The Girl Next Door

2009-08-24
2009-08-24

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Lekka powieść na spokojny wieczór pod kocykiem.

Lekka powieść na spokojny wieczór pod kocykiem.

3/2018

Kiedys czytywałam obyczajówki namiętnie, aktualnie nie jest to mój literacki target. Jednak od czasu do czasu człowiek potrzebuje wytchnienia od śledztw, morderstw, autopsji, złok, krwi etc.
Z tego wlasnie powodu sięgnełam po zakupioną już dośc dawno i kurzącą się na półce książkę.
Czy po lekturze uważam, że byl to czas stracony? Absolutnie nie! O dziwo wciągnela mnie fabuła, byłam ciekawa co będzie dalej, zarwałam noc. ;)
Uwielbiam i ksiązkę i filmy i serial "Seks w wielkim mieście" oraz "Przyjaciele". Tutaj znajdziemy właśnie tamten klimat Nowego Jorku. Oczywiście jest mniej - dużo mniej - seksu, ale jest za to dużo Nowego Jorku.
To fascynujące jak w jednym budynku może się znaleźc tyle ciekawych historii.
Mężczyzna zwłaszcza lubiący mocniejsze ksiązki - thrillery, kryminały, sensację - raczej się zanudzi, ale kobietom lubiącym znane światu z ekranów perypetie nowojorskich przyjaciół/łek polecam.
Fabula ciekawa, wciągająca, spójna, poruszone są powazne problemy - niepłodnośc, samotnośc, smierc, rozpadajace się małżenstwa.
Naprawdę lekko się czyta i przyjemnie spędza z "Dziewczyną z sąsiedztwa" czas.

3/2018

Ta książka sprawie, że zechcesz się przespacerować po nowojorskim Central Parku. A przy okazji zajrzeć do kamienicy nieopodal, zamieszkiwanej przez grupę ludzi, których poznasz podczas czytania. Nie wszystkich zastaniesz. Niektórzy wyjechali, inni zmarli, inni pewnie się przeprowadzą. Ale ich historie, opowiedziane na wielu stronach, sprawiają, że te postacie, choć oczywiście fikcyjne, stają się czytelnikowi coraz bliższe w miarę rozwoju wydarzeń. Nie wszystkie zakończenia są szczęśliwe. I nie wszystko uda się naprawić, mimo najlepszych chęci.
To książka o miłości - ale nie tylko tej pomiędzy mężczyzną i kobietą. Są też dzieci, jest para gejów, są nianie, które znają rodziny od lat, są przyjaciółki. To dość nieskomplikowana powieść, ale też nie banalna. Napisana w taki sposób, żeby można było na koniec uronić kilka łez.

Moim zdaniem bardzo udana powieść obyczajowa opowiadająca o losach mieszkańców pewnej kamienicy. Losy tych ludzi są nieraz zabawne a czasem tragiczne i wzajemnie się splatają oddziałujac na siebie.Mozna chwilami trochę się pogubić, bo pisana z perspektywy wielu bohaterów, ale czyta się przyjemnie. Polecam:-)

Takie tam babskie czytadło,podobno o przeciętnym życiu w typowej kamienicy na Manhattanie.Czyta się taką książkę i prawie natychmiast zapomina,bo niczym nas nie porusza i nie skłania do żadnego myślenia.

Na odstresowanie.

Na odstresowanie.

Tzw. literatura kobieca w bardzo dobrym wydaniu. Sprawnie napisana, ciepła i wzruszająca opowieść o mieszkańcach pewnej kamienicy w Nowym Jorku. To ciekawa galeria postaci (tak, postaci, a nie tylko typów!) z interesującymi życiorysami.
Nie tylko dla wielbicielek gatunku.

Nie tylko dla wielbicielek gatunku.

"Dziewczyna z sąsiedztwa" to jedna z wielu książek wypożyczona przeze mnie w miejskiej bibliotece. Przy takiej ilości książek do wyboru, dana pozycja musi na prawdę mnie czymś zainteresować. Przyznaję się, że tytuł początkowo skojarzył mi się z filmem, który nic z tą pozycją wspólnego nie ma. Po przeczytaniu opisu miałam nadzieję na lekką powieść, odpowiednią na letnie czy nawet na przyszłość, zimowe wieczory.

Fabuła... właściwie wszystko zostało przedstawione już w opisie książki. Dopełnienie znajdziemy na początku książki, gdzie znajdziemy 'spis bohaterów' oraz krótką ich charakterystykę. Czyli w kamienicy z czerwoną markizą przeplatają się losy zarówno pary gejów, homofoba, starszej pani, kilku singli oraz małżeństw. Po przeczytaniu pierwszych stron można było właściwie domyślić się jak dana historia konkretnej osoby czy rodziny się skończy. Jedynie z większym zaciekawieniem czytałam historię małżeństwa Eve i Ed'a Gallagher oraz elementy związane z polskimi postaciami występującymi w tej pozycji (bo i takowych nie zabrakło :)). Reszta jakby nie do końca dobrze przemyślana, bez pomysłu na szersze rozwinięcie oraz ciekawe przedstawienie tylu ludzi.

Bohaterowie - każda z postaci z założenia miała mieć swój indywidualny charakter. Jednak po wymieszaniu się ich wszystkich nikt tak na prawdę nie był wyjątkowy. Zamiast wybrać garstkę i pociągnąć ich historię, rozwinąć ją abyśmy mogli ich bliżej poznać to każdego było po trochu pozostawiając niedosyt. Sami mają pewien potencjał, mogliby stworzyć swoją ciekawą historię ale zrobił się ze wszystkiego taki "misz-masz". Wszystkich za dużo w za małych dawkach.

Styl autorki bardzo lekki, tworzący odpowiednią książkę na jeden wieczór. Nie jest ciężka w odbiorze, może tylko jedna z wielu historii może wprowadzić nas w lekkie przygnębienie. Jednak pomimo braku wartkiej fabuły i nie wiadomo jakich 'zwrotów akcji', czytało mi się przyjemnie i szybko. Nie miałam ochoty opuszczać bohaterów, mając nadzieję, że ich lepiej poznam.

Wydanie jak wydanie. Całkiem dobrze zrobione. Jedyną sprawą, która mnie zastanawiała w tejże pozycji jest stosunkowo gruby papier - pomimo, że miała tylko 360 stron, wyglądała jakby miała o te sto stron więcej. Nie jest to wada ani zaleta - po prostu taka dziwna myśl mnie naszła podczas czytania ;).

Podsumowując - miło spędziłam czas nad książką, jednak wątpię, żeby na długo zachowała się w mojej głowie fabuła tej książki. Może jakiś ogół, czerwona markiza nad kamienicą, jednak na pewno niewiele szczegółów - a są takie powieści, które pozostawiają w nas pewien ślad na długi czas. Nie jest to typ książki do której się powraca i czyta kilkukrotnie jednak dla relaksu, odprężenia jak najbardziej odpowiednia.

Świetnie napisana powieść obyczajowa, od której trudno się oderwać. Nowy Jork, dzielnica Upper East Side, piętrowa kamienica, którą zamieszkują liczne osoby - samotne, z rodzinami, jest nawet para gejów. Są to postacie bardzo kolorowe, ich losy przedstawione są w sposób bardzo realistyczny, są nawet epizody tragiczne. Zdecydowanie godna polecenia.

Wzruszająca historia o ludziach zamieszkujących nowojorską kamienicę. Poznajemy stopniowo poszczególnych sąsiadów oraz ich życie. Widzimy jak się zmieniają pod wpływem różnych wydarzeń. Dobrze napisana, pełna uczuć książka, którą warto przeczytać w jesienny deszczowy wieczór.

• Nowy Jork

Dodaj cytat z książki The Girl Next Door