Na budowie

Okładka książki Na budowie Stephan Lomp
Okładka książki Na budowie
Stephan Lomp Wydawnictwo: Babaryba Seria: Sprężyna Zdrój interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
10 str. 10 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Sprężyna Zdrój
Babaryba
2013-01-01
2013-01-01
10 min.

Okładka książki Rok w lesie. Wiewiórka Emilia Dziubak, Katarzyna Piętka
Rok w lesie. W... Emilia Dziubak, Kat...
Okładka książki Jedziemy na wycieczkę Doro Gobel, Peter Knorr
Jedziemy na wy... Doro Gobel, Peter K...
Okładka książki Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio zostaje ... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos, Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski
Wierszyki ćwic... Marta Galewska-Kust...

Dziś zapraszam na recenzję nieco starszego tytułu, książki, którą Leon pokochał od pierwszego wejrzenia ❤️

"Na budowie" to pięknie ilustrowany i bogaty w szczegóły picturebook skierowany do młodszego grona odbiorców.

Na jego kolejnych rozkładówkach będziemy mogli przyjrzeć się budowie w miasteczku Sprężyna Zdrój i poznamy jego mieszkańców.

Zobaczymy co się przydarzyło Tukanowi Pelo, co zgubił Borys Poważka, co odkrył Jeżyk wraz ze swoją córeczką czy czego szuka Urlopek.

Ponadto będziemy mogli zagłębić się w proces budowy i zobaczymy:
👉jaka maszyna burzy budynek,
👉do czego potrzebna jest betoniarka,
👉nad czym pracuje koparka.

Wypatrzymy wiele pojazdów budowlanych w akcji. Poza wymienionymi wyżej będą to spychacz, wywrotka, walec i wiele innych. Jednocześnie przyjrzymy się życiu mieszkańców miasteczka, ich zajęciom, relacjom i przygodom.

To książka, która zdecydowanie spodoba się miłośnikom placu budowy i maszyn budowlanych, ale także dzieciakom o bystrym wzroku, które kochają wyszukiwanki. U nas sprawdza się znakomicie ❤️

Zobaczymy co się przydarzyło...

„Na budowie” to genialnie zilustrowana kartonowa wyszukiwanka dużego formatu. W środku znajdziecie cztery rozkładówki, po jednej na każdą porę roku (zaczyna się od jesieni). Bohaterami są tutaj zwierzęta i jest ich całe mnóstwo. Nie zabraknie tutaj śmiesznych scenek czy znalezisk. Mały skrót bohaterów i zarys historii znajduje się na tylnej okładce.

Nam się bardzo podoba.

Nam się bardzo podoba.

Zapraszam Was dziś na plac budowy do miasteczka Sprężyna Zdrój!

Zgrana i wesoła ekipa zwierzaków buduje tu fantastyczne Sprężynowe Centrum Nauki. Obok powstaje nowy dom, domek na drzewie, basen oraz drogi i chodniki!

,,Na budowie" od @wydawnictwobabaryba to barwny, wielkoformatowy #picturebook, który zainteresuje nie jednego młodego czytelnika.
Przygoda z budowaniem zaczyna się na jesieni, każda rozkładówka to kolejna pora roku z mnóstwem detali i barwnych szczegółów.

Czy widzicie Affe, który ciągle potrzebuje do ubikacji?
Czyja okazała się kość, którą odkopano na jesieni?
A Urlopek ciągle z leżakiem szuka miejsca do wypoczynku! Ależ ma krzywą minę, gdy jest zima!:)
Z kolei Edek przesadza ogromne drzewo.

Poznajcie wszystkich bohaterów Sprężyna Zdrój a z pewnością wiele razy będziecie do nich wracać!

Doskonały wybór dla maluchów juz od 2 roku życia.

Z serii ukazały się auta,samoloty i pociągi.

Zapraszam Was dziś na plac budowy do miasteczka Sprężyna Zdrój!

Przygoda z budowaniem...

Pozycja dla fanów wielkoformatowych książek obrazkowych tzw. picturebook'ów wykonana z twardego kartonu, wypełniona pięknymi ilustracjami, które spodobają się zarówno maluszkom jak i przedszkolakom.
Co charakteryzuje te wyjątkowe książeczki? Możliwość interpretacji na wiele sposobów, wyszukiwanie coraz to nowych szczegółów i rozpoznawanie ulubionych pojazdów.

Książka przypadnie szczególnie do gustu pociechom, które interesują się budownictwem i sprzętem budowlanym, znajdą tu między innymi betoniarkę, spychacz, walec, dźwig czy wywrotkę. Będą obserwować budowę nowego domu oraz fantastycznego Sprężynowego Centrum Nauki! A tuż obok zobaczą jak powstaje domek na drzewie, mały basen oraz nowe drogi i chodniki. A to wszystko na przestrzeni zmieniających się pór roku. Dodatkowo oprócz obrazkowej opowieści dotyczącej prac budowalnych, na poszczególnych stronach możemy obserwować także indywidualne historie poszczególnych postaci.

Wiecie co jest najlepsze w tego rodzaju wyszukiwankach? Otóż one nigdy się nie nudzą, ponieważ za jednym czytaniem nie jesteśmy w stanie dostrzec wszystkich szczegół. Kolejna z książek @wydawnictwobabaryba z którą miło spędziliśmy czas i oczywiście polecamy!

Książka...

„Na budowie” to rozkładówka, składająca się z czterech kart. Jak wiele historii mieszkańców miasta Sprężyna Zdrój można wymyślić jedynie na podstawie tych czterech „plansz”, zapewne sami wiecie najlepiej, jeśli Wy i Wasze dzieciaki przepadacie za tego typu książkami! Dla nas to rarytas. Wisienka na torcie. Snujemy setki opowieści na podstawie obrazków. Ah, te inspirujące koparki i spychacze… Nasza miłość :)
Karty książki „Na budowie” pokazują mozolny proces stawiania nowego domu, Sprężynowego Centrum Nauki, dróg, chodników, domku na drzewie i… szkieletu dinozaura. Zwierzątka prężą się i tężą, aby wypełnić zadania najlepiej jak na budowniczych przystało. Kopią, układają rury, jeżdżą taczkami, ładują piach na wywrotkę, kładą dachówki, malują oznakowanie poziome ulic. W międzyczasie karetka pogotowia zabiera poszkodowanego, tu i ówdzie można się słodko zdrzemnąć, czasem z kimś pokłócić, skorzystać z toalety lub zjeść coś smacznego w towarzystwie przyjaciół. Książka prowadzi przez cztery pory roku, co daje możliwość obserwacji zmian, jakie zachodzą w przyrodzie oraz w ubiorach bohaterów, których całkiem spora ilość uwija się na placu budowy. Oczywiście zdarzą się i tacy, którym tylko o odpoczynek się rozchodzi :)

Książka jest kartonowa i polecana dla dzieci od około 2 roku życia oraz dla przedszkolaków.

Niby tylko cztery karty, ale za to efekt murowany, bo dzieci przy oglądaniu książki „Na budowie”:
- Uczą się rozumowania przyczynowo-skutkowego dzięki obserwacji, jak postępuje praca na poszczególnych budynkach oraz zmiany wokół nich.
- Poznają nazwy zwierząt i kolorów oraz zmiany zachodzące w przyrodzie w trakcie roku.
- Ćwiczą spostrzegawczość, odnajdując poszczególnych bohaterów na kartach i śledząc ich czynności oraz znajdując różnice między kartami.
- Poznają emocje i gesty, jakie przestawiają bohaterowie.
- Rozwijają percepcję.
- Wzbogacają zasób słownictwa, zaczynają tworzyć własne opowiadania o losach zwierzaków.
- Stymulują swoją wyobraźnię.

po więcej info zajrzyj na mojego bloga - bezpośredni link do opinii o książce: https://rokporoku.eu/na-budowie/

W miasteczku Sprężyna Zdrój rozpoczęła się wielka budowa. Widać ogromne dźwigi, koparki, betoniarki i ciężarówki. Zwierzątka uwijają się jak w ukropie, bo jest sporo do zrobienia. Powstaje dom rodziny małego Mimimka, basen dla Delfinki oraz Centrum Nauki profesora Śmigiełka. Czy wszystko zostanie zbudowane na czas? Aby zdążyć przed uroczystym otwarciem pracownicy budowy nie rezygnują z prac nawet zimą! Jedynie leniwiec przysnął pod rusztowaniem, jednak z pewnością zaraz wróci do swoich obowiązków. Ale zaraz, zaraz! Czyżby doszło do jakiegoś wypadku?! Tukan chyba złamał palec! Oby szybko wrócił do zdrowia. Ale co z naszą budową? By się przekonać jak zakończy się ta historia, musicie sięgnąć po książkę „Na budowie”.

„Na budowie” to krótka, choć niezwykle ciekawa książka obrazkowa. Każda rozkładówka zabierze dzieci na plac budowy, który mienił się będzie kolorami innej pory roku. Najpierw wśród opadających, jesiennych liści ujrzymy początki prac. Trwa rozbiórka opuszczonego budynku i przygotowanie fundamentów pod pozostałe budowle. Zimą prace wcale nie zwalniają! A spostrzegawcze oko z pewnością zauważy, że oprócz budowy w Sprężynie Zdroju dzieje się coś równie ciekawego, bowiem Jeżyk z córką dokonali nie lada odkrycia. Co wydarzy się wiosną i latem? Sprawdźcie sami!

Świetne jest to, że oprócz obrazkowej opowieści dotyczącej prac budowalnych, na poszczególnych stronach dojrzycie także indywidualne historie poszczególnych postaci. Poznacie pewną Babcię, która zdecydowanie jest zirytowana pracami, które trwają w jej miasteczku. Na ilustracjach skrywa się także kotek, któremu budowlańcy przeszkadzają w spędzeniu urlopu. Takich ciekawych mini-historii jest w tej książce mnóstwo, dlatego każda zabawa z książką może być zupełnie nową i unikalną przygodą. Takie rozwiązanie pozwala rozwijać dzieciom kreatywność, tworzyć coraz to nowe opowieści i bawić się książką na wiele różnych sposobów.

Na sam koniec dodam tylko, że ilustracje są bardzo starannie przygotowane. Obrazki są kolorowe, estetyczne i pełne humorystycznych scenek. Sama książka wydrukowana jest w całości na tekturze, a jej rogi są zaokrąglone, dzięki czemu dzieci mogą bezpiecznie korzystać z książki samodzielnie. Gorąco polecam „Na budowie” maluchom już od 2. roku życia.
Czytelnicze Podwórko

Ta przesympatyczna książka, choć należy do rodzaju wyszukiwanek, znacznie różni się od najpopularniejszej chyba ulicy Czeresniowej. Tutaj główną rolę odgrywają zwierzęta, a na kartach jednej książki możemy podziwiać wszystkie pory roku oraz etapy kolejnych prac budowlanych, jakie mają miejsce na ukazanym placu. Obserwujemy wyburzanie domu, budowanie nowej drogi, budowanie domu dla rodziny królików, a nawet powstawanie domku na drzewie. Co więcej, podczas wykopów dokonujemy rewelacyjnego znaleziska. Bardzo lubię tego typu książki, a ta jest szczególnie miła w odbiorze. Posiada świetne, kolorowe, przyjemne ilustracje, a perspektywa pozwala zobaczyć praktycznie wszystko. Tak, jak już Wam wspominałam, wyszukiwanki się nie nudzą, ponieważ za jednym posiedzeniem nie jesteśmy w stanie dostrzec wszystkiego. Polecam Wam tę cudowną książkę, którą stworzył Stephan Lomp!😁

Wybierz się na budowę do miasteczka Sprężyna Zdrój! Ale,ale załóż kask i kalosze!
Betoniarka, spychacz, walec, dźwig i wywrotka są już na miejscu.
Rozpocznie się budowa nowego domu oraz Sprężynowego Centrum Nauki.
To nie wszystko !
Powstaje również domek na drzewie, mały basen oraz nowe drogi i chodniki. Moja córka od razu zauważyła , że coś się tutaj zmienia :) nie powiem co ,ale nauka spostrzegawczości gra tutaj bardzo dobrze. Postacie odnajdują , różne ciekawe znaleziska.
Wielkoformatowe książki obrazkowe (picture booki) z twardego kartonu. Każda rozkładówka to kolorowa panorama pełna niezwykłych przygód ,idealnych dla dużych jak i małych ♥️ Wybudowany basen, który znajduje się na ostatniej stronie, a właściwie jego zjeżdżalnia jest okazała i wymaga ogrom historii basenowych. Opowieści nie muszą kończyć się tylko na tym, co widzimy na zewnątrz, ale nasza wyobraźnia sięga również wewnątrz tych budynków i tworzymy w ten sposób kolejne przygody wesołych bohaterów.
Z tyłu oczywiście zapoznajemy się z uczestnikami wyszukiwarki z którymi można się zaprzyjaźnić i śledzić ich losy .
Świetna propozycja dla całej rodziny . Wiek 2 plus.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ♥️ swiatksiazekdladzieci

Betoniarka, spychacz, walec, dźwig i wywrotka są już na miejscu.
Rozpocznie się budowa nowego domu oraz Sprężynowego Centrum Nauki.
To nie wszystko !

W dzieciństwie miałam bardzo podobna książkę i chciałam coś podobnego kupić synkowi. Na pierwszy rzut oka wszystko ok ale zastanawiam się czy tylko w moim egzemplarzu na ostatniej stronie jest kotka z gołym biustem?

• Biblioteka
  • Dla dzieci
  • Dzieciństwo
  • Dla Łe-Łe
  • Przedszkole

Dodaj cytat z książki Na budowie