Ene, due, śmierć

Okładka książki Ene, due, śmierć M. J. Arlidge Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2015
Okładka książki Ene, due, śmierć
M. J. Arlidge Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Helen Grace (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2015-03-04
morderstwo brutalna gra
Inne

Oficjalne recenzje i

Ile krwi jesteś w stanie przelać, by ratować swoje życie?*

Link do recenzji

2783 257 91

Może ostatnio zbyt surowo oceniam kryminały i wymagam zbyt dużo. Czepiam się niedopracowanych szczegółów, które mnie okropnie drażnią.

Pomysł nawet niezły, ale napisane samymi dialogami, rozdziały jednostronne, najsympatyczniejsza postać umiera, a rozwiązanie przypomina jedną z książek Nesbo. Ogólnie ujdzie do wanny.

To gra, w którą zdecydowanie nie chciałabym zagrać...
To zagadka, której nie chciałabym podejmować się rozwiązać..
Odkąd pamiętam mam problem z podejmowaniem decyzji. Zazwyczaj staram się rozważyć wszystkie opcje i wybrać tą środkową, w której zarówno ja będę się czuła komfortowo jak i inni. A co, by się stało, gdybym musiała wybrać kto ma przeżyć? Ja czy mój chłopak? A może wybór pomiędzy mną a siostrą?
Przed takimi wariantami odpowiedzi stają bohaterowie powieści "Ene, due, śmierć", którym przyszło zagrać w grę o życie.
Intrygujący i ciekawy pomysł na kryminał, w którym akcja rozwija się dość szybko. Muszę przyznać, że w pewnym momencie nie mogłam oderwać się od książki. Chciałam wiedzieć, kto wygra w tej grze, a przede wszystkim kto jest jej twórcą.
A Ty - wiesz, który wariant wybrałbyś w tej grze?

To gra, w którą zdecydowanie nie chciałabym zagrać...
To zagadka, której nie chciałabym podejmować się rozwiązać..

Niezbyt ambitny ale do pewnego momentu całkiem znośny kryminał.
Dobrze się czytało mimo głupkowatych wstawek typu - zrozumiała co należy zrobić, pobiegła gdzie miała pobiec.
Ale ostatnie kilkadziesiąt stron absurd poziom Remigiusza Mroza do potęgi n.

Niezbyt ambitny ale do pewnego momentu całkiem znośny kryminał.
Ale ostatnie kilkadziesiąt stron absurd poziom Remigiusza Mroza do potęgi n.

Dobry angielski kryminał w nieco skandynawskim stylu ❤

Dobry angielski kryminał w nieco skandynawskim stylu ❤

Wczoraj zakończyliśmy czytać pierwszą z serii książek z inspektor Helen Grace i powiemy Wam, że trochę nami wstrząsnęła. Książka opiera się na pewnej śmiertelnej wyliczance, na wyborach, które oddziałowują na całe życie człowieka i nie ma od nich odwrotu. Niektóre wybory przeraziły nas i zostały w naszej pamięci. Same zastanawiałyśmy się co w takich sytuacjach byśmy zrobiły. Książka ta z pewnością nadaje się na jesienne wieczory ale według nas czytelnik powinien posiadać mocne nerwy czytając tą książkę. Zakończenie również nas zaskoczyło, gdyż wyobrazalysmy sobie inny koniec, ale jednego jesteśmy pewne, że możemy z pewnością polecić tę książkę. Wydaje nam się, że każdy miłośnik kryminałów powinien być zadowolony z tej książki. 📚📙📓🔫🔪🗡🛡 Mamy nadzieję, że nasza recenzja się Wam spodobała i zachęcimy Was do przeczytania tego kryminału.

Jestem na etapie czytania kryminałów, w przeciągu kilku miesięcy przeczytałam ich naprawdę sporo. Muszę przyznać że ta pozycja jest jedną z lepszych które przeczytałam! Super pomysł na fabułę, dobrze przelanie na papier. Niezły styl pisania, do tego naprawdę nieźle skrojona główna bohaterka. Bardzo mile spędzony czas. Polecam.

Słaba. A pomysł na fabułę byl naprawdę dobry. Ale ta realizacja.. Celowe naciągane drastyczne opisy które nie byly płynnie włożone w historie, tylko wbite na sile. A totalna bezmyślność i brak wyobraźni stróżów prawa woła o pomstę do nieba... Zakończenie... Cóż, LICHE.
4/10

4/10

Fajnie się czytało, ale szału nie ma. W miarę dobry kryminał, który wciąga tylko później jak dla mnie za mało się dzieje.

Video

Video