Po zmierzchu

Patronat LC
Alexandra Bracken Cykl: Mroczne umysły (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction 512 str.
In The Afterlight

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Czerń

37 Link do recenzji

2077 ocen

Dobra książka ale spodziewałam się czegoś więcej. Po rewelacyjnych tomach I i II czekałam na wielki bum! A nic takiego nie nastąpiło. Trochę szkoda. Ale całą trylogię warto przeczytać.

Zakończenie "Mrocznych umysłów" zdecydowanie zasługuje na polecenie, zresztą jak cała seria. To opowieść o odwadze, osobistych tragediach i walce o sprawiedliwość. No i wreszcie poznajemy przyczynę nadprzyrodzonych zdolności pojawiających się u nastolatków, którzy przeżyli.

Moje serce nigdy nie pożegna się z tą historią. ❤️
Niesamowite zakończenie trylogii. Są smutne fragmenty, ale akcja tu wciąż góruje. Pojawią się wątki miłosne, o których nie można zapomnieć. W tej części możemy ujrzeć jak każdy z bohaterów się zmienił. Wszystkie postacie są bardzo waleczne i odważne, lecz podziwiam Ruby za swoje poświęcenia.
Bardzo polecam zapoznanie się z...

Bardzo przyjemna część chociaż, szybko można było się zorientować jaki będzie finał całej powieści.

Z trudem przychodzi mi pożegnać się z bohaterami trylogii "Mroczne umysły" - Ruby, Liam'em, Pulpetem, Zu, Vidą, Cole'm... Przeżyłam z nimi wspaniałe chwile. Wszystkie trzy powieści były tak wciągające, że czułam jakbym była tam z nimi, jakbym była częścią ich świata. Będzie mi ich brakować przez bardzo długi czas. Serdecznie zapraszam do przeczytania całej sagi.

Dobra seria. Momentami wątek ciągłych rozsterek uczuciowych Ruby i Liama wydawał się być zbędny. Miałam wrażenie, że zatacza niekończącą się pętle. Ostatecznie książkę oceniam pozytywnie. Dobra dla młodzieży, ale też dla osób lubiących lekką fantastykę.

Ta trylogia byłaby lepsza, gdyby Ruby zginęła na początku drugiej części. Tak jak szybko i przyjemnie przebrnęłam przez pierwszą część, tak kolejne wywołały u mnie wiele nieprzyjemności.
Owszem, szesnaście lat miałam dość dawno, może nie pamiętam tej burzy hormonów, która mną wtedy targała, ale no proszę... można być aż tak irytującym jak Ruby i Liam?
Żyją w dość...

Nie lubię jak książka się tak kończy... niby jest koniec a mimo masz taki niedosyt. Ogólnie z każda częścią coraz lepiej się czyta, ale brakuje mi wyjaśnień/zakończeń niektórych wątków...Szkoda, że nie ma kolejnej części...

Ukochana seria. Niesamowite zwroty akcji, cudowna fabuła o ludziach nadnaturalnych i oczywiście wątek miłosny czyli to co kocham. Każdemu polecam tą serie jeśli też szuka w książkach to co ja. Nie mogłam się oderwać . Pochłonęłam odrazu wszystkie trzy.

Nic. Się. W. Tej. Książce. Nie. Dzieje.
Bardzo rozczarowujące zakończenie niezłej serii.
Po pierwsze, praktyczne cała akcja rozgrywa się w jednej lokacji, bo oglądamy wydarzenia oczami uziemionej tam Ruby, zaś wszystkie ciekawe operacje, w których biorą udział inne postacie dostajemy w formie opisu "z drugiej ręki" już po fakcie. Czas zaś, podczas którego nasza bohaterka...

Dyskusje

2 887