Czas zatrzymuje sie dla umarlych

Okładka książki Czas zatrzymuje sie dla umarlych Artur Morena
Okładka książki Czas zatrzymuje sie dla umarlych
Artur Morena Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Seria: Klub Srebrnego Klucza kryminał, sensacja, thriller
Klub Srebrnego Klucza
Wydawnictwo Iskry
1980-01-01
1980-01-01
832070135X

Zadziwiająco dobry kryminał, swoją drogą w czasach świetności wyróżniony nawet w konkursie wydawnictwa Iskry. Akcja wartko się toczy, macki sprawy kryminalnej okazują się sięgać coraz dalej, a sytuacja rozwija się z każdym rozdziałem. Naprawdę godne polecenia.

Dość nietypowa książka, jak na kryminał. Na początku zirytowała mnie ta konstrukcja, gdzie całość zaczyna się jakby od zakończenia. Bo w końcu nie o to chodzi w kryminałach żeby od początku wiedzieć kto zabił. Tą książkę czyta się w zasadzie tylko po to żeby dowiedzieć się po co zabił. Ale i to ma swój urok, bo o ile na początku działanie głównego bohatera oceniałam raczej negatywnie, o tyle pod koniec... Takiego pomysłu na konstrukcję opowieści nie polecałabym do częstego wykorzystywania, ale jako jednostkowy przypadek sprawdza się.

Bardzo dobrze napisana książka, trzyma w napięciu, a zakończenie ścina z nóg.

Bardzo dobrze napisana książka, trzyma w napięciu, a zakończenie ścina z nóg.

,,Czas zatrzymuje sie dla umarlych,, Artura Moreny, to dobry kryminal w wydaniu polskiego autora. Ciekawy watek, dobre dialogi i proste nieskomplikowane postacie. Czyta sie szybko i przyjemnie. Szybkie tempo akcji i szalone poscigi za podejrzanymi, to z pewnoscia wielki plus dla ksiazki. Zaskakujacy koniec i nieprzewidziany podejrzany bedacy morderca, to kolejny powod dla, ktorego warto siegnac po ta niepozorna ksiazeczke. Poniewaz nie bylo jej w bazie ksiazek naszego portalu wpisalam ja sama, aby kazdy czytelnik mogl ja znalezc i siegnac po ta ksiazke, gdyz jest to stare wydanie. Ksiazka, ktora posiadam pochodzi z ksiagozbioru mojego dziadka. Polecam, warto przeczytac.

• Beletrystyka: Horror/Kryminał/Thriller/Sensacja
  • Literatura kryminalna i detektywistyczna, grozy, sensacyjna i przygodowa
  • Sprzedam
  • 2015
  • ZyARCHIWIZOWANE: Wyzwanie 100 książek w 2018
  • Kryminały z PRL
  • Kryminały PRL

Dodaj cytat z książki Czas zatrzymuje sie dla umarlych