Przegląd końca świata. Feed

Mira Grant Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Przegląd Końca Świata (tom 1) Seria: Imaginatio [SQN] horror
Feed
Data 1. wydania:
2011-05-01
Agnieszka Brodzik
Sine Qua Non
zombie wirus apokalipsa epidemia bloger rodzeństwo Agnieszka Brodzik literatura amerykańska dystopia horror
Feed
Przegląd Końca Świata (tom 1)
horror
Agnieszka Brodzik
Imaginatio [SQN]

Oficjalne recenzje i

Nowa era informacji

[ 20 ] Link do recenzji

Fajne spojrzenie na "film z kamerki" w formie książki. Wiele odniesień do klasyki gatunku zombie, niektóre bardzo dosłowne. Mnóstwo mrugnięć okiem. Książka od fana dla fanów grozy.

Niezła. Szybko się czyta

Jestem pozytywnie zaskoczona Spodziewałam się zombie w każdym ‘kącie’ goniące bohaterów, gdzie napięcie będzie od pierwszej do ostatniej strony książki. Czy się rozczarowałam? Raczej nie, ponieważ dla czytelnika rozpoczynającego przygodę z thrillerami i horrorami (czyli ja) uważam, że jest to świetny prolog.
Mogłabym polecić tę książkę młodzieży, która zachłysnęła się...

Doczytałam do zdania: "Przykro mi, Steve, ale wirus reanimuje nosiciela tylko raz." Dlaczego w takim razie nie zlikwidowali nosicieli na samym początku tak żeby nie mogli ugryźć już nikogo i zarazić wirusem? Kompletny brak logiki.

Nie widziałam nigdy równie płytkich postaci, nie przebrnęłam nawet przez połowę

Przeczytałem tom 0,5 i sięgnąłem po kolejny. No cóż, jeżeli ktoś szuka trylogii o apokalipsie to radzę sobie darować powyższe i iść po "Apokalipsę Z" np.

Zdecydowanie nie jest to typowa książka o apokalipsie zombie. Na pierwszym planie dominuje polityka, media oraz dążenie do prawdy.
Autorka sprawnie posługuje się słowem, szczegółowo analizuje i ocenie kastę rządzącą i wartość informacji medialnych.
Jednak czy sama intryga polityczna powala zawiłością? Niestety nie. Postacie sceny politycznej są proste, sztampowe i...

Cześć. Rzadko piszę opinie, ale dziś muszę Was ostrzec przed tym badziewiem. Bardzo napaliłem się na tą trylogie, szczególnie widząc ocenę na LCz. Szkoda, że nie poczytałem wtedy komentarzy takich jak ten, gdy już zdecydowałem się wydać na to coś grube hajsy.
Przeczytałem pierwszy tom Przeglądu Końca Świata, reszty już nie zamierzam - moje nerwy mogły by tego nie...

Świetne pióro autorki, która zaprosiła mnie na wciągającą i zaskakująca przygodę w świat umarłych oraz polityki. Warto przeczytać - polecam.

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Przegląd Końca świata. Feed autorstwa Miry Grant to książka, która okazała się dla mnie ogromnym, pozytywnym zaskoczeniem. Początkowe sto trzydzieści stron były męczarnią i dlatego odłożyłam powieść na kolejne półtora miesiąca. Powróciłam do niej i następne trzysta siedemdziesiąt stron pochłonęłam w półtora dnia. Czy to...

Dyskusje

2 026