Rajskie ptaki

Okładka książki Rajskie ptaki
Marta Zaborowska Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Julia Krawiec (tom 2) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Julia Krawiec (tom 2)
Czarna seria
Czarna Owca
2014-09-24
2014-09-24
literatura polska

Lubię pióro Marty Zaborowskiej. Pisze wielowątkowo, a jednocześnie interesująco . Sprawia, że trudno oderwać się od czytania. Polecam

Czasami nic się nie dzieje, myślę sobie, że za długie opisy, ale i tak czytam każdą książkę Pani Marty. Ma autorka coś w sposobie pisania, że nie mogę się oderwać

„Rajskie ptaki” autorstwa Marty Zaborowskiej to druga część cyklu z detektyw Julią Krawiec.

Nasza Pani detektyw zaczyna współpracę z nowa partnerką, którą jest Michalina Bodnar. W bogatym domu Państwa Kornatowskich odbywają się zaręczyny ich syna Eryka z Paulą. Dziewczyna jednak nagle znika. Co się z nią stało? Paula opuściła przyjęcie z własnej woli czy ktoś ją uprowadził? Trudny orzech do zgryzienia będzie miała Julia z Michalina bowiem w tej rodzinie nic nie jest takie jakie się wydaje. Rodzina Kornatowskich dbająca o swój wzorowy wizerunek okazuje się być daleka od ideału. Poza zaginięciem Pauli znalezione zostają ciała innych osób. Czy tamte zbrodnie mają coś wspólnego z zaginioną dziewczyną? Czy wszystkie te sprawy są ze sobą połączone czy jednak nie mają ze sobą nic wspólnego? Na te i inne pytanie odpowiedź musi znaleźć Julia Krawiec. Jednak nie samą pracą człowiek żyje, chociaż Julia bez pracy żyć chyba nie potrafi co odbija się na jej córeczce Sylwii. Czy Julia jako matka stanie na wysokości zadania i nie pozwoli, aby Sylwia trafiła pod opiekę ojca? Dużo wątków, dużo bohaterów i dużo wydarzeń. Jednak w pewnym momencie wszystko wskakuje na właściwe tory.

Książka ciekawa. Dobrze napisana, ale zakończenie mnie rozczarowało. Jednak całość czytałam z zaciekawieniem.

Pomysł na fabułę bardzo dobry, jednak zakończenie mało realne. Mocno rozbudowany wątek obyczajowy, nie wnoszący wiele motyw wierzeń pogańskich, nierzetelnie przedstawiona służba w Policji ( na przykład -policjanci nie służą na podstawie umowy o pracę, tylko mianowania), rozwlekła akcja i duże niedobory w przebiegu śledztwa. Jakoś mnie denerwowała ta książka, dobrnęłam do końca, bo nigdy nie porzucam treści, ale nie wiem, czy sięgnę po dalsze części.

⭐RECENZJA⭐

Eryk Kornatowski zaręcza się, jednak jego narzeczona znika z ich przyjęcia narzeczeńskiego. Zostaje wezwana detektyw Julia Krawiec, która musi dowiedzieć się, co tak naprawdę się wydarzyło, dlaczego tak, a nie inaczej to wszystko się potoczyło. Niektóre incydenty mające miejsce w miasteczku dają wiele do myślenia. Czy Pani detektyw dowie się prawdy?
✖️
"Rajskie ptaki" to kolejny tom z cyklu o detektyw Julii Krawiec. Uwielbiam tę bohaterkę! 😁 Po przeczytaniu ów powieści już mi się zaczęło za nią tęsknić 🙊 Na szczęście kolejne części czekają na półce i będę za niedługo się za nie zabierać 💪🏻 @martazaborowska_worldofwords ma wyspecjalizowany kunszt pisarki. Czuć, że pisanie sprawia autorce wiele radości i przyjemności. Wszystko w tej lekturze jest po coś. Każda sytuacja, każda akcja i jej zwroty, każda postać. Kreacja bohaterów jest tak dobra, że wręcz czuć od nich realizm. Nasza główna bohaterka nie ma prosto w życiu. Walka z uzależnieniem nie jest łatwa, ale Julia pokazuje, że można walczyć pomimo trudności losu. Tak jak w pierwszym tomie, tak w tym bardzo przypadł mi do gustu styl i lekkość pióra pisarki. Zakończenie mnie zszokowało, ale zarazem ucieszyło, bo tego się nie spodziewałam 🙊🙈 Polecam! 😁
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję @wydawnictwoczarnaowca 🖤

⭐RECENZJA⭐

"Rajskie...

„Rajskie ptaki” to drugi tom serii z Julią Krawiec. W tej części akcja skupia się w dużej mierze na życiu głównej bohaterki; poznajemy bliżej jej problemy, lęki i zmagania. Na drugi plan schodzi sedno powieści jakim jest sprawa zaginięcia i śmierci młodych kobiet.

Co łączy obie sprawy? Kto jest winny?

Julia jest pracoholiczką, nie potrafi usiedzieć w miejscu nawet przez chwilę. To kobieta, która nie potrafi nawet odpocząć na urlopie z córką. Zamiast skupiać się na pracy powinna zadbać o swoje relacje z dzieckiem, zwłaszcza, że były mąż grozi, że odbierze jej małą. Krawiec to naprawdę harda i twarda babka, jednak brakuje jej tej kobiecej delikatności. Choć miło poznać bliżej panią podkomisarz to ta „odsłona” nie jest godna podziwu..

No i Artur.. niezmiennie pozostaje moim ulubionym bohaterem serii. Przystojny, ułożony w dodatku bardzo zauroczony Julią, która udaje, że nie odwzajemnia jego uczuć.

Czy uda mu się skruszyć lód w sercu tej zadziornej kobiety?

Zarówno w mojej recenzji, jak i książce zbyt wiele wątków dotyczyło głównej bohaterki przez co zatracił się kryminalny charakter powieści. Pomysł na fabułę był ciekawy, jednak sam rozwój sprawy bardzo rozciągnięty w czasie, przez co czytając ją z przerwami musiałam zastanowić się co wydarzyło się kilkadziesiąt stron wcześniej. Akcja nabiera tempa dopiero w ostatnich stu stronach. Wszystkie zagadki zostały wyjaśnione. Zakończenie choć zaskakujące nie wbiło mnie w fotel, choć ostatnie strony robią niezłą zapowiedź na kolejną część.

Uważam, że to najsłabszy tom serii jaki dotychczas przeczytałam, jednak wnosi wiele pod względem poznawczym głównej bohaterki, na pewno po przeczytaniu „Rajskich ptaków” spojrzę inaczej na postawę Julii, jej zachowanie i temperament. Mam jednak nadzieję, że „Gwiazdozbiór”, który pozostał mi do nadrobienia okaże się lepszy ;)

Co łączy obie sprawy? Kto jest winny?

Julia jest pracoholiczką, nie potrafi usiedzieć w miejscu nawet przez...

"Każdy ma swoją tajemnicę. Ile poświęcisz, żeby nigdy nie wyszła na jaw?"

Przyjęcie zaręczynowe Eryka z piękną Paulą kończy się nagłym zniknięciem kobiety. Rodzina Kornatowskich wzywa policję,by odkryli co się stało. Na miejsce przybywa Julia Krawiec z nową podopieczną Michalina Bodnar. Podczas śledztwa okazuje się,że Kornatowscy mają swoje tajemnice,a ich dotychczasowy nieskazitelny wizerunek to tylko gra pozorów.
Czy Paula opuściła przyjęcie z własnej woli czy ktoś ją uprowadził? Czy policji uda się odkryć prawdę?

Jest to drugi tom cyklu z detektyw Julia Krawiec. Książka bardzo mi się podobała. Julie już polubiłam w poprzedniej części i tu nic się nie zmieniło. Detektyw jest dobrze wykreowaną postacią, po przejściach, zmagająca się z uzależnieniem. Życie osobiste kobiety przeplata się z wątkiem kryminalnym. Książkę czyta się dobrze i szybko mimo,że ma ponad 600 stron. Ciekawy pomysł na fabułę. A zakończenie super! Daleko moje podejrzenia były od prawdy.
Polecam!!

"Każdy ma swoją tajemnicę. Ile poświęcisz, żeby nigdy nie wyszła na jaw?"

52/52/2021

52/52/2021

Zauważam znaczną poprawę, w porównaniu z częścią pierwszą...dobra intryga...dobrze zarysowani bohaterowie...polecam!

Marta Zaborowska Rajskie ptaki cz I Zobacz więcej