Dzieci wolności

Patronat LC
Paullina Simons Cykl: Jeździec miedziany (tom 0.1) literatura piękna 352 str.
Children of Liberty

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Podarowana urzekająca opowieść…

33 Link do recenzji

Na półkach: , , , ,

Rewelacyjna książka o trudnych chwilach u progu XX wieku i o przeciwnościach losu Giny ( nastolatki przybywającej z rodziną z Sycylii do Bostonu) i Harry'ego (szukającego dla siebie miejsca w starym świecie Nowej Anglii).
Wielkie pragnienie bycia razem wbrew wszystkiemu.
Polecam!

Warta przeczytania przed Jeźdźcem miedzianym.

Nie będę oryginalna i napiszę to, co zostało już w innych opiniach napisane.
Trylogia Jeźdźca Miedzianego- Tak, Historia rodziców Aleksandra- Nie.
Przeciętna.

Jak miło było wrócić do atmosfery z Miedzianego Jeźdźca.... Nie zawiodłam się. Ten sam język, ten sam klimat. W ogóle nie przeszkadzał fakt, że zakończenie historii głównych bohaterów było mi znane z trylogii o Tatianie i Aleksandrze. Książka jest wciągająca, a zakończenie najlepsze ;) Polecam :)

Dzieci Wolności, początek historii Harrego i Giny. Wstęp do Jeźdźca miedzianego. Choć jak ktoś zacznie od tego czytać, to może polec.
Nie było źle, ale nie było też dobrze. Trylogię zaliczam do moich ulubionych książek, czego nie mogę powiedzieć o tej pozycji.
On bogaty, z dobrego domu ona biedna ambitna imigrantka z Włoch.
Cóż..nie polubiłam Harrego w Jeźdźcu i nie...

"Dziećmi wolności" postanowiłam rozpocząć swoją czytelniczą przygodę z niemalże kultową już sagą Paulliny Simons. Niestety nie był to początek udany.

W powieści mamy schemat stary jak świat: ona biedna, ale piękna, żywiołowa. On z bogatej rodziny z tradycjami, ale nieszczęśliwy. Rozwinięcie tematu pozostawia jednak wiele do życzenia. Autorce udało się stworzyć cały...

Sięgnęłam po tą książkę, bo trylogia o Tatianie i Aleksandrze to jedna z moich ulubionych historii. Byłam ciekawa, jak wszystko się zapoczątkowało i mocno się rozczarowałam. Książka mnie nie porwała. Rodzice Aleksandra tacy niemrawi dosyć, zwłaszcza ojciec ;) Jego postać strasznie mnie drażniła,takie flaki z olejem. Gina miała w sobie jakąś iskrę, ale generalnie cała ta ich...

Jako, że od 3 lat jestem zakochana w trylogii ,,Jeździec miedziany" i w historii Tatiany i Aleksandra chciałam przeczytać też o losach rodziców Aleksandra.

Muszę jednak przyznać ze trochę się rozczarowałam. Jak dla mnie za dużo wątków i postaci. Trochę dłużyły mi się fragmenty odnośnie spotkań i dyskusji. Za dużo ideologii i rozmyślań.

Co do samych bohaterów to polubiłam...

Piękna historia...

Ciekawa i lekka. Opowieść o rodzicach Alexandra z książki "Jeździec Miedziany".

Dyskusje

• 2014