Po zmierzchu

Okładka książki Po zmierzchu Alexandra Bracken Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2015
Okładka książki Po zmierzchu
Alexandra Bracken Wydawnictwo: Moondrive, Otwarte Cykl: Mroczne umysły (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2015-04-08
Data 1. wydania:
2014-09-16
Magdalena Krzysik
Magdalena Krzysik literatura amerykańska dystopia nastolatka
Inne

Oficjalne recenzje i

Czerń

Link do recenzji

672 324 37

"Mroczne umysły nigdy nie gasną po zmierzchu" - tylko kim będą tytułowe "Mroczne Umysły"?
Niezwykła opowieść o młodych ludziach, którzy po przejściu tajemniczej choroby nagle zaczęli wykazywać nadnaturalne zdolności. Czy bohaterowie poradzą sobie w nowej rzeczywistości?

Świetna, trzymająca w napieciu, dobrze opowiedziana historia o świecie, w którym w okrutny sposób traktuje sie to, czego sie nie zna. Opowieść o determinacji w walce o godność i wolność.

Jestem pod wrażeniem. To była zdecydowanie najlepsza część trylogii. Dodam, że pierwszą oceniłam na 6, a drugą - 7. Jednakże przez ten tom mam ochotę podwyższyć oceny poprzednich - w sumie gdyby nie one, to nie byłoby tego świetnego zwieńczenia historii Ruby.
I to właśnie przemianę Ruby na przestrzeni trzech książek oceniam na niesamowity plus. Bohaterka niesamowicie...

Rzadko to piszę ale ucieszyłam się na zakończenie tej serii. Pierwsza część mnie porwała, druga była dobra ale jeśli z drugą miałam już lekkie problemy z jej czytaniem to trzecia i ostatnia książka z tej serii dłużyła mi się strasznie. Wydaje mi się że pomysł był genialny jeśli chodzi o te lekturę ale wykonanie jej czym dalej tym gorzej szło. Żałuje że ci przegenialni...

Boże! Jak ja długo męczyłam tę trylogię! Gdyby nie to, że denerwowała mnie moja półka wstydu, nie wracałabym do ostatniej części "Mrocznych umysłów". Każdy bohater był denerwujący. NAPRAWDĘ! Ale pomysł na fabułę jest świetny i zakończenie również mi się podobało. Jest to jedna z tych młodzieżówek, które faktycznie należą do perełek gatunku Young Adult. Nie zmienia to jednak...

Z każdą kolejną częścią przygód Ruby i jej niezwykłych przyjaciół czułam się z nimi bardziej związana. Teraz po przeczytaniu 3 części śmiało mogę stwierdzić, że jestem oczarowana tą serią. Pokochałam Ruby niczym własną siostrę. Niezwykła nastolatka w niezwykłym, trudnym świecie, ale jednak z normalnymi problemami - problemami nie tylko nastolatek. Próba zaufania ludziom,...

I koniec tej historii..
Czasami mnie wymęczyła, ale też czasami potrafiła mnie wzruszyć.
Wiem jedno: takiej przyjaźni jaka jest w książce to ciężko spotkać w życiu.
Ale miło było poznać bohaterów, tak młodych i już tak bardzo doświadczonych przez życie, wiele można się od nich uczyć, oj wiele.

Zmęczyłam tę książkę tylko dlatego, że chciałam zakończyć serię.
Tak, zmęczyłam jest odpowiednim słowem.
O ile pomysł z pierwszej części i rozwój akcji z kolejnej są całkiem dobre, tak zakończenie jest zwyczajnie bardzo, bardzo słabe.

Trzeba było skończyć serię, więc doczytałam. Ale nie jest to najlepszy tom tej serii. Prymitywnie konstruowane intrygi, toporne i kartonowe charaktery... Nie zapowiadało się, że skończy się to tak marnie

Zaskakująca i inspirująca książka, nie będę ukrywać że jedna z najlepszych jakie przeczytałam w życiu. Czytając ją odczuwałam pełno wręcz skrajnych emocji, od troski nad Zu po wrogość do rodziny Gray.
W końcu autorka dała też więcej wątków Liama i Ruby ,czego brakowało mi w 2 części .Naprawdę godna polecenia lektura, wręcz obowiązkowa dla osób lubiących pożyć choć chwilę w...

3 258
    2 739