O modlitwie

Okładka książki O modlitwie Ewagriusz z Pontu
Okładka książki O modlitwie
Ewagriusz z Pontu Wydawnictwo: Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC Seria: Z tradycji mniszej religia
religia
Z tradycji mniszej
Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC
2013-01-01
2013-01-01
Krzysztof Bielawski, Leon Nieścior OMI
Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec modlitwa życie duchowe

Warto zapoznać się z wieloma radami Ewagriusza obracającymi się wokół ogromnego znaczenia modlitwy w życiu człowieka i starać się je wdrażać w życie (na miarę swoich możliwości, pamiętając, że to zasadniczo rady dla mnichów). Zapomniane, wzgardzone prawdy, które warto przebudzić, by nie przespać krótkiego życia.
"Jeśli pragniesz się modlić, porzuć wszystko, by wszystko otrzymać".

"Jeśli pragniesz się modlić, porzuć wszystko, by wszystko...

Klasyka. Traktat, czy raczej uporządkowany zbiór wskazówek płynących z doświadczenia tzw. ojców pustyni. Uwaga 1. Nie dla samouków, chcących je stosować samodzielnie w praktyce ! 2. Dla wszystkich tych, którym grzech, pokuta i nawrócenie kojarzą się z procesem karnym. Uwaga 3. Dla tych, którzy zachwycają się mądrością dalekiego Wschodu, nie znając bogactw tradycji chrześcijańskiej.

• Bóg, Religia, Kościół
  • 3.1.2. Do wypożyczenia
  • 3.2.3. Warto kupić
  • Monastycyzm chrześcijański
  • Mam

Dodaj cytat z książki O modlitwie