Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 37.00 zł

Inne

Oficjalne recenzje i

Targowisko różności

Link do recenzji

"Ciało słabnie, słowa nigdy."
🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤
"Bazar złych snów" jest to jedna z wielu książek w dorobku Stephena Kinga i to właśnie od tej książki zaczęłam poznawać twórczość autora.
Jest to zbiór dwudziestu jeden opowiadań, w których możemy poznać historie związane z życiem pozagrobowym, etyką, możliwością naprawy błędów, dobrem i złem, życiem i śmiercią.
Każda opowieść...

Książkę czyta się z lekkością, każde opowiadanie rożni się od siebie i ma w sobie coś ciekawego. Jedne są mniej inne bardziej interesujące, każdy znajdzie coś dla siebie. Nie wszystkie opowiadania są fantastyczne, a w kilku jest spora dawka humoru.

#WyzwanieLC2021 Maj: Przeczytam opowiadanie lub zbiór opowiadań. Mój zły sen skończył się po skończeniu tej książki. Ani to straszne, w większości nieciekawe. Nie ma co sobie zawracać nią głowy!

Jak to w zbiorach opowiadań, niektóre lepsze inne gorsze. Znajdą się perełki jak i takie po których można się zastanowić czy pisał to autor. Miło było między opowiadaniami poznać trochę bardziej Stephana jak i sprawdzić go w innych literackich gatunkach.

Podsumowując książka na 6,5, ale że nie da się połowicznych ocen wystawiać to leci 7 za Kinga.

Przeczytałam ten zbiór opowiadań w ramach majowego wyzwania. Nie jestem fanką opowiadań i przyznaję, że ciężko mi się czyta ich zbiory, gdzie co kilkadziesiąt stron trzeba się odnajdywać w nowej historii. Najlepiej czytać wtedy jedno opowiadanie za jednym podejściem, aby mieć czas na przynajmniej krótką refleksję przed następnym.
Tak też czytałam Bazar złych snów, kilka...

Znaczna większość opowiadań była dobra. Znalazło się parę perełek, a ogół wypada bardzo dobrze.
Na starcie zaznaczę dwie rzeczy. Po pierwsze, jest to moje pierwsze prawdziwe spotkanie z Kingiem. Czytałem jakieś opowiadanie ze świata mrocznej wieży i bardzo mi się ono nie podobało. Do tego zbioru podchodziłem z całkowicie czystym kontem i bez żadnych oczekiwań. Druga rzecz:...

Większość opowiadań słabych i przeciętnych, z tych lepszych moim zdaniem jest Ur, ale cała książka dość przeciętna.

Zbiór dwudziestu jeden opowiadań. Bardzo nierówny zbiór, trudno oprzeć się wrażeniu, że do jednego wora wrzucono wszystko, co było pod ręką. Może nawet jakieś śmieci się zaplątały. Jak pisze Autor we wstępie, niektóre były wcześniej publikowane. To mi nie przeszkadzało, bo ich dotychczas nie czytałam. Gorzej, że dwa okazały się wierszami, a kilka w ogóle nie zawierało...

Zawsze byłem miłośnikiem krótkiej prozy. Lubiłem czytać opowiadania i inne tego rodzaju treści. Po książkę tą sięgnąłem, głównie z ciekawości. Ostatnimi czasy robiłem sobie maraton Stephena Kinga, który przez cały czas mnie zachwyca swoją twórczością. "Bazar złych snów" miałem od dawna na półce, ale nie wiedzieć czemu zawsze było co innego do przeczytania. Książka długo...

Jest to zbiór zróżnicowanych opowiadań. Przed każdym autor zawarł informację o tym, jak dany tekst powstał. Co do ich treści, mam mieszane uczucia. Niektóre są naprawdę dobre, inne zaś średnie. Myślę, że fani Kinga, którzy przeczytali więcej jego książek mogą mieć lepsze zdanie na temat tej książki.

5 488
    5 178