Prawo dla Pań. Krótki kurs prawa dla każdej z nas

Okładka książki Prawo dla Pań. Krótki kurs prawa dla każdej z nas Katarzyna Klukowska
Okładka książki Prawo dla Pań. Krótki kurs prawa dla każdej z nas
Katarzyna Klukowska Wydawnictwo: Lingo Seria: Poradniki na obcasach poradniki
poradniki
Poradniki na obcasach
Lingo
2014-09-10
2014-09-10
edukacja rozwój osobisty motywacja prawo kobieta

Okładka książki Ksiądz polski. Wiara, nadzieja i skandale Bożena Aksamit, Katarzyna Boni, Adam Czerwiński, Katarzyna Klukowska, Bartłomiej Kuraś, Małgorzata Skowrońska, praca zbiorowa
Ksiądz polski.... Bożena Aksamit, Kat...

Ciekawy pomysł. Poradnik prawa "dnia codziennego" adresowany do "zwykłego zjadacza chleba". Płci pięknej dodajmy. Tak określony "target" determinuje (przynajmniej zdaniem Autorki) najwyraźniej treść. Jest zatem od samego początku dorosłego życia, a zatem od... ślubu (!?!),aż do końca czyli testamentu. I w zasadzie nie mam z tym problemu, chociaż czasem dobór tematu mnie zaskakiwał (kobiety kupują mieszkanie, ale samochodu już nie? mają kontakt z komornikiem jako niesumienny dłużnik, ale już nie jako pragnący wyegzekwować należność wierzyciel? itd.),na pochwałę zasługuje także kategoryczne postawienie sprawy, że przemoc domowa to przestępstwo i kobieta ma prawo się bronić (niestety wciąż trzeba o tym w naszym społeczeństwie przypominać). Fajne jest także opatrzenie tekstu z jednej strony wzorami pism i umów, z drugiej strony całkiem fajnymi ciekawostkami (np. jak długie są urlopy wypoczynkowe w innych krajach europejskich?). Równocześnie jednak dziwi mnie częsta "tabloidyzacja" przekazywanej wiedzy, typu: przy okazji rozwodów najsłynniejsze rozwody celebrytów, przy ślubie najdroższe wesela znanych ludzi itd. Z mojej perspektywy jest to zbędny zabieg, chociaż... ja nie jestem targetem. :) Tak czy inaczej największa wada tej książki to fakt, że nikt nigdy nie wydał uaktualnionej wersji tego poradnika, przez co znaczna część informacji niestety jest już nieprzydatna. A czy jest coś gorszego niż nieprzydatny poradnik?

Ta książka była najmniej ciekawa i przydatna ze wszystkich z tej serii. Najszybciej się też zdezaktualizowała.

• Prawo
  • Mężczyzna