Ene, due, śmierć

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2015
M. J. Arlidge Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Helen Grace (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Eeny Meeny
kryminał, sensacja, thriller
morderstwo brutalna gra
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Ile krwi jesteś w stanie przelać, by ratować swoje życie?*

33 Link do recenzji

Książka rewelacyjna!!! Przeczytalam w jeden dzień. Wciągająca, pełna akcji, fajnie napisana. Dosłownie do pochłonienia 😁 na pewno sięgnę po drugą część.

Ciekawy thriller, jako osoba czytająca ich wiele, byłam kilka razy zaskoczona rozwojem akcji.
Podobała mi się forma - rozdziały przeplatane "pamiętnikiem" mordercy.
Nie podobała mi się końcówka - poznajemy mordercę, możemy się domyślić jego motywów i zaczyna się wyścig z czasem. Wolę jednak zwroty akcji w końcowych rozdziałach, ale to pewnie kwestia gustu.

Świetna, wciągająca i klimatyczna powieść - thriller kryminalny (?).
Dawno już temu dodałem na półkę "Chcę przeczytać" i w końcu wpadła w moje łapki.
Bardzo pozytywne zaskoczenie. Ciekawa historia, bardzo interesujące postaci, to główne atuty tej książki. Jedyny minus, to fakt, że za bardzo wciąga i zbyt szybko się ją czyta ;-)
PO-LE-CAM!!!

Książka wywarła na mnie duże wrażenie i mętlik w głowie.
Ten kto lubi czytać kryminały polecam. Książka jest świetna!

Książka z 2015r. Czyli nie najnowsza. Czyli taka, jaka powinna mi się podobać. A jednak nie do końca, aż tak bardzo jak sądziłam.
Tak sobie myślę, że gdybym przeczytała tę książkę w 2015r. zrobiłaby na mnie znacznie większe wrażenie niż dzisiaj. Pewne elementy, które w tamtym czasie pisarskim mogły zostać uznane za nowatorskie, dzisiaj nie stanowią już takiej nowości....

Smutek, a przede wszystkim brutalność jest tutaj przerażająca. Człowiek myślał, że w kryminałach już dość przeczytał, że nic nie jest go w stanie zaskoczyć, a tu proszę... brutalność, świetnie napisane obrazy postaci, tajemnice. Tam było niemal wszystko.

Dynamicznie prowadzona powieść, w której decydującym pionkiem w rozgrywce jest wyliczanka, którą kieruje i układa sobie...

Przebiegły morderca. Policjantka zmagająca się z demonami przeszłości. Ofiary. Porwania. Giną zawsze dwójkami. Mogą umrzeć z głodu albo jedno z nich ma szansę na ocalenie. W jaki sposób przeszłość powróciła w fali morderstw? czyta się świetnie. Warto!

Zbyt dużo naciąganych historii w fabule książki. Przeciętna.

Dosyć skomplikowana fabuła, trzymająca w napięciu. Niewiarygodne zabójstwa, a właściwie zmuszanie do zabijania w celu ratowania swego życia.
Świetna, inteligentna pani policjantka.

M.J.Arlidge zafundował mi niezły koktajl wrażeń. "Ene,due,śmierć" rozpoczyna mroczną serię "wyliczanek", a ja już wiem że chcę je przeczytać. Thriller ciężki od zapachu krwi i śmierci, mroczny, tajemniczy, pełen bólu i trudnych wyborów. Bohaterowie są ukazani wielowymiarowo, mający własne życie, dylematy, problemy - dlatego każda śmierć jest taka żywa i namacalna. Krótkie...

Dyskusje

1 770