Go global!

Okładka książki Go global! Krzysztof Rybiński
Okładka książki Go global!
Krzysztof Rybiński Wydawnictwo: Helion biznes, finanse
biznes, finanse
Go global! Wywiady z twórcami polskich firm, które zdobyły rynki międzynarodowe.
Helion
2014-01-01
2014-01-01

Ciekawa pozycja. Szczera na pewno. Dużo się można dowiedzieć, a obawiałem się że prezesi nie bedą chętni by dzielić się wiedzą

Świetna książka, jak ktoś ma szansę kupić używaną lub ebooka to warto.
Wywiady z twórcami firm z Polski, które osiągają sukces za granicami kraju.

Czyta się przyjemnie, bo książka jest napisana w formie wywiadów. Otwiera oczy na kilka spraw, a inne potwierdza. Jedna z ciekawszych biznesowych książek na polskim rynku.

Świetna książka, jak ktoś ma szansę kupić używaną lub ebooka to warto.
Wywiady z twórcami firm z Polski, które osiągają sukces za granicami kraju.

Bardzo dobra książka, z której można wyciągnąć wiele wartościowych wniosków. Profesor Rybińskie przeprowadził merytoryczne wywiady z 10 polskimi przedsiębiorcami, którzy podjęli się internacjonalizacji, próbując wyciągnąć od rozmówców jak najwięcej praktycznej wiedzy. Choć książka ma już kilka lat, to wywiady jeszcze nie zdezaktualizowały się, więc warto przeczytać. Będzie bardziej wartościowa dla osób, które posiadają już wiedzę na temat zarządzania, strategii rozwoju, strategii konkurencji czy strategicznych wariantów ekspansji.

Rewelacyjna książka. Powinna być lekturą w ostatniej klasie liceum jako bodziec do dalszego kierowania swoim życiem. Ciekawe przykłady wybitnych polskich przedsiębiorców, których firmy coś na świecie znaczą. Z drugiej strony smutny obraz przewijający się co jakiś czas, który dotyczy współpracy naukowej z uczelniami i braku wsparcia Państwa, które wystarczy gdyby nie przeszkadzało.

Solidna porcja informacji oraz doświadczeń, które z powodzeniem można przełożyć na własne podwórko. Ciekawe historie, nie tylko w zakresie pułapek "wyjścia na świat". To także okazja do zapoznania się z zapleczem oraz realiami różnych branż: od finansów, przez modę sieciową, na sektorze publicznym kończąc.

Jak to zwykle bywa (z racji towarzystwa),miewa dziwne momenty. Do takich zaliczam wniosek autora, wyartykułowany we wstępie na podstawie przeprowadzonych rozmów: umiar, skromność, pokora łączą wszystkich rozmówców. Byłem wówczas świeżo po oglądnięciu zdjęć z budującego się wówczas Pałacu Leszka Czarneckiego. Tak, zdecydowanie - pozostać skromnym, mimo sukcesu, jest rzeczą istotną...

Jak to zwykle bywa (z racji towarzystwa),miewa dziwne momenty. Do...

Wywiady z ciekawymi postaciami bronią się same. Niemniej sposób ich przeprowadzenia jest dosyć przewidywalny i czasami irytujący.
Pod względem edycyjnym niestety książka też pozostawia wiele do życzenia,przykładowo nie ma notek o poszczególnych osobach (co byłoby wysoce wskazane)
Polecam aczkolwiek jestem trochę rozczarowany, biorąc pod uwagę również nietuzinkową postać autora.

W Polakach tkwi potencjał – to pierwsza myśl jaka przychodzi po przeczytaniu Go Global. Nie trzeba mieć pieniędzy ani władzy, aby osiągnąć międzynarodowy sukces. Udowadnia to Krzysztof Rybiński, badacz innowacyjności i ekonomista, dzięki któremu Polska zarobiła miliard dolarów w ciągu dwóch lat. Twórca w ramach książki przeprowadził wywiady z właścicielami Polskich firm, które odniosły globalny sukces. Jedenaście osób ciekawie przedstawiło historie swoich wzlotów i upadków w drodze na szczyt.

Początkowo sceptycznie podeszłam do tego rodzaju lektury. Sięgając po książkę nie sądziłam, że znajdę w niej coś dla siebie. Kolejne nudne wywiady, snobistyczne środowisko, no i czy w Polsce można odnieść sukces? Szybko się przekonałam, że publikacja mimo, iż stworzona przez profesora, byłego wiceprezesa NBP została napisana w sposób lekki i przystępny. W lekturę wprowadza nas Leszek Czarnecki twórca Getin Holdingu, który od podstaw zbudował sieć finansową, aktualnie znajdującą się na giełdzie. Kolejno poznajemy opowieści o powstaniu paczkomatów, popularnym soku Kubusiu, a kończymy na historii z kosmosem w tle. Wyszło, że 11 wywiadów przeczytałam z zapartym tchem. W subtelny sposób książka wkradła się do mojej podświadomości powodując, że chciałam czytać więcej i poprzeć informacje w niej zawarte w innych źródłach. O przedstawionych tu firmach było już słychać w mediach. Często wypowiadano się w negatywny sposób, ale jaka jest ta druga strona medalu? Odpowiedź na to pytanie znajdujemy w każdej z rozmów.

Pełna recenzja na:

Świetna książka. Treściwa i inspirująca. Krzysztof Rybiński bardzo umiejętnie prowadzi wywiady dzięki czemu dostajemy dużo cennej wiedzy i ciekawie się czyta. Prowadzący nawiązuje podczas rozmów do wywiadów z innymi osobami. Część pytań jest wybrana pod konkretnego rozmówcę, a część się powtarza.
Polecam wszystkim fanom poznawania modeli biznesowych firm.

Polecam wszystkim fanom poznawania modeli biznesowych firm.

• Ekonomia
  • 2015
  • Mój
  • Biznes, finanse, ekonomia
  • Nikoma

Dodaj cytat z książki Go global!