Obsydianowy motyl

Okładka książki Obsydianowy motyl Laurell K. Hamilton
Okładka książki Obsydianowy motyl
Laurell K. Hamilton Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Anita Blake (tom 9) fantasy, science fiction
Anita Blake (tom 9)
Obsidian Butterfly
Zysk i S-ka
2014-06-16
2014-06-16
2002-09-01
Robert P. Lipski
wampiry wilkołaki nekromancja

Ta książka jest czymś do czego naprawdę chce się wracać za każdym razem gdy przejedziesz dłonią po jej okładce
Każda książka z tej serii pozostawia w czytelniku pewien niedosyt dzięki którym z prawdziwą ekscytacją oczekujesz kolejnej części
Powiedzenie o tej książce że jest dobra , byłoby dla niej obrazą gdyż według mnie to określenie jest dla niej niewystarczające,
z tego właśnie powodu polecam wam ją z całego serca

z tego...

Ta historia jest trochę inna niż pozostałe, ponieważ akcja toczy się z dala od Richarda i Jean-Claude'a. Bliżej poznajemy Edwarda. Mimo to ciężko mi było przebrnąć przez cały tom. Mam wrażenie, że za dużo było dłużyzn i gadania na siłę. Historia ciekawa, ale musiałam omijać przedłużające się opisy.

Pomimo, że książka często była "nie po mojej myśli" to czytało się ją przyjemnie i bardzo szybko. Pomimo ponad tych dziewięciuset stron książka ma utrzymane równe tempo i nie ma efektu odstraszenia po kilkudziesięciu stronach. Nie jest to pierwsza z serii książek o Anicie Blake, ale można ją czytać jako samodzielną pozycję i ta pozycja zachęciła mnie żeby w niedalekiej przyszłości sięgnąć po pierwsze książki z serii tego autora.

Trochę bardziej rozwlekła część. W tych, w których pojawia się Richard i Jean-Claude pomiędzy krwawymi mordami jest dużo napięcia pomiędzy naszą trójką bohaterów.
Więc zawsze coś się dzieje.
W przypadku tej części owszem, są brutalne morderstwa i jak zwykle Anita próbuje odgrywać "rękę sprawiedliwości", ale dużo jest wtrąceń z życia Edwarda, któremu nasza Egzekutorka pomaga.
W Nowym Meksyku dochodzi do serii okrutnych zbrodni i okaleczeń. Anicie przyjdzie się zmierzyć z lokalną Mistrzynią Miasta oraz z czymś dużo potężniejszym.
Na tyle, że nawet nieustraszona pogromczyni Wampirów nie będzie wiedziała, czy wyjdzie z życiem z tego pojedynku.
Polecam.

Więc zawsze coś się dzieje.

Miałam dość długą przerwę od ostatniego spotkania z Anitą Blake, więc może dlatego jestem tak zachwycona tą powieścią. A może to, że równorzędnym bohaterem w tym tomie jest Edward, niezwykle niebezpieczny i pełen tajemnic... i niespodzianek. Anita pomaga Tedowi, a on jest zupełnie inny niż się spodziewałam.
Bardzo brutalna i krwawa opowieść, prawdziwy horror. Anita znowu czegoś dowiaduję się o sobie...
Moim zdaniem, jedna z najlepszych w serii:)

Bardzo brutalna i krwawa opowieść, prawdziwy horror. Anita znowu...

Jedna z tych części, gdzie od razy wiedziałam, że to jest to.

Zawsze mam wrażenie, że kiedy pojawia się Edward to nie może być nudno. I tym razem nie zawiódł. Od samego początku nie ma zbędnego "mulenia", a akcja szybko się rozkręca. Anita wraz z "Tedem" oraz jego współpracownikami próbują rozwiązać sprawę morderstw. Klimatu dodają azteckie zagwozdki i bożkowie. Dla mnie największym szokiem było zakończenie i nowy adorator Anity.

Największy minus pojawia się co kolejny tom. Są to rosnące moce nekromantki. Mam wrażenie, że cała ta przesada zaczyna się od "Drugiej pełni" i trwa wciąż. Duży plus natomiast za małe, a praktycznie żadne zagwozdki miłosne. Richard i Jean-Cloude pojawiają się tylko przelotnie, a cała książka jest przedewszystkim poświęcona akcji.

Przykra jest tak mała ilość stron. Tom mogę zaliczyć do tych, przy których hamowałam się, aby nie przeczytać od razu.

Jedna z tych części, gdzie od razy wiedziałam, że to jest to.

Więcej niż horror. Wreszcie napis na okładce ma odzwierciedlenie w treści. Nie jestem specjalne miękka ale to co spotkało Anitę i jej ekipę w rej części jest naprawdę mocne. To już kolejny tom przygód Egzekutorki ale tym razem to co ją spotyka nie ma nic wspólnego ani z wampirem ani z wilkołakiem. Tym razem Anita działa razem z Edwardem samą Śmiercią albo Grabarzem (jak się na koniec dowiadujemy). W Nowym Meksyku dochodzi do serii brutalnych zabójstw i nekromantkama pomóc rozwiązać sprawę i zabić to, co przeraża samą Śmierć. Tylko będąc ludzką sługą wampira i lupą przywódcy stada wilkołaków i zwiazana z tym polityka bardzo utrudnia jej zadanie. Przy okazji ma okazję spotkać azteckich bogów a przynajmniej stwory, które się za nich uważają, poznać kilku współpracowników Edwarda oraz poznać jedo alter ego. Autorka serwuje nam spoto brutalnej siły ale nie tylko poziom okropieństwa i okrucieństwa sięga zenitu. I działania potworów wcale nie są tutaj najgorsze. Większymi potworami okazują się zwykli śmiertelnicy. Polecam miłośnikom serii ale też wszystkim, którzy nie boją się spotkać prawdziwe monstra.

Jeżeli ktoś jest zmęczony romansami Anity, ale nie jej przygodami to to jest tom dla niego. Zagadka kryminalna, krwawa, brutalna i paranormalna. Edward zwany Śmiercią prosi o przysługę i pomoc, a animatorka musi mu pomóc, bo ma dług honorowy do spłacenia. Jest niebezpieczeństwo, jest wartka akcja i dużo nowych potworów. To taki miluteńki tomik bez rozterek sercowych i zombiaków, ale czyta się samo - z uśmiechem, biciem serca i ciekawością, co tam będzie na następnej stronie. Anita w świecie najemników, płatnych zabójców, handlarzy antykami i w domu Edwarda jest warta, aby to przeczytać

Książka, na którą czekali wszyscy - czyli Edward jako główna postać!

Wspaniałe jest to, że w końcu poznajemy miejsce zamieszkania i życie osobiste najbardziej tajemniczej osoby w całej serii. Nie tylko my jesteśmy podekscytowani tym wydarzeniem. Anita jest w 7 niebie.

Na miejscu czeka ją niespodzianka - okazuje się, że Edward jest zaręczony z normalną kobietą. Anita spodziewała się wszystkiego, ale nie tego. Najgorsze jest to, że dowiaduje się, że Edward potrzebuje ja do rozwiązania śledztwa, które jest zagadką dla wszystkich, nawet i dla sekretnego zabójcy. Robota wydawałaby się do wykonania, gdyby nie to, że Edward - osoba nieustraszona, nie znająca takiego uczucia jak strach - okazuje się być zaniepokojona, wręcz przestraszona stworzeniem, które dokonuje tych makabrycznych zbrodni.

Książka, na którą czekali wszyscy - czyli Edward jako główna postać!

Moja ulubiona seria horrorów przygodowych! Polecam wszystkie z tej serii! Ja je uwielbiam!

• Anita Blake
  • Wampiry