Twórcza kradzież. 10 przykazań kreatywności

Steal Like an Artist: 10 Things Nobody Told You About Being Creative
Sensus
2013-04-08
2013-04-08

pare oklepanych tekstow, duzo obrazkow, zero konkretow. szczerze to sie mocno rozczarowalam ta ksiazka bo na zagranicznych kanalach artystycznych mocno ja wychwalali.

Bardzo słaba. Spodziewałam się czegoś więcej. Widać że pisał to fiszkami- nic nie trzyma się kupy oprócz niektórych rad. Tak na prawdę wystarczy posłuchać jego wystąpienia na TED "Steal Like An Artist: Austin Kleon at TEDxKC"

Poradnik który nic mi nie doradził.

Poradnik który nic mi nie doradził.

Gdybym przeczytał ją w liceum lub na studiach, zupełnie zmieniłaby moje życie. Teraz zmienia je w nieco mniejszym zakresie, ale i tak jest dla mnie bezcenna. Po raz pierwszy ktoś wyjaśnił mi w tak genialnie prosty sposób procesy związane z kreatywnością, tak istotne przecież dla życia, działania, twórczości, miłości. Nie wiem tylko, czy polski przekład oddaje tę genialną prostotę, rytm i dowcip oryginału ( czytam książkę po angielsku),np. już sam polski tytuł słabo oddaje angielskie "Steal like an artist". Tak czy inaczej, przeczytaj koniecznie i kradnij jak prawdziwy artysta :)

Inspirujaca

Inspirujaca

Krótka i treściwa książka. Raczej przypomina zbiór myśli i sentencji niż zwartą treść, ale czyta się przyjemnie.

Szybko, łatwo i przyjemnie

Szybko, łatwo i przyjemnie

Mała i krótka "lekturka", którą przeczytałem dwukrotnie. Jest to poradnik, który dość przejrzyście przedstawia temat inspiracji, tworzenia i kreatywności. Można dzięki niemu dojrzeć niektóre aspekty od zupełnie innej strony i zrozumieć jak cały proces przebiega. Bardzo przyjemna książeczka w odbiorze, cytaty, obrazki, tytułowe "przykazania" dopełnione konkretnymi opisami. Bez zbędnej "gadaniny".

Wielkie osobistości takie jak:Picasso,Leonardo da Vinci czy też Darwin używali dziennika to zapisywania pomysłów.Dzięki temu byli w stanie stworzyć cudowne dzieła i teorie.Czasami warto wziąć przykład z twórców dzieł i prowadzić dziennik.
Jest to kolejną książkę,która niekoniecznie się czyta, a raczej wykorzystuje do zabawy :).Dziennik jest stworzony przez pisarza i artystę,który jest autorem zbioru "wierszy wykreślonych". Podobnie jak fashion notes jest to dziennik, przy którym mamy się dobrze bawić.Mając otwarty umysły jesteśmy w stanie ,stworzyć impulsy do kreatywnego tworzenia wspaniałych rzeczy.
W notatniku odnajdziemy wiele motywacyjnych cytatów i zadań.Wszystkie ćwiczenia są oparte w ten sposób, by odnaleźć sobie wiele inspiracji by zostań kreatywną osobą.Zasady korzystanie z dziennika jest banalnie proste. Wystarczą trzy kroki.Dziennik regularnie powinien być przez nas prowadzony, zabieramy go ze sobą wszędzie i powtarzamy pierwsze dwa punkty tak długo, aż dziennik zostanie wypełniony.Dziennik ma się stać częścią naszego życia.
Kradnij jak artysta to ciekawy kreatywny bodziec do tworzenia kreatywnych rzeczy, pobudzania emocji i myśli, które tkwią w nas .Czasami nie mamy na tyle odwagi i miejsca my ukazać swoją kreatywność a ten dziennik jest idealnym miejscem.Polecam serdecznie.

Wczesniej mialam kompleks, ze nie wymyslilam niczego od poczatu.
Po przeczytaniu tej ksiazki juz nie mam. Nikt nie wymysla czegos zaczynajac od zera.

Wczesniej mialam kompleks, ze nie wymyslilam niczego od poczatu.

• Rozwój osobisty
  • Rozwój