Z aniołami do nieśmiertelności

Okładka książki Z aniołami do nieśmiertelności Eduard Martin
Okładka książki Z aniołami do nieśmiertelności
Eduard Martin Wydawnictwo: WAM literatura piękna
WAM
2014-10-27
2014-10-27
Andrzej Babuchowski
Andrzej Babuchowski

Anioły i nieśmiertelność to nośne dla mnie tematy.
Czytałam z przerwami wręcz niezbędnymi aby pomyśleć i emocjonalnie odpocząć. Styl pisania autora bardzo mi odpowiada.Słowa uznania kieruję do tłumacza.Treścią są historie prawdziwe. Polecam!

Anioły i nieśmiertelność to nośne dla mnie tematy.

To pozycja, która uczy dostrzegania piękna codzienności nawet w jej najdrobniejszych aspektach. Książka o filozofii i o trudnościach prostoty życia, jednak nienapisana filozoficznym językiem. To wspaniały, ukazujący sens istnienia przewodnik dla każdego.

Doskonała książka dla każdego, kto poszukuje m.in. sensu życia lub poprostu chce zaczerpnąć dobrych przykładów z życia ludzkiego, dobrego słowa, które inspiruje. Mądrości ludzkich słów w sposób prosty przekazane, a tak wielkie mają znaczenie.

To moje pierwsze spotkanie z Eduardem Martinem. I przyznam, że chcę więcej.
Ponad czterdzieści krótkich opowiadań o mądrościach życiowych, samym życiu, przemijaniu, Bogu i wszystkim co dla człowieka wydaje się najważniejsze. Lub takim bynajmniej być powinno. Całą książkę można pewnie przeczytać w 2 godziny, ale przestrzega przed czytaniem na akord. Każde z opowiadań warte jest przeczytania, zastanowienia,refleksji a może i planu zmian. Może i Wy znajdziecie coś dla siebie. Ja ostawiam książkę na półkę i wiem, że jeszcze będę do niej zaglądał.

To moje pierwsze spotkanie z Eduardem Martinem. I przyznam, że chcę więcej.

Cudowny zbiór opowiadań. Bardzo refleksyjno-medytacyjny charakter zawartych w nim opowieści sprawił, że nie dało się przez nie od tak przejść i odłożyć na półkę, ale tak naprawę każda historia daje mnóstwo materiału do przemyśleń nad własnym życiem, priorytetami, wartościami, jak ludzie odchodzą, co po nich zostaje, jak żyć, żeby nie zgubić tego co najważniejsze.

Brak tutaj tonu moralizatorstwa. Autor pozostawia raczej otwartą przestrzeń do autorefleksji. Nie pokazuje też, czego nie powinno się robić, wręcz przeciwnie, przytacza historie ludzi, którzy go inspirują, są wzorem, kryją w sobie niesamowicie mądre relacje z życiowych doświadczeń.

Brak...

• Education
  • Półka Mamy
  • 2015
  • Niewymienne
  • 2015 rok
  • Favourites
  • 🍁 Listy do słońca

Dodaj cytat z książki Z aniołami do nieśmiertelności