rozwińzwiń

Świat był mój

Okładka książki Świat był mój Roman Honet
Okładka książki Świat był mój
Roman Honet Wydawnictwo: Biuro Literackie poezja
60 str. 1 godz. 0 min.
Kategoria:
poezja
Wydawnictwo:
Biuro Literackie
Data wydania:
2014-04-28
Data 1. wyd. pol.:
2014-04-28
Liczba stron:
60
Czas czytania
1 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788363129675
Inne
Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Romantyczność 2022. Współczesne ballady i romanse inspirowane twórczością Adama Mickiewicza Kacper Bartczak, Miłosz Biedrzycki, Dariusz Bugalski, Helena Burdzińska, Aleksandra Byrska, Łukasz Cabajewski, Jacek Dehnel, Michał Domagalski, Janka Harasimowicz, Anouk Herman, Roman Honet, Kamila Janiak, Aleksandra Kasprzak, Bogusław Kierc, Katarzyna Klein, Adrian Korlacki, Jakub Kornhauser, Maria Krzywda, Jakub Kurzyński, Natalia Malek, Karol Maliszewski, Piotr Matywiecki, Joanna Mueller, Katarzyna Ożgo, Zofia Pacześna, Edward Pasewicz, Anna Podczaszy, Jakub Pszoniak, Natalia Roguz, Bianka Ronaldo, Joanna Roszak, Karolina Sałdecka, Piotr Śliwiński, Katarzyna Szaulińska, Daniel Tamkun, Maciej Topolski, Antonina Tosiek, Grzegorz Wróblewski
Ocena 7,5
Romantyczność ... Kacper Bartczak, Mi...
Okładka książki 30 poetek i poetów - 30 lat Serii Poetyckiej SLKKB Dariusz Adamowski, Rafał Baron, Mariusz Baryła, Krzysztof Bieleń, Wojciech Bonowicz, Monika Brągiel, Dariusz Bugalski, Tomasz Dalasiński, Dorota Filipczak, Justyna Fruzińska, Jacek Gutorow, Roman Honet, Sławomir Hornik, Igor Jarek, Radosław Kobierski, Sylwester Seweryn Kołodziejczyk, Dorota Korwin-Piotrowska, Norbert Kulesza, Rafał Muszer, Mariusz Partyka, Adam Pluszka, Teresa Radziewicz, Krzysztof Rejmer, Tomasz Różycki, Robert Rutkowski, Joanna Ślósarska, Ewa Świąc, Marcin Zegadło
Ocena 2,0
30 poetek i po... Dariusz Adamowski, ...
Okładka książki Znowu pragnę ciemnej miłości Justyna Bargielska, Miłosz Biedrzycki, Julia Fiedorczuk, Roman Honet, Genowefa Jakubowska-Fijałkowska, Joanna Lech, Jakobe Mansztajn, Joanna Oparek, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Marta Podgórnik, Jacek Podsiadło, Halina Poświatowska, Tadeusz Różewicz, Tomasz Różycki, Marcin Świetlicki, Anna Świrszczyńska, Rafał Wojaczek, Agnieszka Wolny-Hamkało
Ocena 5,6
Znowu pragnę c... Justyna Bargielska,...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
36 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
334
67

Na półkach:

Cykl nadrabiania zaległości (część kolejna):
"żal, może on" dużo lepszy; podjąłem 2 próby - obie nieskuteczne.
Najlepszy wiersz = pierwszy w książce :)
Okładka??? Houston, mamy problem?

Cykl nadrabiania zaległości (część kolejna):
"żal, może on" dużo lepszy; podjąłem 2 próby - obie nieskuteczne.
Najlepszy wiersz = pierwszy w książce :)
Okładka??? Houston, mamy problem?

Pokaż mimo to

avatar
868
329

Na półkach: ,

To pierwsza książka Honeta, którą przeczytałem. Autor był mi wprawdzie znany wcześniej, czytałem kilka utworów i zdawałem sobie sprawę, że to wpływowa to postać w polskiej poezji współczesnej, ale to by było na tyle. Po tej lekturze lepiej rozumiem dlaczego Honet to wpływowa we postać współczesnej polskiej poezji, a jego głos rozpoznaję teraz w coraz to nowych młodych poetach, których od czasu do czasu czytam, zresztą sam Honet występuje coraz częściej w roli mentora młodszych twórców.

Poezja ta, skupiona na introspekcji, jest mocno osobista, ale nie w sensie biograficznym, raczej w sensie emocjonalnym, zarazem refleksyjno-eligijna, a przy tym niezwykle śmiała w obrazowaniu i metaforyce. Honeta wpisuje się w nurt - nomen omen - ośmielonej wyobraźni (cokolwiek ma znaczyć to określenie autorstwa Mariana Stali),choć bywa dziś bywa zaliczany do nowych egzystencjalistów (cokolwiek ta równie pretensjonalna zbitka miałaby także znaczyć). Klasyfikacje i nazwy te są na moje ucho dość nietrafione, ale nie zamierzam silić się tu na analizy, tym bardziej że sprawiedliwość już jest Honetowi oddawana, a jego poezję z pewnością krają już dawno literaturoznawcze skalpele. Mi osobiście głos Honeta jawi się jako stop obrazu i uczucia w sposób niemal uniemożliwiający ich rozdzielenie. Banalne przedmioty, strzępy wspomnień, krajobrazy, przebłyski rozmów, miasta, światło, ból, ciało i rdza stają się tu jednością, a mimo bezpośredniego i poważnego tonu utwory te skutecznie wymyka się z pułapek banału i kiczu. I choć niekiedy męczyła mnie tu (programowa chyba) dziwaczność to ogólnie ujmując: szanuję. Za nieoczywiste piękno i to, jak czysto wybrzmiewa u Honeta miłość, tęsknota i ból: „w sprawie zapomnienia nic nie wiem. / moje ciało rzuca twój cień”.

To pierwsza książka Honeta, którą przeczytałem. Autor był mi wprawdzie znany wcześniej, czytałem kilka utworów i zdawałem sobie sprawę, że to wpływowa to postać w polskiej poezji współczesnej, ale to by było na tyle. Po tej lekturze lepiej rozumiem dlaczego Honet to wpływowa we postać współczesnej polskiej poezji, a jego głos rozpoznaję teraz w coraz to nowych młodych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1457
1431

Na półkach: ,

Wszystko by mi się podobało w tej poezji, gdybym nie czuła, że jest taka na siłę. No, poza wyjątkowo paskudną okładką może.
Jest współczesna, ale nie potrafię się przestawić na tę estetykę, ten styl, to rozumienie świata, to mi nie leży. Czytam i jestem od tego daleko, nie ma tu niczego, co by mną wstrząsnęło. Wiersze o niczym.

Wyzwanie czytelnicze LC lipiec 2022: Przeczytam cienką książkę (mającą maksimum 200 stron) (34)

Wszystko by mi się podobało w tej poezji, gdybym nie czuła, że jest taka na siłę. No, poza wyjątkowo paskudną okładką może.
Jest współczesna, ale nie potrafię się przestawić na tę estetykę, ten styl, to rozumienie świata, to mi nie leży. Czytam i jestem od tego daleko, nie ma tu niczego, co by mną wstrząsnęło. Wiersze o niczym.

Wyzwanie czytelnicze LC lipiec 2022:...

więcej Pokaż mimo to

avatar
51
21

Na półkach:

trupy bóg i rowery

trupy bóg i rowery

Pokaż mimo to

avatar
89
61

Na półkach:

Bardzo prawdziwa książka. Polecam.

Bardzo prawdziwa książka. Polecam.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    50
  • Chcę przeczytać
    20
  • Posiadam
    16
  • Poezja
    14
  • Ulubione
    3
  • Literatura polska
    3
  • 2018
    1
  • 2014
    1
  • Poezja
    1
  • 2016
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Świat był mój


Podobne książki

Przeczytaj także