Pałac Pamięci

poradniki
WikiBooks
2010-01-01
2010-01-01
pamięć pałac pamięci mnemonika techniki mnemiczne

Pierwsze kroki z mnemotechniką????Przeczytaj bo Warto

Pierwsze kroki z mnemotechniką????Przeczytaj bo Warto

Tytuł kuszący ale o PP od strony 39 do 40..Mimo wszystko książkę polecam i oceniam wysoko bo dużo się można nauczyć a techniki tam podane zastosować w pałacu.

Bardzo dobre kompendium mnemotechnik. Nie będąc "świeżakiem" w temacie technik zapamiętywania dowiedziałem się z niej kilku ciekawych rzeczy, a niektóre sobie przypomniałem i utrwaliłem. Książka oczywiście nie wyczerpuje tematu. Jest dość krótka, dlatego początkowo myślałem, że będzie traktować tylko o tytułowym pałacu pamięci.

Autor przedstawia wiele, bardzo różnych technik. Udało mu się upchnąć ich tutaj naprawdę dużo. Jednak królem tej książki jest zdecydowanie Główny System Pamięciowy. Sądziłem, że dobrze znam tę technikę, a mimo to pan Galos nauczył mnie jak zwiększyć jej osiągi.
Opis pałacu pamięci znajdziemy dopiero na końcu książki. Jest on stosunkowo krótki, ale daje jako taki zarys czym ten pałac jest i jak powinien wyglądać.

Jeżeli nie masz najmniejszego pojęcia o technikach zapamiętywania, to ta pozycja będzie dla ciebie dobrym wstępem do poznawania możliwości twojego umysłu. Jeżeli już trochę siedzisz w tej tematyce, to też nie przechodź obojętnie, możesz się z niej wiele dowiedzieć.

Polecam

Autor przedstawia wiele, bardzo różnych...

W zasadzie nie mam zastrzeżeń do tej książki, porządnie napisana, wiedza sprawdzona, nie ma żadnych nonsensów, więc śmiało mogę książkę polecić :)

Jeżeli ktoś chciałby wymienić się doświadczeniem i opinią dotyczącą pałacu pamięci i ogólnego rozwoju pamięci, albo dokształcić się w tym zakresie to bardzo serdzecznie zapraszam na mojego bloga :)

Książka o mnemotechnikach i technikach pamięciowych, jakich wiele. Oprócz samych opisów technik zawiera też barwne, beletrystyczne opisy pałacu pamięci, co szczególnie ją wyróżnia. Jedną z największych jej zalet jest cena, można pobrać ją bezpłatnie z WikiBooks.

• 2015
  • Chcę przeczytać: rozwojowe.
  • Rozwojowe
  • 365