Świat ludzkiej nadziei

językoznawstwo, nauka o literaturze
Znak
2014-09-22
1992-01-01
filozofia antropologia człowiek wartości etyka

Bardzo ciekawa pozycja, jak wszystkie Tischnera przeczytane dotychczas przeze mnie. Tym co ją wyróżnia to znalezione wnikliwe, odkrywcze myśli o depresji, rozpaczy.

Co mnie zdziwiło, to zawarte w esejach obowiązkowe treści o filozofii marksistowskiej. Przypomniały o piętnie w pismach tego okresu. Nawet Tischner musiał się im podporządkować.

• Chcę w prezencie
  • Ks. Józef Tischner