Życie – Tytuł tymczasowy

Holokaust Żydzi wspomnienia
biografia, autobiografia, pamiętnik
Holokaust Żydzi wspomnienia

www.bookpani.blogspot.ch

Najplastyczniejszym opisem chleba jest opis głodu – pisał Tadeusz Różewicz. Po przeczytaniu książki Irit Amiel „Życie. Tytuł tymczasowy” śmiało mogę powiedzieć, że najplastyczniejszym opisem życia jest śmierć.

Irit Amiel opowiadała nam już historię Zagłady, ocalenia i osmalenia w swojej poezji i swoich opowiadaniach, tym razem jednak idzie o krok...

Książka, która zajmuje bardzo ważne miejsce w mojej bibliotece. Autorka pochodzi z mojego rodzinnego miasta, pisze o rzeczach, które wciąż zajmują mój umysł. Miałam, nieskrywaną przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z drogą Irit i otrzymać autograf na owej książce od autorki.

• W domowej bibliotece
  • Biograficzne