Po zmierzchu

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2015
Alexandra Bracken Wydawnictwo: Moondrive, Otwarte Cykl: Mroczne umysły (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
In The Afterlight
Inne

Oficjalne recenzje i

Czerń

[ 37 ] Link do recenzji

Trzeba było skończyć serię, więc doczytałam. Ale nie jest to najlepszy tom tej serii. Prymitywnie konstruowane intrygi, toporne i kartonowe charaktery... Nie zapowiadało się, że skończy się to tak marnie

Zaskakująca i inspirująca książka, nie będę ukrywać że jedna z najlepszych jakie przeczytałam w życiu. Czytając ją odczuwałam pełno wręcz skrajnych emocji, od troski nad Zu po wrogość do rodziny Gray.
W końcu autorka dała też więcej wątków Liama i Ruby ,czego brakowało mi w 2 części .Naprawdę godna polecenia lektura, wręcz obowiązkowa dla osób lubiących pożyć choć chwilę w...

Polecam tą serię z całego serca.

Daje w prawdzie 6,5 gwiazdki, niech dodatkowe pół będzie za całokształt serii.

Wow, strasznie długo się zapowiadało, ale w końcu skończyłam tę trylogię.
Skupiając się tylko na tej części a nie na całej trylogii powiem pierwsze co mi się rzuca na myśli...... ciężko myślące postaci i na siłę tworzony dramat.
To są najgorsze punkty tej książki, które przyćmiewały świetne...

Ostatnie 100 stron jest naprawdę mocne.

Dobra książka ale spodziewałam się czegoś więcej. Po rewelacyjnych tomach I i II czekałam na wielki bum! A nic takiego nie nastąpiło. Trochę szkoda. Ale całą trylogię warto przeczytać.

Zakończenie "Mrocznych umysłów" zdecydowanie zasługuje na polecenie, zresztą jak cała seria. To opowieść o odwadze, osobistych tragediach i walce o sprawiedliwość. No i wreszcie poznajemy przyczynę nadprzyrodzonych zdolności pojawiających się u nastolatków, którzy przeżyli.

Moje serce nigdy nie pożegna się z tą historią. ❤️
Niesamowite zakończenie trylogii. Są smutne fragmenty, ale akcja tu wciąż góruje. Pojawią się wątki miłosne, o których nie można zapomnieć. W tej części możemy ujrzeć jak każdy z bohaterów się zmienił. Wszystkie postacie są bardzo waleczne i odważne, lecz podziwiam Ruby za swoje poświęcenia.
Bardzo polecam zapoznanie się z...

Bardzo przyjemna część chociaż, szybko można było się zorientować jaki będzie finał całej powieści.

Z trudem przychodzi mi pożegnać się z bohaterami trylogii "Mroczne umysły" - Ruby, Liam'em, Pulpetem, Zu, Vidą, Cole'm... Przeżyłam z nimi wspaniałe chwile. Wszystkie trzy powieści były tak wciągające, że czułam jakbym była tam z nimi, jakbym była częścią ich świata. Będzie mi ich brakować przez bardzo długi czas. Serdecznie zapraszam do przeczytania całej sagi.

Dyskusje

3 090