I weszła miłość

Rebis
2006-01-01
2006-01-01
Bożena Jóźwiak

Pierwsza połowa książki strasznie mnie znudziła, dopiero druga część stała się ciekawsza i to ona właściwie uratowała całość.

„I weszła miłość” to fascynująca opowieść ukazana oczami dwóch głównych bohaterek. Z jednej strony mamy historię opowiadaną przez trzydziestojednoletnią Cornelię a z drugiej strony przez jedenastoletnią Claire. Łączy je jeden człowiek Martin Grace. Dla Cornelii przystojny i czarujący niczym Cary Grant i Clark Gable mężczyzna, który pojawia się w restauracji, w której pracuje i w którym z miejsca się zakochuje. Dla Claire ojciec, z którym niewiele ją łączy i który spędza z nią czas z obowiązku. Losy Cornelii i Claire splatają się w momencie, gdy matka tej drugiej znika. Niespodziewanie te dwie zupełnie obce sobie osoby, stają się sobie bardzo bliskie. Claire zaczyna ufać Cornelii, na tyle że to z nią a nie z ojcem chce zamieszkać, Cornelia natomiast czuje potrzebę zapewnienia Claire opieki do momentu powrotu jej matki. Ukazana historia porusza trudne tematy miłości, rodziny, odnajdywania siebie, walki o szczęście i bezpieczeństwo a co za tym idzie podejmowania trudnych decyzji i zmagania się z ich konsekwencjami. Czyta się ją bardzo przyjemnie i szybko, chociaż muszę przyznać, że dużo lepiej czytało mi się rozdziały pisane z perspektywy Claire. W rozdziałach Cornelii za dużo jest zbędnych opisów i odniesień do filmów, trochę tak jakby próbowała żyć według scenariusza filmowego. Jednak jak pokazuje książka, tego co życie niesie nawet najlepszy scenariusz nie przewidzi.

Chociaż nie wciąga od początku, to jednak intryguje. Ciekawa, inna.

Chociaż nie wciąga od początku, to jednak intryguje. Ciekawa, inna.

Urocza powieść o miłości, do szybkiego przeczytania.
Niektóre dialogi były trudne do przebrnięcia, było w nich dużo słów, a mało treści. Za to bohaterowie, w których nie sposób się nie zakochać byli zdecydowanym plusem,

Urocza powieść o miłości, do szybkiego przeczytania.

Z początku była trochę nudna, nie wiedziałam za bardzo, czemu są tu opisane dwie historie, ale potem się okazało, że są one połączone ze sobą. Denerwowała mnie postać Martina, który pamiętał o swojej byłej żonie, ale o córce już nie, no po prostu głupie. Ale szkoda mi było, gdy odszedł, natomiast wcale mi nie było szkoda jego byłej żony, która w końcu wróciła do córki, bo wprowadziła tylko zamieszanie, zamiast radości z powrotu. Końcówka była smutna, bo zapowiadała przejmujące rozstanie, ale dzięki odkrytej miłości Cornelii i Teo dało się przez nią przebrnąć.

Może nie jest to książka na miarę "Czerwonego namiotu" jednak spodobała mi się. Mowa o miłości w szerszym spektrum. Nie tylko między kobietą i mężczyzną. O takiej, która gdy się pojawia, zaskakuje nas i nie bardzo wiemy co z nią zrobić. Najbardziej szokujące jest, gdy osamotniona dziewczynka wsunie się niepostrzeżenie w nasze uczucia. Przeczesze nasze serce swym smutkiem i szczerością i roznieci iskry prawdziwego uczucia. Tylko co później począć aby znów nie cierpiała?
Książka o smutku, rozstaniu, nadziei i miłości.
Gorąco polecam!!!

Długo zastanawiałam się nad oceną tej powieści. Przez pierwsze 150 stron książka okropnie mnie nudziła, w pewnym momencie myślałam, że jej nie dokończę, zbyt dużo zbędnych opisów, dryfowanie pomiędzy jedną myślą a drugą - nie porwało mnie. Jednak w połowie akcja zaczęła się rozkręcać, do tego stopnia, że drugą połowę książki przeczytałam w jeden wieczór i nie mogłam się oderwać. Mała Claire poruszyła moje serce, jej relacja z główną bohaterką Cornelią również, do tego ta miłość... Polecam :)

Historia mnie urzekła widziana jest oczami dziewczynki i kobiety opowiada o Cornelii Brown życie jej jest ctklem filmowych momentów, a Jimmy Stewart jest zawsze najwspanialszym mężczyzną na świecie.
Książka mnie zachwyciła jestem pod ogromnym wrażeniem pochłonęłam w jeden wieczór zrelaksowała mnie.
Urocza, przecudna powieść o miłości tej jedynej prawdziwej, pełno w niej uczuć i emocji.
Mnie się dobrze czytało, że na moment nie odkładałam książki doczytałam do końca, chwytająca za serce.
Lubię takie powieści czytać lekkie i przyjemne.

Urocza, przecudna powieść o miłości tej jedynej prawdziwej, pełno w...

Bardzo piękna historia malowana słowem.

Bardzo piękna historia malowana słowem.

Obawiam się, że podeszłam do tej książki ze zbyt wielkimi wymaganiami... Strasznie mi się ciągnęła, niestety. Jedyne, co wyciągnęłam z całej historii to tytuły filmów do obejrzenia w przyszłości.

• Romans
  • Zaczęte i nieskończone
  • Prawdziwe Historie
  • <2015
  • ➤ Wyd.: Rebis

Dodaj cytat z książki I weszła miłość