Twórcza kradzież. 10 przykazań kreatywności

Sensus
Steal Like an Artist: 10 Things Nobody Told You About Being Creative
poradniki
2013-04-08

Gdybym przeczytał ją w liceum lub na studiach, zupełnie zmieniłaby moje życie. Teraz zmienia je w nieco mniejszym zakresie, ale i tak jest dla mnie bezcenna. Po raz pierwszy ktoś wyjaśnił mi w tak genialnie prosty sposób procesy związane z kreatywnością, tak istotne przecież dla życia, działania, twórczości, miłości. Nie wiem tylko, czy polski przekład oddaje tę genialną...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Inspirujaca

Krótka i treściwa książka. Raczej przypomina zbiór myśli i sentencji niż zwartą treść, ale czyta się przyjemnie.

Szybko, łatwo i przyjemnie

Nic nowego, autor tej książeczki nie odkrył Ameryki. Ale napisane z pewną dozą humoru i dystansu do całego świata.

Mała i krótka "lekturka", którą przeczytałem dwukrotnie. Jest to poradnik, który dość przejrzyście przedstawia temat inspiracji, tworzenia i kreatywności. Można dzięki niemu dojrzeć niektóre aspekty od zupełnie innej strony i zrozumieć jak cały proces przebiega. Bardzo przyjemna książeczka w odbiorze, cytaty, obrazki, tytułowe "przykazania" dopełnione konkretnymi opisami....

Wielkie osobistości takie jak:Picasso,Leonardo da Vinci czy też Darwin używali dziennika to zapisywania pomysłów.Dzięki temu byli w stanie stworzyć cudowne dzieła i teorie.Czasami warto wziąć przykład z twórców dzieł i prowadzić dziennik.
Jest to kolejną książkę,która niekoniecznie się czyta, a raczej wykorzystuje do zabawy :).Dziennik jest stworzony przez pisarza i...

Wczesniej mialam kompleks, ze nie wymyslilam niczego od poczatu.
Po przeczytaniu tej ksiazki juz nie mam. Nikt nie wymysla czegos zaczynajac od zera.

Jestem muzykiem, komponuje, kradnę - teraz wiem jak.

Dobry zastrzyk motywacji.

Dyskusje