Dziennik czasu okupacji

Raja Shehadeh literatura faktu 364 str.
Occupation Diaries
Anna Sak
Karakter
literatura faktu
Palestyna Izrael niewola okupacja mur Ziemia Święta dziennik konflikt izraelsko-palestyński

Occupation Diaries
Anna Sak
Karakter
literatura faktu

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Nauczyłem się zawsze zakładać najgorszy scenariusz

3 Link do recenzji

Książka, która może wywołać wściekłość lub załamanie. Znany palestyński pisarz opisuje codzienne problemy Palestyńczyków żyjących pod płaszczem izraelskiej dominacji (okupacji?). Jest to opowieść o rozrastających się osiedlach na Zachodnim Brzegu i kurczących się obszarach swobody Arabów, poprzez stawianie przeszkód biurokratycznych i kolejne ograniczające ich życie ustawy....

Jednym tchem przeczytałam...Po prostu warto.Konflikt palestyńsko-izraelski...jak widać nie do zażegnania.Niestety.Zawsze po przeczytaniu podobnych pozycji cieszę się,że żyję w wolnym kraju.Polecam.

Uwielbiam książki napisane przez Raje Shehadeha, czuję z nim jakieś pokrewieństwo dusz. Nie będę więc obiektywna. Dla mnie rewelacyjny dziennik.

w dziennikach i pamietnikach lubie to cudne i złudne poczucie bliskosci z autorem który badz co badz wpuszcza cie do swojego domu i zycia. swietna ksiazka, zwłaszcza dla kogos zupełnie zielonego jesli chodzi o historie i współczesc tamtejszego konfliktu

„Dziennik czasu okupacji” był dla mnie podwójną niespodzianką. Po pierwsze, trafił do mnie zupełnie nieoczekiwanie; po drugie, mimo głębokiej niechęci do polityki i bardzo powierzchownej wiedzy o Palestynie, wciągnął mnie bez reszty. A to stąd, że Raja Shehadeh odkrywa przed czytelnikiem rzeczywistość wykraczającą poza zwyczajowe migawki z mediów, takie jak kolejki w...

• 2014
  • 2018