycona jestem,pisarka ma styl ciekawy,fajnie pisze.

Po długiej przerwie od pierwszego tomu wracam do Długiego lata w Magnolii. Od tej książki bije niewyobrażalne ciepło i taka zwyczajność. Świetnie się ją czyta. Bohaterowie są wyraziści i charyzmatyczni. Uwielbiam Tuśkę, Czesię i wszystkich pozostałych bohaterów.
W książce przedstawiono kilka przeplatających się ze sobą historii: główny, podstawowy wątek związany z życiem...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

1938

''Jedno małe zdarzenie może odwrócić ludzki los. Może to być śmierć ciotki z Ameryki, ale równie dobrze nic z pozoru nieznacząca pierdoła, która w jakimś momencie powiąże się z inną''

Znawcy bieszczadzkich szlaków twierdzą, iż Bieszczady są piękne zawsze, ale najpiękniejsze jesienią. Wprawdzie do kalendarzowej jesieni zostało jeszcze kilka dni i bieszczadzkie kolorki...

I tom świetny. Drugi jeszcze lepszy!

W takie gorące lato to nawet Cześka Gawlińska nic nie robi....więc proponuję robić nic i koniecznie przeczytać książkę. Zaskakuje tak samo jak pierwsza część, jest cudowna.

1958

Przyznam, że tytuł mnie zwiódł. Myślałam, że tym razem doświadczymy stagnacji, letniego rozleniwienia w Magnolii… A tu co? Nowe tajemnice, niedopowiedzenia. Wprowadzenie nowego bohatera – intrygującego, trochę niezrozumiałego. Trudno też odmówić Autorce pomysłowości, jeżeli chodzi o kreację pozostałych postaci. Tylu życiowych rozbitków, a każdy inny. Ich historie są...

"Długie lato w Magnolii" to kontynuacja cyklu o jakże pięknym tytule "Magnolia". Pierwszej części niestety nie czytałam. Jednak postanowiłam zaryzykować i wiecie co? Warto było.

Tytułową Magnolią jest uroczy bieszczadzki pensjonat. Gdy tylko przekroczy się jego próg od razu można dostrzec, że jest to wyjątkowe miejsce.. Pewnego dnia do wspomnianego pensjonatu przybywa...

Dyskusje

• 2014