Przegląd końca świata. Feed

Okładka książki Przegląd końca świata. Feed
Mira Grant Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Przegląd Końca Świata (tom 1) Seria: Imaginatio [SQN] horror
horror
Przegląd Końca Świata (tom 1)
Imaginatio [SQN]
Feed
Sine Qua Non
2012-11-07
2012-11-07
Data 1. wydania:
2011-05-01
Agnieszka Brodzik
zombie wirus apokalipsa epidemia bloger rodzeństwo Agnieszka Brodzik literatura amerykańska dystopia horror

Oficjalne recenzje i

Nowa era informacji

Link do recenzji

1639 92 42

No jeżeli chcesz książki o zombie to tych zombie za wiele tu nie ma, jeżeli chcesz krwi, szarpanego mięsa, tego tu prawie nie ma....ale za to dostajemy bardzo smaczną lekturę dochodzeniowo-sensacyjną z lekkim horrorem w tle, ciekawie napisaną z fajnym logicznymi wyjaśnieniami. Widać, że autorka miała wsparcie techniczno-naukowe w wielu dziedzinach co finalnie świetnie...

Wkraczamy do świata znanego nam do tej pory z filmu 28 dni później czy serialu The Walking Dead z ta mała różnica że to już się wydarzyło i trwa dalej.
Świat zmuszony został do reorganizacji i uporządkowania swego ładu na nowo a zaczęło się bardzo miło i przyjemnie bo od wynalezienia leku na przeziębienie oraz trawiącego nasze społeczeństwo raka.
Jak to jednak często...

Na początku nie dawałam tej powieści żadnych szans. Jak ja się teraz obłąkańczo cieszę, że nie porzuciłam jej tylko dlatego, że nie jest - tak jak oczekiwałam - o zombies! Okazało się, że to najbardziej odkrywczy, nowatorski i świetnie napisany thriller polityczny, jaki kiedykolwiek czytałam. I kto to widział, żeby w taką intrygę wplatać dodatkowo nieumarłych.

Nic nie...

Znakomicie wymyślony i bardzo dobrze napisany, efektowny i energiczny thriller epidemiczno-polityczny w realiach zombie-apokalipsy. Wyborne!
„Feed” oznacza „jedzenie, pożywienie”. Zarówno w sensie dosłownym, jak i „pożywienie” medialne, strumień wiadomości („news-feed”). Mira Grant w pierwszym tomie „Przeglądu Końca Świata” efektownie gra tym podwójnym znaczeniem, „Feed”...

Na półkach: , , , , ,

Bardzo ciekawa wizja świata po apokalipsie zombie, przy czym akcja też jest piekielnie ciekawa.
Bohaterowie są bardzo ciekawie wykreowani i szybko można się do nich przywiązać.
Bardzo polecam każdemu fanu postapo, czy lekkiego horroru/thrilleru.

Ta książka merytorycznie jest bardzo dobra. Szkoda, że brakuje jej duszy. Żeby porwać, odkształcić trochę i pognieść czytelnika. Poza tym zombie, to krew, mózgi i żądza. Tu tego nie znajdziecie.

Fajne spojrzenie na "film z kamerki" w formie książki. Wiele odniesień do klasyki gatunku zombie, niektóre bardzo dosłowne. Mnóstwo mrugnięć okiem. Książka od fana dla fanów grozy.

Niezła. Szybko się czyta

Jestem pozytywnie zaskoczona Spodziewałam się zombie w każdym ‘kącie’ goniące bohaterów, gdzie napięcie będzie od pierwszej do ostatniej strony książki. Czy się rozczarowałam? Raczej nie, ponieważ dla czytelnika rozpoczynającego przygodę z thrillerami i horrorami (czyli ja) uważam, że jest to świetny prolog.
Mogłabym polecić tę książkę młodzieży, która zachłysnęła się...

Doczytałam do zdania: "Przykro mi, Steve, ale wirus reanimuje nosiciela tylko raz." Dlaczego w takim razie nie zlikwidowali nosicieli na samym początku tak żeby nie mogli ugryźć już nikogo i zarazić wirusem? Kompletny brak logiki.

2 060
    1 185