Ene, due, śmierć

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2015
M. J. Arlidge Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Helen Grace (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Eeny Meeny
kryminał, sensacja, thriller
morderstwo brutalna gra
Inne

Oficjalne recenzje i

Ile krwi jesteś w stanie przelać, by ratować swoje życie?*

[ 33 ] Link do recenzji

Wczoraj zakończyliśmy czytać pierwszą z serii książek z inspektor Helen Grace i powiemy Wam, że trochę nami wstrząsnęła. Książka opiera się na pewnej śmiertelnej wyliczance, na wyborach, które oddziałowują na całe życie człowieka i nie ma od nich odwrotu. Niektóre wybory przeraziły nas i zostały w naszej pamięci. Same zastanawiałyśmy się co w takich sytuacjach byśmy...

Jestem na etapie czytania kryminałów, w przeciągu kilku miesięcy przeczytałam ich naprawdę sporo. Muszę przyznać że ta pozycja jest jedną z lepszych które przeczytałam! Super pomysł na fabułę, dobrze przelanie na papier. Niezły styl pisania, do tego naprawdę nieźle skrojona główna bohaterka. Bardzo mile spędzony czas. Polecam.

Słaba. A pomysł na fabułę byl naprawdę dobry. Ale ta realizacja.. Celowe naciągane drastyczne opisy które nie byly płynnie włożone w historie, tylko wbite na sile. A totalna bezmyślność i brak wyobraźni stróżów prawa woła o pomstę do nieba... Zakończenie... Cóż, LICHE.
4/10

Fajnie się czytało, ale szału nie ma. W miarę dobry kryminał, który wciąga tylko później jak dla mnie za mało się dzieje.

Warta polecenia!

Książka rewelacyjna!!! Przeczytalam w jeden dzień. Wciągająca, pełna akcji, fajnie napisana. Dosłownie do pochłonienia 😁 na pewno sięgnę po drugą część.

Ciekawy thriller, jako osoba czytająca ich wiele, byłam kilka razy zaskoczona rozwojem akcji.
Podobała mi się forma - rozdziały przeplatane "pamiętnikiem" mordercy.
Nie podobała mi się końcówka - poznajemy mordercę, możemy się domyślić jego motywów i zaczyna się wyścig z czasem. Wolę jednak zwroty akcji w końcowych rozdziałach, ale to pewnie kwestia gustu.

Świetna, wciągająca i klimatyczna powieść - thriller kryminalny (?).
Dawno już temu dodałem na półkę "Chcę przeczytać" i w końcu wpadła w moje łapki.
Bardzo pozytywne zaskoczenie. Ciekawa historia, bardzo interesujące postaci, to główne atuty tej książki. Jedyny minus, to fakt, że za bardzo wciąga i zbyt szybko się ją czyta ;-)
PO-LE-CAM!!!

Książka wywarła na mnie duże wrażenie i mętlik w głowie.
Ten kto lubi czytać kryminały polecam. Książka jest świetna!

Dyskusje

1 760