Camino De La Plata. Z Sewilli Do Santiago Starożytnym Szlakiem

Okładka książki Camino De La Plata. Z Sewilli Do Santiago Starożytnym Szlakiem Wojciech Kostyk, Daria Urban
Okładka książki Camino De La Plata. Z Sewilli Do Santiago Starożytnym Szlakiem
Wojciech KostykDaria Urban Wydawnictwo: WAM literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
WAM
2014-04-23
2014-04-23
Camino de Santiago Santiago de Compostela droga św. Jakuba pielgrzymka

Okładka książki Via Francigena. Z Canterbury do Rzymu. Piechotą przez Europę Wojciech Kostyk, Daria Urban
Via Francigena... Wojciech Kostyk, Da...

Książkę się przyjemnie czyta, ładne wydanie. Są w niej ciekawe przygody z trasy, kilka wartościowych informacji nt. drogi. Dla ludzi zainteresowanych tematem jak najbardziej polecam.

Wszystkiego po trochu - zmagania, ból, droga i zwiedzanie, a do tego dużo humoru. Autorzy to fajni, młodzi ludzie, którzy w łatwy i przystępny sposób przybliżają czytelnikom Camino de la Plata. Dużo ciekawych zdjęć i opisów zabytków, miast i miasteczek.

Książka opisuje piękno i trudy wyprawy Drogą -srebrnym szlakiem-Camino de La Plata. Nie jest to najbardziej popularna droga, ale za to najlepiej oddająca sedno pielgrzymowania. Wyprawa obfitowała w wiele wrażeń, spotkań i różnych niespodzianek. Podziwiam tych dwoje młodych ludzi za narzucone sobie tempo i siłę woli. Szatę graficzną wzbogacają przepiękne zdjęcia.
Mimo wszystko mało mi i czuję niedosyt.

Mimo...

Cudownie opisany świat młodych wędrowców w pielgrzymce swojego życia.
Dodatkowo szata graficzna i ciekawa narracja sprawiają, że książkę dosłownie się połyka. Jedna z lepszych książek podróżniczych, jakie mi było dane przeczytać.

Cudownie opisany świat młodych wędrowców w pielgrzymce swojego życia.

Jeśli ktoś czytał Sokolików to będzie książką zawiedziony.
Jeśli ktoś był na innym camino i się szykuje na via de la Plata ... to tez będzie książką zawiedziony.

Jeśli ktoś czytał Sokolików to będzie książką zawiedziony.

Na półkach: , , , , , ,

Jeżeli przeczytaliście już książkę Sokolików "Do Santiago", nie obawiajcie się, że będzie to zwykła powtórka z rozrywki. W "Camino de la Plata" jest wszystko to, czego brakowało w tamtej książce. Piechurzy przede wszystkim wybrali zupełnie inną trasę. Nie tą komercyjną, najbardziej popularną Camino Frances, lecz drogę ze słonecznej i gorącej Andaluzji, by przez północne mgliste chłodniejsze regiony dojść do tego wymarzonego miejsca, do Santiago de Compostella.

Autorzy Camino de la Plata postawili na podstawową wiedzę na temat samej trasy, jej celu, ale także rewelacyjnie oddają klimat i przedstawiają ciekawe zwyczaje hiszpańskie.Daria i Wojciech opisują jednak przede wszystkim swoje przygody na trasie, między słowami dając czytelnikom mniejsze czy większe rady. Barwnie opiszą nie tylko krajobrazy czy ciekawe miejsca, które warto zobaczyć, ale także mniej czy bardziej ciekawe spotkania na trasie.

W Camino de la Plata jest także miejsce na zadumę, rozpływanie się w błogich krajobrazach, a także wiele pozytywnych emocji. Camino de la Plata, obok relacji z codziennej wędrówki, jest także zbiorem kartek z pamiętnika. Daria ma dar do cudownych opisów, mocno pobudzających wyobraźnię. Wojciech potrafi – dla równowagi – niesamowicie snuć opowieści z życia peregrinos. Nieraz zakręci się łezka od tych zabawnych scenek i ciętego języka (choć to dotyczy także współautorki).

W publikacji Wydawnictwa WAM jest mnóstwo cudownych zdjęć. O tyle, o ile Sokolikowie postawili głównie na słowa, Daria Urban i Wojciech Kostyk pokazują, że równowaga w literaturze podróżniczej musi być. Zdjęć jest cała masa. Tych obrazujących życie pielgrzyma, ale także tych ukazujących piękno Hiszpanii.

Dają max, bo już sama przygoda, trud włożony w przejście szlaku, piękne wydanie i ciekawe zdjęcia. Nie jest to może literackie arcydzieło, ale pod każdym innym względem dla mnie tak.

• 2015
  • Camino
  • Podróże 🧭 Poznawanie świata
  • Podróżnicze
  • Reportarz

Dodaj cytat z książki Camino De La Plata. Z Sewilli Do Santiago Starożytnym Szlakiem