rozwińzwiń

Samuraje, kobiety i aktorzy. Drzeworyty japońskie UKIYO-E

Okładka książki Samuraje, kobiety i aktorzy. Drzeworyty japońskie UKIYO-E Katarzyna Paczuska
Okładka książki Samuraje, kobiety i aktorzy. Drzeworyty japońskie UKIYO-E
Katarzyna Paczuska Wydawnictwo: Muzeum Okręgowe w Toruniu albumy
76 str. 1 godz. 16 min.
Kategoria:
albumy
Wydawnictwo:
Muzeum Okręgowe w Toruniu
Data wydania:
2007-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2007-01-01
Liczba stron:
76
Czas czytania
1 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788360324103
Tagi:
Japonia kultura Japonii sztuka japońska drzeworyt
Średnia ocen

4,5 4,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Muzeum Okręgowe w Toruniu. Miniprzewodnik Beata Bielińska-Majewska, Mirosław Giętkowski, Michał Kłosiński, Anna Kroplewska-Gajewska, Michał Kurkowski, Iwona Markowska, Aleksandra Mierzejewska, Małgorzata Mikulska-Wernerowicz, Magdalena Nierzwicka, Katarzyna Paczuska, Katarzyna Pietrucka, Hubert Smolarek, Szymon Stenka
Ocena 7,5
Muzeum Okręgow... Beata Bielińska-Maj...
Okładka książki Muzeum Okręgowe w Toruniu. Przewodnik ilustrowany Beata Bielińska-Majewska, Ewa Bokiniec, Magdalena Dembek, Marta Jankowska, Anna Jędrzejewska, Michał Kłosiński, Anna Kroplewska-Gajewska, Leszek Kucharski, Barbara Kukowicz-Wirowska, Michał Kurkowski, Iwona Markowska, Aleksandra Mierzejewska, Adam Musiałowski, Magdalena Nierzwicka, Katarzyna Paczuska, Katarzyna Pietrucka, Agata Rissmann, Hubert Smolarek, Renata Tecłaf, Romualda Uziembło
Ocena 6,5
Muzeum Okręgow... Beata Bielińska-Maj...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
4,5 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1583
1578

Na półkach: ,

Ja wiem, że w zasadzie każda japońska drzeworytnicza odbitka sprzed stu lat niejako automatycznie zyskuje status dzieła sztuki, a tym samym staje się przedmiotem zainteresowania kolekcjonerów. Ja wiem, że od instytucji kultury i nauki, do jakich niewątpliwie należy zaliczyć muzea i uniwersytety, należy propagowanie tychże i udostępnianie szerszej publiczności. Ale patrząc na tę książeczkę - żeby nie powiedzieć broszurkę - nasuwa mi się jedno pytanie: "po co?".

Książeczka jest wydana w sposób urągający przyzwoitości - ja wiem, że musi być tanio, ale po co wydawać "album" z klejonym grzbietem? Książkę dosłownie wystarczy przekartkować, aby natychmiast zamieniła się w zestaw ulotek, a przecież rolą albumów z reprodukcjami jest umożliwianie częstego obcowania ze sztuką.
Drzeworyty umieszczone w tym zbiorku są na ogół słabej jakości - o zatartych konturach czy nierówno nałożonej farbie. Ja wiem, że każdy japoński drzeworyt wielką sztuką jest i należy z tegoż tworzyć duże kolekcje, ale znowu - po co?
I na koniec: ja wiem, że trzeba coś w książce napisać, bo głupio wydawać same obrazki bez słowa komentarza, ale znowu - po co pisać, co znajduje się na ilustracji obok? To, że grupa przedstawia gejszę grającą na shamisenie i klienta widzę bez niczyjej pomocy, ale za to chętnie przeczytałabym, jaki krzew widać w głębi otwartej werandy, z jaką łączy się porą roku i jak się ma do tego umieszczona obok kaligrafia? Na to niestety nie ma co liczyć, więc i wartość poznawcza niewielka - a szkoda.

Ja wiem, że w zasadzie każda japońska drzeworytnicza odbitka sprzed stu lat niejako automatycznie zyskuje status dzieła sztuki, a tym samym staje się przedmiotem zainteresowania kolekcjonerów. Ja wiem, że od instytucji kultury i nauki, do jakich niewątpliwie należy zaliczyć muzea i uniwersytety, należy propagowanie tychże i udostępnianie szerszej publiczności. Ale patrząc...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1088
6

Na półkach: , , , ,

Krótkie wprowadzenie - historia, okoliczności tworzenia ukiyo-e i japońskie realia, opis poszczególnych drzeworytów, krótkie biogramy autorów oraz słowniczek. Album-ciekawostka dla wszystkich zainteresowanych japońską kulturą.

Krótkie wprowadzenie - historia, okoliczności tworzenia ukiyo-e i japońskie realia, opis poszczególnych drzeworytów, krótkie biogramy autorów oraz słowniczek. Album-ciekawostka dla wszystkich zainteresowanych japońską kulturą.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    11
  • Posiadam
    2
  • Przeczytane
    2
  • Japonia, Korea, Chiny
    1
  • Japonica
    1
  • Książki do kupienia
    1
  • Japonia
    1
  • Japonia - sztuka
    1
  • Sztuka Architektura Fotografia Design
    1
  • Albumy
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Samuraje, kobiety i aktorzy. Drzeworyty japońskie UKIYO-E


Podobne książki

Przeczytaj także