Bazar złych snów

Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Targowisko różności

79 Link do recenzji

Zbiorek opowiadań, lepszych i gorszych. Zupełnie jakby autor wybrał kilka dobrych, takich, które lubi i które sam ceni, a potem uzupełnił publikację "dopychaczem" dla zwiększenia liczby stron. Te lepsze są naprawdę niezłe, zwięzłe, treściwe, dokończone bez zbędnych ozdobników. O gorszych nie napiszę, ale zaletą tomików opowiadań jest to, że można bez problemu przeskoczyć...

Świetna książka, okazuje się, że wolę opowiadania Kinga od pełnowymiarowych powieści. No może oprócz "TO". Poza pierwszym opowiadaniem które tak średnio mi się czytało, to każde następne lepsze od poprzedniego. Polecam, bardzo dobre.

Jest to zbiór kilkunastu opowiadań, a każde z nich jest mniej lub bardziej interesujące. Jednakże kilka z nich bardzo mnie zaskoczyło i przyjemnie się je czytało. Nie był to stracony czas i jeśli ktoś lubi styl Kinga powinien koniecznie zapoznać się z tym zbiorem opowiadań i poddać go własnej ocenie.

No cóż...to nie jest stary, dobry King, który napisał "
Lśnienie", Christine", "Wielki marz". Na uwagę zasługuje pierwsze opowiadanie "130 kilometr", które dawało nadzieję, że pozostałe również dostarczą tego typowego dreszczyku emocji. No niestety, oprócz tego opowiadania na uwagę w mojej skromnej opinii zasługuje jeszcze "Wydma" i "Wredny dzieciak". Reszta opowiadań to...

Bazar złych snów" to zbiór kilkunastu opowiadań poprzedzonych notatką od autorka. Każde jest inne, ale wszystkie budzą ogromne emocje w czytelniku. Autor porusza ważne i ciekawe tematy. Nie będę przytaczała wszystkich opowiadań, bo to za dużo, ale te które mi najbardziej się spodobały i wywarły na mnie ogromne wrażenie. Jednym z nich było ,,Życie po życiu". Sam tytuł...

Moje pierwsze spotkanie z opowiadaniami Kinga... Jednak wolę powieści. Opowiadania generalnie w większości wciągały, jednak nie dorównują powieściom tego autora.
Opowiadania są w takim mrocznym stylu, tajemniczym. Poruszane są kwestie śmierci, życia pozagrobowego czy końca świata. Jest okej, ale bez szału.

Książka nie tylko dla fanów S. KInga.
Każdy z nas lubi się bać.
W natłoku codziennych spraw warto na chwile się oderwać.

Mistrz gatunku w innej formie. To zbiór kilkunastu odrębnych opowiadań. Każde oczywiście zabarwione nutą dreszczyku.
Polecam amatorom mocnych wrażeń.

Zbiór opowiadań, a jak to zwykle bywa jedne lepsze drugie gorsze.

Moja pierwsza styczność z Kingiem i niestety się zawiodłam. W większości opowiadań nie czułam budowanego napięcia, rzeczy które miały straszyć były zbyt absurdalne.

Dyskusje

5 103