Camino De La Plata. Z Sewilli Do Santiago Starożytnym Szlakiem

WAM
Camino de Santiago Santiago de Compostela droga św. Jakuba pielgrzymka
literatura podróżnicza
Camino de Santiago Santiago de Compostela droga św. Jakuba pielgrzymka

Okładka książki Via Francigena. Z Canterbury do Rzymu. Piechotą przez Europę Wojciech Kostyk, Daria Urban
7,9
Via Francigena... Wojciech Kostyk, Da...

Książkę się przyjemnie czyta, ładne wydanie. Są w niej ciekawe przygody z trasy, kilka wartościowych informacji nt. drogi. Dla ludzi zainteresowanych tematem jak najbardziej polecam.

Wszystkiego po trochu - zmagania, ból, droga i zwiedzanie, a do tego dużo humoru. Autorzy to fajni, młodzi ludzie, którzy w łatwy i przystępny sposób przybliżają czytelnikom Camino de la Plata. Dużo ciekawych zdjęć i opisów zabytków, miast i miasteczek.

Książka opisuje piękno i trudy wyprawy Drogą -srebrnym szlakiem-Camino de La Plata. Nie jest to najbardziej popularna droga, ale za to najlepiej oddająca sedno pielgrzymowania. Wyprawa obfitowała w wiele wrażeń, spotkań i różnych niespodzianek. Podziwiam tych dwoje młodych ludzi za narzucone sobie tempo i siłę woli. Szatę graficzną wzbogacają przepiękne zdjęcia.
Mimo...

Cudownie opisany świat młodych wędrowców w pielgrzymce swojego życia.
Dodatkowo szata graficzna i ciekawa narracja sprawiają, że książkę dosłownie się połyka. Jedna z lepszych książek podróżniczych, jakie mi było dane przeczytać.

Jeśli ktoś czytał Sokolików to będzie książką zawiedziony.
Jeśli ktoś był na innym camino i się szykuje na via de la Plata ... to tez będzie książką zawiedziony.

Na półkach: , , , , , ,

Jeżeli przeczytaliście już książkę Sokolików "Do Santiago", nie obawiajcie się, że będzie to zwykła powtórka z rozrywki. W "Camino de la Plata" jest wszystko to, czego brakowało w tamtej książce. Piechurzy przede wszystkim wybrali zupełnie inną trasę. Nie tą komercyjną, najbardziej popularną Camino Frances, lecz drogę ze słonecznej i gorącej Andaluzji, by przez północne...

• 2014
  • Camino