Przegląd końca świata. Deadline

Mira Grant Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Przegląd Końca Świata (tom 2) Seria: Imaginatio [SQN] horror
Deadline
2013-10-23
2013-06-01
Agnieszka Brodzik
Sine Qua Non
literatura amerykańska Agnieszka Brodzik zombie dystopia horror
Deadline
Przegląd Końca Świata (tom 2)
horror
2013-10-23
Agnieszka Brodzik
Imaginatio [SQN]
literatura amerykańska Agnieszka Brodzik zombie dystopia horror

Druga część książki "Przegląd Końca Świata. Deadline" Miry Grant urzekła mnie tak jak pierwsza. Czytając miałam na ciele gęsią skórkę. Rewelacyjna powieść, trzymająca w napięciu. Dzieki "Deadline" mogłam lepiej poznać bohaterów, z początku brakowało mi Georgie, ale z czasem brak jej obecności nie sprawiał dla mnie problemu. Czytało mi się bardzo dobrze, z niecierpliwością...

Po thrillerze politycznym jakim był poprzedni tom serii Przegląd Końca Świata "Feed", Mira Grant proponuje nam kontynuacje historii reporterów tym razem skupiając się na losach Shauna Massona.
Po tragicznej śmierci siostry Shaun boryka się z demonami przeszłości, jednak pewnego dnia zgłasza się pewna dziewczyna, która przywróci wiarę w siebie głównemu bohaterowi. Na...

Zdecydowanie lepsza od poprzedniej części. Odejście od polityki na rzecz "medycyny" i wirusologii znacznie poprawiło walory serii.

Mira Grant stworzyła niesamowicie realistyczny świat zombie, dorównać mu może jedynie ten przedstawiony w Szczurach Wrocławia.
W połączeniu z nietuzinkową fabułą (bohaterowie są dziennikarzami i nagrywają filmiki z zombie, tropią afery z nimi związane itd.) daje nam jedną z najlepszych książek z zombie.

-przedstawiony świat 9/10
-bohaterzy 8/10
-fabuła 9/10

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Na wstępie uprzedzam, że recenzja, którą masz teraz przed oczami, będzie jedną z tych subiektywnych oraz bardzo emocjonalnych. Sądzę, że po takiej dawce wrażeń, jaką zapewniła mi lektura Deadline, nie będę racjonalnie myśleć przez długi, długi czas. Dlatego właśnie zamieszczam ów ogłoszenie na samym początku, aby później...

~Doktorze? Czy głosy w głowie mogę zakwalifikować, jako istotny objaw? Czy czekać na halucynacje ? ~

Wyjątkowo niedoceniana i wyjątkowo dobra seria o zombiakach. Sama nie wiem, jak te książki mogły tak przesmyknąć niepostrzeżenie po naszym rynku.

Gdy czytałam Deadline, czułam jakby miód zalewał moje oczy. Już nie chodzi nawet o to, że książki są naprawdę dobrze...

Na półkach: , , , , ,

Interesująca kontynuacja serii. Druga część utrzymuje poziom swojej poprzedniczki.

Jest to naprawdę dobra powieść o zombie, tyle że generalnie bez zombie. I to działa. Nie potrzeba autorce walk z nieumarłymi na każdym kroku, aby czuć było napięcie i dramatyzm sytuacji. Tutaj jest o czymś innym, o tym jak ludzie radzą sobie z wirusem i życiem w świecie, w którym żyć nie...

Rewelacyjna trylogia. Ciekawy koncept post apokaliptycznego świata, z zombie i blogerami w tle. Gdyby zombie apokalipsa się wydarzyła naprawdę, to tak mógłby wyglądać świat. Bardzo wciągająca akcja z absolutnie zaskakującymi i doprowadzającymi czytelnika do szewskiej pasji zwrotami :D I dwoje głównych bohaterów, którym się kibicuje od pierwszej strony.

Dobra ksiazka, troche meczacy poczatek ale zaciekawila mnie i planuje dla odmany przeczytac pierwszy tom. Brakuje mi w niej szczegulow i odrobine bardziej wartkiej akcji ale jedna z trzech najciekawszych ksiazek o zombii (obok Pacjenta Zero i Berserka) tyle ze najwolniejsza.

Deadline mi się podobało ale nie było coś lał ale ciekawa jak się skończy cała historia

Dyskusje

• 2014