Na marginesach życia

9788363919108
Nakom
literatura piękna
9788363919108

Okładka książki Zaułki zbrodni Joanna Marat, Marta Jankowska, Adrianna Michalewska, Michał Zieliński, Anula Trojanowska, Piotr Matysiak, Marek Kozłowski, Katarzyna Ferenc
6,0
Zaułki zbrodni Joanna Marat, Marta...

Dawno już żadna książka nie wywarła na mnie takiego wrażenia! ŚWIETNA!!! Autor dosadnie opisuje otaczającą nas rzeczywistość, z która on ma codziennie do czynienia w swoim zawodzie. Pojawiające się wulgaryzmy w moim przypadku zupełnie mi nie przeszkadzały, a nawet odwrotnie sprawiły, że te bądź, co bądź smutne historie czytało się przyjemnie. Polecam każdemu!

Ważna książka, wstrząsająca, prawdziwa. Autor, kurator sądowy, postanowił opisać nie tylko swoją pracę ale przede wszystkim swoich podopiecznych- patoli jak ich nazywa. Niestety, trudno się z nim nie zgodzić czytając o tym ,z czym na co dzień zdecydowana większość nas nie ma do czynienia, a prawie tyle samo nie ma świadomości o tym ,że taki świat istnieje,że ogromny aparat...

1/5 treści to wulgaryzmy, ale to środek wyrazu zważywszy na tematykę.Mnie osobiście nie przeszkadzało.Generalnie książka wciągająca.

Świetna książka. Słyszałem o blogu, postanowiłem zdobyć książkę (mieszkam na drugim końcu świata) ponieważ papierowe wydanie przyjemniej mi się czyta. Nie zawiodłem się - pomimo, że historie opisane w tej książce szokują, to czyta się je lekko i szybko, za sprawą prostego języka i bardzo rzeczowych opisów autora. Gdyby autor napisał część drugą, z chęcią bym ją przeczytał

Brudna, mięsista, ale PRAWDZIWA...

Autora uwielbiam. Książka o życiu , szczera do bólu . Tematyka dla wielu ludzi szokująca.

Tylko dzieci szkoda.

Chętnie wymienię się opiniami o książce z innymi czytelnikami e-booków.

Ciężko napisać opinię o książce, która zawiera w sobie tyle ciężkich rzeczy z którymi musi borykać się kurator sądowy. Po prostu momentami ciężko uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się gdzieś obok nas.

Wybitna.Jedyna w swoim rodzaju.Jest wstrząsającym świadectwem ludzkiej ślepoty na los bliźniego.Społeczeństwo przyzwala, po cichu, na istnienie tak zdegenerowanych jednostek,z którymi Autor spotyka się każdego dnia i którym stara się w miarę swoich kuratorskich możliwości pomóc. Uprzedzam,że opisane historie są wstrząsające,obrzydliwe i okropne.I najgorsze,że to dzieje się...

Czasem do naszych mieszkań pukają kuratorzy sądowi - zawodowi lub społeczni. Pytają o naszych sąsiadów, znajomych, o rodziny, w których coś złego się dzieje. Nie mając pojęcia o ich pracy nie zawsze chcemy udzielić jakiejkolwiek informacji, bo "nie chce się mieszać", bo "ja nic nie wiem" itd., itp.
A czy wiemy na czym polega ich praca, czemu ona służy?
Ta książka, to...

Dyskusje

• Literatura faktu
  • 2014
  • Literatura polska
  • Chcę w prezencie
  • Reportaż
  • 2015

Dodaj cytat z książki Na marginesach życia