Saga rodu Porsche

Okładka książki Saga rodu Porsche Thomas Ammann, Stefan Aust
Okładka książki Saga rodu Porsche
Thomas AmmannStefan Aust Wydawnictwo: Sonia Draga biografia, autobiografia, pamiętnik
Die Porsche Saga - Eine Familiengeschichte Des Automobils
Sonia Draga
2014-02-19
2014-02-19
Małgorzata Huber
literatura niemiecka

Okładka książki Xi Jinping. Najpotężniejszy człowiek świata i jego imperium Stefan Aust, Adrian Geiges
Xi Jinping. Na... Stefan Aust, Adrian...

Porsche i cała reszta niemieckiej motoryzacji

▪️Tytuł: Saga rodu Porsche
▪️Autor: Thomas Ammann, Stefan Aust
▪️Wydawnictwo: Sonia Draga / Post factum @postfactumsd @wydawnictwosoniadraga
▪️Premiera: 20.09.2023 r.
Współpraca reklamowa @wydawnictwosoniadraga
▪️▪️▪️

Czy są z nami fani motoryzacji? 🤔 Jeżeli tak to pochwalcie się jaka jest Wasz ulubiona marka samochodu? 😁 My zaliczamy się raczej do grupy motoryzacyjnych laików niż znawców i fanatyków jednakże ze względu na zamiłowanie do oglądania wyścigów Formuły 1 postanowiłyśmy sięgnąć po powyższą lekturę aby poszerzyć nieco swoją nikłą wiedzę 😁 czy ostatecznie jesteśmy zadowolone? Jak najbardziej! 💛

"Saga rodu Porsche" to pięknie wydana książka, którą odebrałyśmy jako dokument skupiający najważniejsze fakty i przedstawiający Wam historię połączenia się dwóch firm: Volkswagena oraz Porshe a także dwóch gałęzi rodu, Porshe i Piëch, które w efekcie stały się jedną z najpotężniejszych światowych dynastii przedsiębiorców.

Zawiera w sobie szeroko rozwinięty opis historii a także wiele ciekawostek. Niech jednak informacja o historii Was nie zrazi gdyż co ciekawe autorzy przedstawili ją tak, że wręcz wciąga czytelnika i co więcej zachęca do czytania a nie zraża jak mogłoby się wydawać. Przed przeczytaniem tego tytułu nie miałyśmy nawet pojęcia m.in o tym, że Hitler miał niesamowicie duży wpływ na rozwój motoryzacji.

Mówiąc o tej książce koniecznie należy wspomnieć też o tym, że nie znajdziecie tutaj "suchego" tekstu. Będą także zdjęcia z dawnych lat pozwalając lepiej wczuć się w klimat książki. Wszystko to zapakowane w twardą oprawę, w bardzo miłą oprawę ze świetnie wyglądającą okładką. Wg. nas zdecydowanie warto przeczytać! 😍 My jesteśmy bardzo zadowolone z lektury i za egzemplarz bardzo dziękujemy @wydawnictwosoniadraga 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: Saga rodu Porsche
▪️Autor: Thomas Ammann, Stefan Aust
▪️Wydawnictwo: Sonia Draga / Post factum @postfactumsd @wydawnictwosoniadraga
▪️Premiera: 20.09.2023 r.
Współpraca reklamowa @wydawnictwosoniadraga
▪️▪️▪️

Trochę taka laurka dla firmy, trochę dużo gadania o polityce firmy.

Trochę taka laurka dla firmy, trochę dużo gadania o polityce firmy.

wlasciwie ciezko to nazwac saga. ksiazka w dobrych 60% skupia sie na zalozycielu koncerny porshe, czyli ferdynadzie, poznacie tutaj spora czesc historii, lacznie z ta trudna, nazistowska, co jest calkiem spoko, ze autorzy nie starali sie jej przmilczec, niestety jesli szukacie czegos bardziej wspolczesnego, tym gorzej dla was, im blizej czasow wspolczesnych (powiedzmy lata 90+),tym mniej informacji znajdziecie w ksiazce. calosciowo jednak oceniajac, nie uwazam ze czas poswiecony na czytanie byl czasem straconym. jesli jestes fanem motoryzacji, raczej niewiele cie tutaj zaskoczy, jesli jestes (tak jak ja) laikiem, troche ciekawostek mozesz wyrwac

Zamówiłem tą książkę bezpośrednio z księgarni wydawniczej Sonia Draga i spodziewałem się że będzie mi przysłana w nowym i zadbanym stanie. Niestety po rozpakowaniu książki okazało się co innego. Książka została przysłana całkowicie obpalcowana, w niektórych miejscach widoczne ciemne ślady zabrudzeń, podczas leżenia książki na płasko strony widać lekko wygięte zamiast proste (tak jak by ktoś z 1000 razy ją przeglądał),z tyły książki opis z góry na dół po obu stronach brzegów widać napisy wyblakłe a po środku poprawnie w białym kolorze. Dodatkowo w prawym rogu przedniej okładni książki widać odciśnięte wgłębienie (tak jak by ktoś nożyczkami próbował odciąć, natomiast z tyłu książki widnieje niewielkie lecz wyraźne wklęsłe wgłębienie z naderwaniem.
Przestrzegam wszystkich przed tą księgarnią wydawniczą i zamawianiem u nich książek, tym bardziej że nie dbają o ich stan oraz nie przywiązują do tego wagi.

Sięgnęłam po tę książkę przypadkowo. Podebrałam ją z półki męża-germanofila.
Nie znam się na motoryzacji, samochody dzielę na bezpieczne i niebezpieczne, marki, a tym bardziej kolory, nie mają dla mnie większego znaczenia, chociaż mój mąż twierdzi, że jestem miłośniczką francuskich linii (w chwili słabości poddałam się jakiemuś durnowatemu testowi, który wykazał taki właśnie wynik). Może to i racja, biorąc pod uwagę, że od dzieciństwa jestem frankofilką:)

Książkę o familii Persche potratowałam jako sagę, historię rodziny, która zbiła fortunę, ale uwikłała się też w wiry historii, z hitleryzmem na czele.

Nieco nudziły mnie fragmenty poświęcone różnym finansowym manewrom, próbom ratowana firmy, związkom z Volkswagenem... Z drugiej strony jednak jestem pełna podziwu dla niemieckiej polityki, która potrafi wspierać rodzime firmy w trudnych dla nich chwilach.
W tej kwestii moglibyśmy, a nawet powinniśmy uczyć się od zachodnich sąsiadów, ale na pewno w czasach tzw. "dobrej zmiany" nam to nie grozi:)
A poważnie mówiąc - wielka, naprawdę wielka szkoda!

Sięgnęłam po tę książkę przypadkowo. Podebrałam ją z półki męża-germanofila.

Książka dostaje dwie gwiazdki, gdyż wydanie jest cudowne, ale treść, to komercyjne dno. To nie jest książka o Porsche ale chamska reklama, która jest sprzedawana w postaci książki. Wyobraźcie sobie, że czytacie 400 stronicową reklamę i będziecie mieli zbliżony obraz o czym jest książka. Dobrze, że książka kosztowała 12 zł. To ją sobie odsprzedam. Andrea Hillot napisał książkę Garbus i tą polecam z całego serca.

Na początku nuda. Trochę ciekawiej o czasach przed-, wojennych i po-. Potem znowu nuda, pokłady nudy. Dla fana motoryzacji być może bedzie ciekawiej. Źle napisana. Może to kwestia tłumacza na polski, bo stylem przypomina raczej artykuł do Focusa niż samodzielną całkiem grubą książkę. Raczej dla Niemców dumnych z osiągnięć swojej motoryzacji niż dla zwykłego kierowcy zajeżdżonego golfa sprowadzonego przez mieszkańca kraju zza Odry (z punktu widzenia autora książki, rzecz jasna). Strata czasu.

"Historia bez przymiotników"- taki przedmiot wykładów proponuję, od liceum po studia wyższe.
Ta opowieść to także historia kapitalizmu w pigu(le)[sic}łce, opowieść jak w wolnym państwie powstawała rodzinna fortuna. Jedno zdanie, z pamięci, więc może niedokładnie, zacytuję:"pierwsze pokolenie buduje, drugie stara się utrzymać, trzecie traci. Ja jestem trzecim pokoleniem i zrobię wszystko, żeby "nie stracić". Tak mówi aktualnie panujący przedstawiciel rodu Porsche.
Na koniec: od początku. kiedy zobaczyłem okładkę książki a na niej TEN znaczek, nie miałem wyboru. Musiałem przeczytać. Do czego namawiam.
Porsche to Porsche.

Jestem facetem. Tej książki nie mogłem nie przeczytać. Jak to facet. Nie zawiodłem się. Dobrze napisany , kolejny w mojej kolekcji, reportaż historyczny. Dobrze napisany znaczy, że rzetelny. Nie pomija niczego, stroni od ocen. Zdaję sobie sprawę, że cześć tej sagi, przypadająca na okres nazizmu w Niemczech, opisana bez przymiotników może razić, niektórych. Mnie nie razi....

Dla miłośników motoryzacji. Ale rownież dla osób które interesują się historia. Niebywałe jaki wpływ miał Hitler na motoryzację.

Bardzo ciekawa książka, opisująca rodziny Porsche i Piech, oraz wiele interesujących osób wokół nich. Czytało się przyjemnie. Najbardziej zapadający w pamięć wątek i postać: "Dusiciel z Rüsselsheim".
Polecam.

Polecam.