Rajland. Intymny pamiętnik kochanki

E-bookowo
2014-08-09
2014-08-09
seks erotyka

Zwykłe czytadło bez polotu na jeden wieczór. Ni to pamiętnik, ni opowiadanie, mało zaskakujące, przewidywalne.

2032

Męskie fantazje o kobietach wcielone w rzekoma spowiedź kochanki żonatego faceta. Sięgnęłam po nią ze względu na niewielką objętość, i chwała za to że to tylko kilkadziesiąt stron. Niespójny język- mamy szparki i wianki, ale autor- niewątpliwie mężczyzna- nieumiejętnie wczuwał się w kobiecą duszę. Wiele stereotypów, typowo męski punkt widzenia. Jak kochanka, to zawsze musi być napalona, o wybujałej seksualności i ogromnych potrzebach seksualnych. Koniecznie musi eksperymentować w łóżku i być bez zahamowań, bez refleksji że mimochodem krzywdzi innych ludzi (żonę i dzieci Rajlanda). Niekonieczna lektura, sztampowa i ziejąca nudą. oto próbka grafomańskiego stylu (o nowym mężu) : "Oberwane bryły węgla w kopalnianym przodku przygniotły mu obydwie nogi'. Przepraszam ale takie wykolejone zdania sprawiały że się dusiłam ze śmiechu.

Jedną z niewątpliwych zalet tej książki jest fakt, że jest krótka. Nie wiem, czy ze spokojem dałabym radę przetrawić coś więcej. A tutaj mamy tak naprawdę przedstawiony zaledwie urywek z życia kobiety, która spotyka żonatego mężczyznę i zostaje jego kochanką. Epizod wbrew pozorom trochę trwa i wzbudza w bohaterce skrajne emocje, od euforii po tęsknotę, samotność i wreszcie złość.

Przede wszystkim ciężko jest mi się zgodzić z opisem, że autor oddał uczucia bohaterki. Jej kochanka być może, ale on tak naprawdę jest zaledwie wspominany w tej książce, gdzie to kobieta tworzy każde kolejne zdanie. I co mogę powiedzieć? Na kilometr czuć tutaj zlepek męskich fantazji odnośnie kobiety i tego jaka ona właśnie być powinna, szczególnie w łóżku. Nijak nie jest to bohaterka co do której inna kobieta będzie umiała poczuć sympatię lub jej współczuć. Ja wręcz w paru miejscach poczułam niesmak jej zachowaniem, co wiele mówi o sposobie w jaki została stworzona przez przez pana Czoka.

I w sumie nie mam pojęcia do kogo miała trafić ta książka. Czyżby kolejny raz wytarty już schemat, że jak w książce pojawi się temat seksu, to na pewno się przyjmie? Otóż nie tym razem, przynajmniej w moim odczuciu. Po skończeniu, czułam się trochę jak po przeczytaniu kilku notek na anonimowym blogu mężczyzny, któremu życie nie dostarcza rozrywek, więc musi je sobie wymyślać sam. Nie polecam.

• ABC.....Rozmaitości
  • E-BOOK